Jump to content
Sign in to follow this  
dromek1996

Plamki

Recommended Posts

Witam panowie i panie. Nie wiem co robić. Plamy widoczne na zdjęciu których jest niestety coraz więcej a ja już nie wiem czego jej brakuje. Może ktoś miał podobny problem.?

20200112_103706.jpg

20200112_103609.jpg

53 minutes ago, dromek1996 said:

Zatem wydaje mi się że brakuje jej potasu i fosforu, zobaczymy co będzie.

Dzieki za pomoc panowie!

Niedobory potasu mi fosforu raczej wychodzą podczas kwitnienia. Jak jeszcze nie buduje topów, to stawiam na wapń i magnez. 

Czym podlewasz roślinkę i czy sprawdzałeś pH gleby? jak jest w okolicy 6 lub poniżej to prawie na pewno chodzi o wapń. 

Tak wyglądały moje właśnie przy niedoborze wapnia (pojawia się głównie w wyższej partii liści) i magnezu (niższe partie). Za niskie pH w moim przypadku. 

F09BE95D-4263-4084-8960-80F2B9AD779D.thumb.jpeg.b8a8582a897026933d010e709a4ce440.jpeg

Edited by doominik

Podlewam nawoazmi bio bizz. Na tej pani do tej pory jedynie bio grow bo jest na wegu, Nie mam żadnych pożółkłych liści a wręcz wygląda to tak jakby korozja je zjadała... gleba bio bizz all mix. Gleby nie sprawdzałem bo nie mam miernika

@dromek1996 Ja jak na razie miałem tylko automaty i stosuję tylko lst, więc w temacie topingu niestety Ci nie pomogę. 

Przelej tą roślinę samą wodą i obserwuj jak wyglądają nowe liście (te plamki to są martwe tkanki i one już takie zostaną). 

Jak w ziemi jest jest za dużo jakich związków lub pH jest nieodpowiednie, to roślina ma problem z wchłanianiem niektórych substancji-nutes lockout. Często pomaga płukanie, czyli po prostu przelanie jej samą wodą. 

Co do nawozów, to są to dobre nawozy, tylko nie dawaj więcej, niż połowę zalecanej dawki.