Jump to content

Recommended Posts

LOLLIPOPPING - trening marihuany

lollipopping-przycinanie-marihuany.jpg

Trening ten polega na usunięciu dolnych odrostów konopi. Można wykonywać go pod lampami i na outdoorze dla roślin pełnosezonowych, automaty nie są zalecane do takiego treningu bo zbierzemy mniej plonów, należy wykonywać lollipopping pod koniec fazy wegetatywnej przed wejściem rośliny w fazę kwitnienia. Technika przycinania posiada swoje zalety i bardzo dobrze współgra z treningiem LST, wtedy pokazuje swoje możliwości. 

lollipopping-przycinanie-marihuany.jpg

Większość growerów nie lubi małych niedojrzałych topków, dzięki tej technice można zapomnieć o tym problemie, a połączenie LST na outdoorze zmniejsza się ryzyko pojawienia pleśni, dobrze dochodzą promienie słoneczne do szczytów i roślina koncentruje się na głównych topach. Jednak nie na każdej roślinie można zastosować taki trening, trzeba ocenić czy warto to zrobić. Jeśli widzisz dolne odrosty które nie otrzymują odpowiedniego światła i są małe to można je usunąć. Ucinać odrosty możesz za pomocą nożyczek jeśli nie są łodygi jakieś grube.

lollipopping-przycinanie-marihuany.jpg

Czasem kiedy u dołu rośliny będzie zbyt ciasno, to może być utrudniona cyrkulacja powietrza w growboxie. Może to doprowadzić do zwiększonej wilgotności a co za tym idzie zwiększa się ryzyko pojawienia pleśni czy nieproszonych owadów. A więc jeśli dolne odrosty są bardzo przysłonięte i słabo rozwinięte to lepiej przemyśleć sprawę, nikt nie chciał by szkodników czy pleśni w swojej uprawie. Usunięcie dolnych obszarów przeważnie zwiększa przepływ powietrza zmniejszając ryzyko ataku grzybów 

lollipopping-przycinanie-marihuany.jpg

lollipopping-przycinanie-marihuany.jpg

lollipopping-przycinanie-marihuany.jpg

Lollipopping nazywany jest lizakowaniem dlatego, że po zastosowaniu takiego treningu rośliny podobne są do lizaka. A więc warto praktykować różne treningi aby nabierać doświadczenia. Uprawa staje się wtedy łatwiejsza i możemy kontrolować rośliny. Technika ta czasem może okazać się obowiązkowa do zrobienia kiedy będzie zbyt ciasno  u dołu roślin. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
23 minutes ago, Tester said:

@doominik co do liści ja bym zostawiał liście, w nich są składniki odżywcze a jeśli zasłaniają topy to je próbował powyginać odpowiednio 

Topy (przynajmniej te większe/grubsze) już ładnie wyciągają się do góry ponad liście, tylko na dole jest mega gęsto.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...