Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam nadzieję że w dobrym miejscu zadałem pytanie. Może na razie groźnie to nie wygląda lecz roślinka ma 14 dni i pojawiły się na niej takie plamki jak na zdjęciu. Czy ktoś może wie w czym jest problem? Niedobór jakiegoś pierwiastka? Proszę o pomoc.

plamki-na-liściach.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blada jakas ta twoja panna, w jakiej ziemi ja trzymasz ? Domyslam sie ze jeszcze nie nawozisz ? Czym podlewasz? Daj fote calego planta najlepiej.


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra opowiadam więcej. Nasionko znalazłem w blancie więc nie mam pojęcia co to za odmiana. Jest to pierwsza roślinka i po przeczytaniu dużej ilości artykułów postanowiłem spróbować zasadzić.

Ziemia zwykła kupiona w obi za 5 zł. Nawożona była raz, specyfikami poniżej. Biohumus, oraz takowy nawóz- również z obi.

Plant wygląda tak:

Teraz mam większy problem. Szukałem czytałem, i znalazłem że problemem jest brak magnezu. Pojechałem po dolomit, i chcąc przesadzić planta do ziemi rozrobionej z dolomitem i wermikulitem z doniczki dosc małej- okolo 2,5 litrowej ujebało się nieco korzeni. Robiłem to jak najdelikatniej i bryłę z plantem wsadziłem do nowej okolo 9 litrowej donicy. Teraz mam spore obawy czy chcąc jej pomóc, nie postawiłem nad nią krzyża...

Jeśli nawet nie oberwał główny korzeń to co robić? Podlać wodą roślinę, nawozic?

20190917_190857[1].jpg

20190917_190733[2].jpg

Edytowane przez dromek1996

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wodą i biohumusem podlałem. Dolomitu boję się dać więcej gdyz do tej świeżej ziemi dałem go 2 łyżki na okolo 7 litrów a nie chcę przedobrzyć. Boję się że jednak uszkodziłem główny korzeń ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy twoja praca nie pójdzie na marne ? Oby nie, życzę jak najlepiej, ale nasionka znalezione w paleniu 3/4 z nich to ojciec.. W czasie flo pokaże jajca..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Squn  dopiero w październiku po wypłacie czaje się na jakieś zamówienie ziarenka feminizowanych. Człowiek uczy się na błędach i wie czego nie robić w przyszłości ?

@Tester naturalnie mini stacja pogodowa i wentylator. Zerkam co jakiś czas ale średnio mam 22-23,6 stopni C

Wszystko stoi w amatorskim "boxie"zrobionym z płyt styrodurowych 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester stacja jest koło doniczki która ma z 20cm. Nie wiem jaka może być przy samych liściach bo nawet nie mam jak ustawić tam tej stacji. Więc mój pomysł był taki ze suche liście mogą się równać  zbyt małą odległością od lampy. Będę wstawiać fotki co 2-3 dni i zobaczymy co będzie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dromek1996 nasiona Femki w promocjach dostaniesz w granicach 14-16 zł dobre odmiany ?

 

Nie warto marnować czasu na kielkowanie nasion nieznanego pochodzenia. Chyba, że trafisz na matkę, to będziesz miał dużo szczęścia ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Squn  no po dzisiejszym dniu do tego dotarłem. Lecz kwestia pieniężna mimo wszystko blokuje. Ogólnie przeglądając inne fora czy relacje innych ludzi widzę że po 14 dniach ludzie mają już dużo bardziej rozwinięte planty. 

Tym bardziej ciul wie czy to automat czy nie. A prąd kosztuje ?

Edytowane przez dromek1996

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie kolego, prąd kosztuje.. Tak bynjamniej masz pewność, że coś z tego będzie.. A tutaj za 3 tyg może się okazać, że będziesz sporo w plecy. Nie tylko kasa, ale również i nerwy.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj spokój roślinie i nie dawaj jej nic oprócz  czystego Biohumusa pod korzeń 15 ml co 3 dzień. A tak lej samą wodę i zraszaj ją ?

 

Zauważysz poprawę, plamy nie będą robić się większe, to dodasz inne nawozy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...