Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@ReQ7k ciężko powiedzieć, co 2 -3 godziny topki nie są duże więc jest szansa że plecha nie wjedzie. A możesz też gazik rozłożyć po długości słoika i przykleić taśmą dwustronną do ścianek, słoik położyć wtedy na boku i dać topki na tym gaziku przy otwartej zakrętce do ciemnego miejsca obok jakiś wentylatorek od kompa

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30/03/2020 o 16:22, MisterZielskoXD napisał:

@EneDue moim zdaniem będzie się to zaliczać do szybszego suszenia więc smak jak i moc będzie gorsza ale nie jestem pewien tego co mówię

Tak , masz racje , potwierdzam bo sam korzystałem … nie opłaca się !! Tracicie sporo objętości w swoich kwiatach. Suszenie tą metodą sprawia ze kwiaty będą niesmaczne .. może nie będą tragiczne w smaku ale wiecie to nie to samo jak będziecie suszyć dłużej . Nie ma porównania również z mocą. Suszarka do ziół / grzybków NIE! Chyba ze chcecie spróbować Waszych kwiatów z czystej ciekawości :)) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko jeśli ktoś obserwował mój wcześniejszy temat to podsyłam rezultaty z karłów xd Pytanie jest mianowicie takie dlaczego topy jebią sianem po 4 dniach suszenia ? Wentylator od początku jest poniżej topów i nie wieje bezpośrednio na nie, wieje dość mocno ale nie mogę obniżyć jego obrotów, (poza tym urządzenie pokazuje wilgotność 70% w growboxie) wentylator jest też zlokalizowany na samym dole w rogu i wieje w podłogę.

IMG20240624014141.jpg

Dodam że temperatura ocyluje w okolicach 25 stopni niestety 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie może jakiś patent żeby obniżyć wilgotność w boxie ? Dokupiłem mały pochłaniacz wilgoci ale nic nie daje cały czas wilgotność 70% czasem nawet skacze wyżej, wiatrak mieszający chodzi cały czas wyciąg również. Coś czuje że na dniach może wjechać plecha jak czegoś nie zrobię. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może głupie pytanko, ale z ciekawości zapytać muszę 😅

Czy suszenie np. dwóch, trzech różnych odmian w jednym boksie w tym samym czasie może wpłynąć na smak, zapach, aromat ?

Pytam, bo każdy wybiera indywidualnie swoje odmiany "smakowe", które mu odpowiadają i teraz czy nie powinno się suszyć każdej oddzielnie, żeby smaki się nie pomieszały ? 🤪

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Nefryt wydaje mi się że jest podobnie jak w przypadku ciastek leżących koło chipsów, smaki nie mieszają się na stole podczas gdy leżą na osobnych talerzykach a dopiero w ustach podczas spożywania. 🤷‍♀️ Jeśli warunki podczas suszenia są ok to nic sie dziać nie będzie, przynajmniej tak mi się wydaje... 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...