Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, bingobum napisał:

poczytaj lepiej o metodzie suszenia suchym lodem- to ma dużo więcej sensu moim zdaniem

Dobra zatem biorę się za czytanie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie odnośnie suszenia. Do wyboru mam szopę (taka dobudówka) lub blaszak. Problem z szopa jest taki że tam jak się wejdzie odrazu czuć benzynę (czy takie coś może wpłynąć na smak/zapach/jakość zioła?). Problem z blaszakiem jest taki że temperatury coraz niższe więc nie wiem czy nie będzie zbyt nisko na suszenie. W szopie ten problem raczej nie występuje z racji tego że ściany są murowane. Co będzie tutaj lepszym wyborem? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, ReQ7k napisał:

Problem z szopa jest taki że tam jak się wejdzie odrazu czuć benzynę (czy takie coś może wpłynąć na smak/zapach/jakość zioła?).

raczej nie, szopa powinna być lepsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie u mnie sytuacja wygląda tak że będę miał za 2-3 tyg już gotowe do suszenia i mam do wyboru stajnie ale nie taka gdzie śmierdzi gównem czy cos bo ona jest gigantyczna i ma kilka pomieszczeń myślicie że będzie git tam gdzie jest słoma czy lepiej w domu na strychu ewentualnie mam możliwość na noc zabierać to do pokoju a na dzień muszę to dać strych albo ta stajnia bo przypał 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Nomad97  Muszą być odpowiednie warunki , więc wybierz miejsce, w jakim dasz radę zapewnić topą odpowiednie warunki , aby nie weszła plecha, a zioło by schło w miarę powoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Nomad97 Sprawdź głównie , jaka tam jest wilgoć i temperatura, jak za wilgotno to wejdzie plecha i po plonie, jak za wysoka temperatura to wyschnie za szybko i będzie pachniało sianem, a nie jak zioło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jak by się suszyły topki wyłożone na papierze w lodówce z no-frostem, jedzenie nie pozamykane w pojemniki szybko w takiej wysycha. Wiem że grzyby sie tak spoko suszy,  Ktos testował ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej pytanie. Ostatnio sprawdzałem jak tam ma się moja roślinka i gałązka się łamała więc wziąłem do trymowania, niestety w trakcie pracy doszło do mnie że topy wydają się zbyt wilgotne i klejące, czy mogę je zostawić w słoiku i odkręcać 1/2 dziennie i to doschnie czy jednak jeszcze dać do siedzenia, jeśli dać do suszenia to jaki sposób jeśli nie mam suszarki do ziół 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ReQ7k jak jest jeszcze procentowo dużo wilgoci to ryzykujesz plechą bo topki się stykają ze sobą, w takim słoiku jest jeden na drugim, musiałbyś mieszać często pilnować tego, ja bym nie ryzykował

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...