Skocz do zawartości
Tibijczyk

PC BOX pierwszy grow. Biscotti Mintz / 3x Żarówka LED 1520lm

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Pojawiły się listki fajnie nisko przy ziemi. Jak często ją podlewać? Po prostu dawać czas aż ziemia wyschnie? I sprawdzać tę ziemię poza butelką czy właśnie w "szklarni"?

lisd.thumb.jpg.e9ca042bfa43f78691ecc32293e55906.jpg

Edytowane przez Tibijczyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tibijczyk podlewaj tak żeby miała wilgotno a nie bagnisto mokro w okół siebie nie bezpośrednio pod roślinke, zrobi się suchsza to znowu podlewaj dookoła roślinki żeby korzen szukał wody

Tutaj bym liczył jako dzień pierwszy 

Patrze na twoja doniczkę i tak od razu ci zasugerował bym zmianę ale z racji że to pcbox to miejsca tam pewnie mało masz 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@szamayo ten biobizz biogrow coś już kapać do wody? Bo niby piszą, że można od pojawienia się pierwszych liści i nie wiem czy dać trochę czasu czy ładować.

 

Co do doniczki to nie mogłem znaleźć takiej, która w 100% odpowiadałaby mi wielkością i żeby się tu mieściła. Też jestem niestety zdania, że aktualna trochę za mała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tibijczyk masz ziemię specjalnie kupiona pod konopie to ona jest już nabita tymi pierwiastkami potrzebnymi roślince na chyba 3 tyg życia

Zobacz najpierw jak będzie szła, łatwiej zdecydować kiedy widzisz jakiś postęp, a w tym momencie tak jak mówię można jej liczyć pierwszy dzień 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Tibijczyk Zostaw ją w spokoju na minimum 2-3 tygodnie. Allmix jest już dobrze nabity na starcie.  Lej samą wodę odstaną 24h. Nie podlewaj często. Raz, a dobrze. Zweryfikuj sobie wagę doniczki jak ma sucho i po obfitym podlaniu. Podlewaj jak poczujesz, że doniczka jest lekka. Przelanie nie jest zależne od ilości wody, a od częstotliwości podlewania. Przeschnięta roślinka dojdzie do siebie w 4-8 godzin po podlaniu, przelana potrzebuje parę dni albo w ogóle do siebie nie dojdzie jak zgnije korzeń. 

Edytowane przez MiraiiNikki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym nawozem grow to jeszcze nie lej 

U mnie na nawozie w tabelce jest powiedziane ze można lać od tego momentu tylko w sladowych ilościach, ale pewnie nie uwzględniają oni ziemii dedykowanej 

17156218873121489560631054728073.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 8. Ziemia na glebokosci 1-2cm nadal nie sucha, ale też nie jakoś bardzo wilgotno. Ostatnie podlewanie we wtorek, to nie za długo?7-8.thumb.jpg.707000e95f0f4400f9e6826e3e8659d9.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@szamayo robiłem kilka dziur wiertłem ale jak trzeba to jakoś jeszcze zrobię więcej

i dodam dzisiaj jakąś mikro dawkę bio grow

Edytowane przez Tibijczyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WymiataczMega masz rację nalałem bardzo dużo ale tym razem przynajmniej wszystko ładnie przeleciało przez doniczkę, na podstawce nadal stoi odrobina wody.

Ziema też jeszcze wilgotna.
Zdjęcie z naturalnym światłem, może lepiej widać


11.thumb.jpg.b118ffe61e5d4ea02ca3bc93d7b602bb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajny boxik ale LEDy płaskie byłyby bardziej ergonomiczne w przypadku tak małego boxa. I wszelkie okablowanie i gniazda el. przeniósłbym na zewnątrz.. no chyba że ten box jest jakoby w konspiracji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co ile im tam lejesz ale ja swoje na 2-3 dni leje 500-600ml wody aktualnie i im styka.  mają 17 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Raptor Farmer raz na jakiś czas musi wpaść do szafy i wtedy łatwiej mi ze wszystkim go zabrać jak tylko kabel wystaje. W przyszłości pewnie kupię jakiś mały namiocik, na razie pierwszy raz zupełnie na testa.

@Cykacz teraz podlewane było w poniedziałek i ziema jeszcze nie wysycha, a w boxie jest cieplutko. 

Może to kwestia wyłączonego wyciągu? Jedynie wiatraczek wtłaczający ciągle działa. Ale jak będzie też wyciągało to wilgotność znowu spadnie totalnie. Z drugiej strony lepiej tak niż skiśnięte korzenie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...