Skocz do zawartości
Kozak

kiedy sadzić marihuane outdoor

Rekomendowane odpowiedzi

Wiele osób zadaje sobie pytanie kiedy sadzić marihuane outdoor, w tym artykule dowiesz się wszystkiego na temat tego kiedy najlepiej jest sadzić konopie indyjskie na oucie.

kiedy-sadzić-marihuane-outdoor.jpg

Kiedy sadzić marihuane outdoor w Polskich warunkach ?

W polskich warunkach konopie najlepiej zacząć sadzić w połowie maja jeśli chodzi o rośliny pełnosezonowe. W połowie maja mamy już pewność że naszych młodych roślinek nie zabije mróz. Na początku maja mogą pojawić się przymrozki nazywane "zimną zośką" dla tego lepiej nie ryzykować tak wczesnego sadzenia. Można rośliny wykiełkować wcześniej nawet w kwietniu i trzymać je w boksie pod lampą, dopiero w połowie maja posadzić na miejscówkę. Zdarza się oczywiście że rolnicy sadzą rośliny na początku maja i nic się nie dzieje, roślina ładnie rośnie, po prostu nie zawsze pojawiają się przymrozki, w niektórych częściach Polski mogą występować, a w innych już nie.

Sadzenie automatów na outdoor 

W przypadku automatów sprawa wygląda już nieco inaczej. Automaty mają krótki cykl wegetatywny, trwa on na outdoorze ok. miesiąca, dlatego potrzebują jak najwięcej światła aby urosły odpowiednio duże. Gdy będzie słaba pogoda podczas wzrostu automatów, to odbije się to negatywnie na plonach. Dlatego automaty najlepiej jest sadzić, w czerwcu lub na początku lipca, wtedy powinno być już dużo słońca, oczywiście zdarzyć się może, że i w tych miesiącach będzie słaba pochmurna i deszczowa pogoda, to jest trochę loteria i nie da się tego przewidzieć, jednak w czerwcu i lipcu jest dużo większe prawdopodobieństwo o dobrą i słoneczną pogodę, dlatego automaty powinny być sadzone w tym okresie. 

kiedy-sadzić-marihuane-outdoor.jpg

Do kiedy można sadzić marihuane na outdoor ?

W Polsce sezon przeważnie kończy się w październiku, nie jest dokładnie ustalone kiedy, może to być początek października, połowa, czy też pod koniec miesiąca, wszystko zależy od tego kiedy przyjdą przymrozki, kilkugodzinne jeszcze rośliny mogą przetrzymać, a takie które utrzymują się cały dzień już nie, dlatego rośliny trzeba ścinać gdy tylko w ciągu dnia będzie utrzymywał się przymrozek. Pełno sezonowe rośliny można posadzić najlepiej maksymalnie do lipca, aby miały jeszcze trochę czasu na wzrost, bo nie ma sensu sadzić we wrześniu gdy sezon zaczyna się powoli kończyć, w tym okresie większość roślin pełno sezonowych już kwitnie.

kiedy-sadzić-marihuane-outdoor.jpg

Jeśli chodzi o automaty są one bardziej narażone na pleśń niż odmiany pełno sezonowe, we wrześniu mogą być z nimi problemy, zależy to też od odmiany i warunków w jakich rosną, ale z wieloletnich obserwacji wynika że automaty łatwiej łapią pleśń w okresach jesiennych, gdy sezon zaczyna powoli się kończyć, czyli we wrześniu i październiku. Dlatego automaty najlepiej sadzić najpóźniej do lipca.

Jeśli chcesz aby twoje rośliny wyrosły na duże z wielkimi topami, to musisz sadzić marihuane na outdoor w odpowiednim momencie. Należy zrobić to nie za szybko bo można stracić rośliny przez przymrozki, albo w przypadku automatów rośliny nie rozwiną się odpowiednio, a także trzeba pamiętać aby nie za późno wysadzić swoje rośliny na outdoorze, bo możemy zebrać mało plonów. 

Edytowane przez Kozak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja chciałem sadzić automaty hehe ? teraz już wiem że nie ma to sensu o tej porze, bo już wrzesień będzie zaraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Sezony najlepiej jak najwcześniej w miare sprzyjającej pogodzie, albo już wcześniej wysiewać i trzymać pod lampą a potem na out wystawiać jak nadejdzie sprzyjająca pogoda, automaty osobiscie z wlasnego doswiadczenia wiem ze lepiej w połowie lata jak już się dobrze upały rozkręcą, jak za wczesnie dasz na out to ci nie zdążą dojść. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sadziłem automaty na początku kwietnia ,niestety cały kwiecień i maj ,noce były bardzo zimne.Po około 3 tygodniach w domu na kilka godzin na słońce ,potem znowu do domu.Po ponad miesiącu już cały czas na dworze ,jednak pod osłonką,ale się udało ,zdrowe i spore.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie, pierwsza uprawa ale chcę zrobić 2 rzut outdoor, czy early skunk zdarza mi dojść w sezonie jeśli teraz posadze? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem nowy w temacie, gdy się zacznie sezon planuje zasadzić kilka sadzonek automatów.

Kiedy sezon się kończy i nadchodzą przymrozki nie wiem co trzeba wtedy zrobić z roślinami.

Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, BolekSkrzek napisał:

Kiedy sezon się kończy i nadchodzą przymrozki nie wiem co trzeba wtedy zrobić z roślinami.

ścinać je

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej w tym roku już za puźno ale w przyszłym czy dało by się zrobić coś takiego że na początku kiwetnia wstawiamy sezony do boxa żeby troche podrosły i pod chmurke jakoś z początkiem maja i odrazu potem automaty i z początkiem czerwce na spota .  i jeszcze jakie sezony i automaty na polske ? 

Edytowane przez obimichgg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@obimichgg dokładnie tak można zrobić że najpierw box i potem out a z automatów polece santa marta haze co prawda 40zl za nasiono ale ja dostałem gratis i jak na polske got rośnie a z sezonow od siebie nic nie polece ale podobno easy sativa jest dobrym swzonem na polske

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@obimichgg co do sezonów to spoko pomysł, im dłuższy weg tym większa roślina i plon ale to gdzieś w połowie maja bym wysadzał. Co do auto też spoko ale takie 2-tygodniowe planty bo one szybko wchodzą fazę flo. Co do wyboru odmiany to sam sobie wybierz. Szukaj takiej która kwitnie tak do 8 max 9 tygodni. Im dłużej kwitnie tym większa szansa na złapanie plechy. Na pewno pod chmurką nie pchałbym się w odmiany które kwitną (według producenta) 10 i więcej tygodni bo to może znacznie się wydłużyć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...