Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem,

Mam takie 4 cuda, jest to 6-ty tydzień. Od teraz zaczynają się schody - na niektórych liściach wiatrakowych pojawiają się brązowe plamy, a liście te przy kwiatach zaczynają zmieniać kolor na jaśniejszy idąc od krawędzi. Miałem to samo przy poprzedniej uprawie, z czasem tych liści było coraz mniej. Skoro zaczęło się teraz to pewnie niedobór jakiś?

Stosuje trójce Biobizza w proporcjach podanych w ich tabelce. Ziemia light mix, do tego jeszcze pH down oraz Calmag. Żona podejrzewa, że właśnie tego Calmagu leję za mało, ale wolę dopytać specjalistów, bo może właśnie jest czegoś za dużo i jeszcze bardziej napsuje.

Dzięki z góry za pomoc!

 

IMG_20240422_195836.jpg

IMG_20240422_195820.jpg

IMG_20240422_195722.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@vego1989 Daje im trójkę Biobizza (biobloom, biogrow i topmax), a do tego właśnie leje Calmag. Dawkuje według załączonej tabeli.

Myślisz, że mało?

biobizz.jpg.c3840b330a62853a07b1b765b7b09ee1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

BTW Calmagu leję 1ml na litr wody, do każdego podlewania.

Edytowane przez Magik88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajesz co każde podlewanie z tej tabelki czy co drugie, trzecie? 

Tu masz tabelkę od biobizz trochę nowszą, stosujesz proporcje to tej na górze czy na dole? Bo powinieneś do tej na dole.

tabela biobizz.jpg

A no i jakim pH podlewasz? Masz opcje sprawdzić pH ziemi, lub runoffu? Może być opcja że jest poblokowana przez złe pH??😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ANGEL - tabelki są identyczne do obecnego tygodnia, także leje te nawozy dobrze. Oczywiście z dolnej części tabelki, tam gdzie jest light mix.

Nawozy co drugie podlanie, a co drugie leci sama woda z pH down oraz calmagiem.

PH myślę, że dobre, ziemia odpowiednia, bo Light mix, wodę też zawsze sprawdzam miernikiem przed podlaniem.

Ja wiem, że *coś* jest nie tak, ale te rzeczy podstawowe sprawdzałem. Myślałem, że ktoś po zdjęciach może pozna czego brakuje. Wygląda albo właśnie na magnez (co dziwi, przez lanie Calmagu) lub siarki..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Magik88 no glodne sa. Widocznie potrzebuja wiecej niz podstawowo. Daj im wiecej nawozow i obserwuj nowe liscie, z tych starych juz plamy nie zejda.

Swoja droga slabe jakies te biobizzy 🤔to juz kolejna osoba co na nich leci wg tabeli a ma niedobory. Sam na nich tez mialem glodne rosliny 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Magik88  Jak dla mnie to niedobór Manganu. 
Na twoim miejscu podłożyłbym pod doniczkę jakąś głębszą tacę, podlał aż nie wypłynie trochę wody na tacę i bym posprawdzał Ec, ph itd. Biobizza trzeba zawyżać, potwierdzam. Dodatkowo potrzebuję trochę czasu na reakcję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Magik88 choc jeden ci dobrze napisal .... cal mag a mangan to dwa rozne skladniki tutaj ewidentnie brak manganu !!! (Mn) 

@Boczelli a jak w tym co leje nie bedzie tego co potrzebuja ? 

@vego1989 cal mag ?? po co ? a jak nie bedzie tego co potrzeba w jego nawozach ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi!

Dziwne, że tabela Biobizza pokazuje zaniżone wartości ile trzeba owego Biobizza lać. Jakbym miał firmę robiącą nawozy to kazałbym lać standardowo 1.5 potrzebnej porcji, żeby więcej towaru opylić!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolałem wczoraj gęstszą mieszankę, z większą ilością nawozów, żeby "poratować" głodujące dziewczyny. Ale wydaje mi się, że dziś są jeszcze bardziej zżółkłe.

Czytałem o braku Manganu, na niego najchętniej poleca się regulowanie pH. Czy może jest jeszcze jakieś zewnętrzne źródło, z którego można krzaczka poratować tym pierwiastkiem?

IMG_20240424_110159.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jaką masz lampę,na jakiej wysokości świeci i z jaką mocą świeci.Wyższe partie mogą mieć bliżej słoneczka i mocniej wyjadać,jak piszą wyżej Biobizza trzeba ładować x2 dawki, żeby dożywić roślinki i czekać parę dni na efekty zanim je przyswoi.Możesz jeszcze raz dać następne podlanie z nawozami żeby je podkarmić,poczekać na efekt i wrócić do woda-nawóz.Tych bio nie przenawozisz.

Teraz będą potrzebowały blooma (PK) w większych ilościach ma kwitnieniu

Edytowane przez Kamehameha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kamehameha światełko Lumatek Atis 200W. Wale na 100%, żeby nie zmarnować potencjału drzemiącego w każdym nasionku. Wyliczyłem, że na mojego boxa 60x60 potrzebna 80% mocy tej lampy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Na tym etapie kwitnienia to za dużo światła,góra się będzie wyjadać z pierwiastków od natężenia światla,popatrz na relację innych na tej lampie jak oni świecą.Ja bym dał na 50% i 40-50 cm wysokości i zobaczyć czy się poprawi koloryt liści,inaczej uschną.

Piszesz że na Twój Box potrzeba 80% mocy lampy,a ładujesz 100%  na wczesnym kwitnieniu.

Postaraj się żeby szczyty roślinek były w miarę możliwości na równej wysokości  bo widać jedna niska,inna wysoka,podstawki jakieś  itp. 

Edytowane przez Kamehameha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...