Jump to content

Magik88

Members
 • Content Count

  28
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

3 Neutral

About Magik88

 • Rank
  Początkujący

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. ..czyli nie wiadomo która z wód dostępnych w sklepach będzie najlepsza pod uprawę 🙂 Dam znać jak ta magia się dzieje na Muszyniance.
 2. Dokładnie tak było! Zaintestowałem w taki bardziej wypasiony i on właśnie mi pokazał, że pH na dobrym poziomie, ale EC mam z 4-5 razy z a niskie. Dzięki za odpowiedzi, panowie, ale każdy pomija temat - uważacie, że podlewanie Muszynianką to spoko pomysł? A może jakaś inna woda się komuś sprawdziła? Załóżmy, że kranówka nie jest opcją.
 3. Próbowałem! Niestety nikt nie wiedział o jakie braki chodzi. Wyglądało na wszystkie. Lałem Biobizza, raczej to nie jest żadna lipa.
 4. @Majki Jako dodatek, oczywiście. Po prostu stosować Muszyniankę zamiast kranówki. Też na początku nie sądziłem, że EC ma znaczenie, ale pierwsza uprawa poszła mocno średnio. Wrucałem na różne fora zdjęcia i każdy mówił - złe pH. A pH sprawdzałem wiele razy i zawsze było odpowiednie. A nadal liście pokazywały dużo braków. Lałem polecane nawozy, a braki nadal były. Gdzieś wyczytałem, że złe EC działa podobnie jak złe pH - roślina nie może przez to przyswajać azotu, potasu i fosforu
 5. Czołem, mam pytanko odnośnie podlewania. Okazało się, że w kranie mam wprawdzie wodę o odpowiednim pH, ale za to EC jest do dupy. Wodą miękka jak reprezentacja polski w piłeczkę. Dlatego prawdopodobnie roślinki mi tak źle rosły. Chcę przerzucić się na butelkowaną. Sprawdziłem, że teoretycznie Muszynianka będzie super. PH 6, minerałów siłą rzeczy ma mnóstwo, a do tego CO2. Co myślicie? Aspekt finansowy pomijamy.
 6. Kupiłem na pierwsze suszenie taką oto suszarkę do boxa. Topki rozłożone, wisi pod sufitem namiotu. Wentylator wtłaczający oraz wyciągający włączone. Czy trzeba robić coś więcej? Czy tak będzie w miarę w porządku? Myślę, że razy dziennie te topki troche "przesiać" ręką, żeby nie leżały w jednej pozycji cały czas.
 7. Kapitalistą. Uważam czysty socjalizm za system utopijny, który nie ma prawa się sprawdzić. Jest idealnie skrojony do mrowiska lub ulu pszczół, ale gdy pojawia się ludzka kreatywność i naturalna, atawistyczna potrzeba oszczędzania energii, socjalizm zaczyna zawodzić.
 8. Akurat ten wentylator już mam, więc zerowe koszty, czemu by nie użyć? Pytanko - przy Twojej konfiguracji nie masz namiotu "wyssanego" z powietrza? Skoro duzo wyciąga, a nic nie wciąga, to musi się robić podciśnienie, które jest naturalnie wyrównywane za pomocą naszej atmosfery. A czy dla roślinek nie jest gorzej, że mają dookoła nieco mniej powietrza? Tak na chłopski rozum wydawało mi się, że lepiej, żeby namiot był nieco "napompowany" powietrzem. Dzięki temu roślinki mają większą bezwzględną ilość dwutlenku węgla, tlenu itp wewnątrz uprawy.
 9. Witam po małej przerwie, będę robił drugą uprawę i chciałbym poprawić błędy. Niewątpliwym błedem była zła wentylacja - w środku miałem dwa wentylatory z wydajnością 104m3/h. Jeden wtłaczający, drugi wyciągający, z filtrem węglowym. Pytanie - jakie wentylatory teraz wybrać, żeby roślinki się nie gotowały latem? Chciałbym ich moc jakoś dobrze dobrać, jak wyciągający będzie za mocny, to box będzie się zasysał do środa. Myślałem, żeby zostawić obecny wtłaczający i kupić inny wyciągający, konkretnie może ten: https://allegro.pl/oferta/wentylator-kanalowy-emax-100-eberg-170-m3h-cichy-7427669595?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aquery&bi_c=MjIwOWI0MzctNWYyZi00ODljLTk2MjMtMjNjOWRmZWI2MzgyAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=75ecb8ec-44c6-40a0-8761-1dbcb2049973 Przepływ powietrza: 170 lub 133 m3/h. Wydaje mi się, że 104 m3 wtłaczane i 133 m3 wyciągnane z filtrem, będą optymalne? dzięki za pomoc
 10. @KlausKörner taaak, została już końcoweczka. Pytanie tak naprawdę bardziej odnośnie następnej, nowej uprawy. Ta jest pierwszą i zbieram błędy.
 11. @Morenn nie wspomniałem, ale jest też. Robi bardzo, bardzo delikatną różnicę, niestety.
 12. Czołem, jak radzicie sobie z Waszymi uprawami w tym okresie upałów? Nieco technikaliów: mam boxa 60x60x160 cm, w środku dwa wentylatory AirRoxy 100 mm (104 m3/h), w tym jeden za filtrem węglowym, zwykły wentylator mieszający, dwa małe wentylatory biurowe (jeden na spot pod mieszającym, żeby tam się nie gromadziło gorące powietrze, drugi wieje od dołu na lampę, żeby nieco gorącego powietrza do góry wywiewać), lampa Lumatek Attis 200w. W czasie najwiekszych upałów miałem tam nawet 35-36 stopni! Przy LEDzie! Zakładam, że muszę coś robić źle, roślinki tak samo, mocno im sie nie spodobały te warunki. Jedyne co mi przychodzi do głowy to niewydajna wentylacja. Żeby nieco obniżyć tempeaturę poczyniłem pewne kroki - box nie jest zasunięty, żeby nieco ciepła uciekało, zmieniłem godziny świecenia tak, żeby między 12:00, a 18:00 było zgaszone. A ponadto lampa ma regulowaną moc, więc ustawilem ją na 60% (podobno ten model jest na boxa 80x80 cm, więc 60% będzie akurat na moje 60x60). Temperatura spadla do ok. 31-33 stopni. Pytanie czy mogę coś poprawić przy obecnej uprawie? A jeśli nie, to może ktoś poleci mi lepszą wentylację na następny raz? Dzięki za wszelką pomoc, koledzy.
 13. Co sądzicie o Canna Terra Professional Plus? Jak się orientuję to jedna z droższych, chwalą się, że na absolutnie wszystko (poza keramzytem oczywiście). Jeżeli nie szczypiemy się z kosztami to to będzie najlepszy wybór?
 14. Czołem, Pytanie odnośnie nawilżaczy powietrza. Mam jeden większy na zewnątrz boxa, obok wlotu powietrza, a drugi mały, w środku. Ten mały właśnie się zapchał od kamienia, zajęło mu to zaledwie dwa miesiące. Do urządzenia lałem zwykłą kranówkę. Jakiej wody używacie? Czy nie lepsza będzie demineralizowana? Albo może właśnie z jakiegoś powodu mgiełka z takiej wody jest mniej dobra dla naszych roślinek? Dzięki za pomoc!
 15. @KryspieK czytam też troszkę o tym na zagranicznych forach, Lumatek pewniejszy się wydaje. Dużo opinii, praktycznie wyłącznie pochlebne. Dzięki, panowie!
×
×
 • Create New...