Skocz do zawartości
Robson

Białe robaczki

Rekomendowane odpowiedzi

He he a ja tak z innej bajki.A macie takie białe malutkie robaczki które po podlaniu skaczą jak pchły? To źle czy dobrze? 😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Robson Wygrałeś, jak na loterii, te białe robaczki to larwy ziemiórki, fantastyczna sprawa, każdy grower o tym marzy, by móc z nimi toczyć walkę o rośliny, jak je pokonasz i nie zjedzą ci korzeni to masz 10 + do skilla uprawy. Powodzenia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie. Mam i mialem ziemiorki i ich larwy nie skacza po ziemi a sa w niej zakopane i pojawiaja sie dopiero jako czarne muszki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy
Napisano (edytowane)

@Boczelli To są larwy ziemiórki one po podlaniu wodą skaczą w sensie wiją się , a nie wciornastki 😄  Jakie jaja podwieszają pod liśćmi, a nie w ziemi. 

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok to w końcu co to one pojawiają się dopiero jak podlewam a później ich nie ma taki biały shit teraz to już duże są a były jak łepek od szpilki jest na zdjęciu 

17124298740108755660007908355462.jpg

Dobra jak zaradzić na przyszłość he he

Na te małe białe glizdy bo tak to wygląda jak są duże 

17124303475762903259589853680571.jpg

Te drugie zdjęcie jest na dole duży motherf 

IMG_20240406_210826.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Robson zapewne poprostu sie przypaletaly i zostaly bo maja dobre warunki. Ja teraz musze uwazac bo mam wszelkiego rodzaju robactwo w szklarni i nie chce tego przeniesc na sobie do boxa. Jutro ostatni dzien wolnego i bede pryskal cala szklarnie jakimis srodkami na robactwo + trutka na slimaki bo dobieraja sie do moich krzakow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 06/04/2024 o 18:28, Zielone krainy napisał:

@Robson Wygrałeś, jak na loterii, te białe robaczki to larwy ziemiórki, fantastyczna sprawa, każdy grower o tym marzy, by móc z nimi toczyć walkę o rośliny, jak je pokonasz i nie zjedzą ci korzeni to masz 10 + do skilla uprawy. Powodzenia. 

 

W dniu 06/04/2024 o 19:47, Zielone krainy napisał:

@Boczelli To są larwy ziemiórki one po podlaniu wodą skaczą w sensie wiją się , a nie wciornastki 😄  Jakie jaja podwieszają pod liśćmi, a nie w ziemi. 

O panie, zbawco i stworzycielu. Który tylko otworzy usta, a wyleci z nich szambo... W zaparte żeby tylko mieć rację 🤦‍♂️ ja Cie za dorosłego i zrównoważonego ludzia miałem. Jakże się pomyliłem. 

Wija się czy skaczą ?? Czy wicie się to też skakankie, a spanie to chodzenie tylko lunatykowanie??? 🤯

@Robson to na 110% sa skoczogonki. Przyjazne żyjątka. Porównał by je do psa. Są tak wierne dobrze bogatej biologicznie glebie jak wierny pies dla swego właściciela, żywiciela. Masz tam tyle chwastów i zieleniny że spokojnie korzeni Ci nie ruszą. Jak z nimi walczyć? Jak don kichot i sancho pansa. Powodzenia 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak były malutkie to po podlaniu skakały a teraz się wiją to co to w końcu bo kupuję ten olejek neem czy nie ma potrzeby?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Grzechoczący Grzechotnik Nie widziałem zdjęcia drogi farmazonie , co uprawiać nie potrafisz, a jedynie założyłem, że to larwy ziemiórki na podstawie tego, że pisał, iż po podlaniu "skaczą" , myślałem, że to larwy ziemiórki, jakie po podlaniu zachowują się jak węgorze, jakie wiją się po powierzchni ziemi. Pokaż, co tam uprawiasz obecnie, bo bym się chętnie pośmiał, twoje uprawy są niezapomniane pod względem wielkich opowieści, a potem zbierasz mały słoik odpadów i zaczynasz kolejną udrękę dla oka. :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Boczelli Pokory i szacunku ? :D Sam grzechotek wchodzi do rozmowy z językiem bez szacunku. Ja mam tutaj ubaw i nic więcej, nie jestem w tym miejscu, by prowadzić z wami kółko wzajemnej adoracji, lub schronisko dla bezdomnych psów i kotów.  Jak ktoś ma problemy zostawiam numer, pod jakim może uzyskać pomoc:  116 111 dla dzieci i 800 70 2222 dla dorosłych, dzwońcie nie krępujcie się. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Boczelli @moonka Kochane dziewczyny spóźnione życzenia na dzień kobiet i walentynki, a w prezencie dla was to, co kobiecie do życia niezbędne . haha

2.jpg

PS . szkoda, że nie mogę dać sam sobie kciuka w dół, bo bym wam pomógł, abyście były szczęśliwe :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Zielone krainy napisał:

@Grzechoczący Grzechotnik Nie widziałem zdjęcia drogi farmazonie , co uprawiać nie potrafisz, a jedynie założyłem, że to larwy ziemiórki na podstawie tego, że pisał, iż po podlaniu "skaczą" , myślałem, że to larwy ziemiórki, jakie po podlaniu zachowują się jak węgorze, jakie wiją się po powierzchni ziemi. Pokaż, co tam uprawiasz obecnie, bo bym się chętnie pośmiał, twoje uprawy są niezapomniane pod względem wielkich opowieści, a potem zbierasz mały słoik odpadów i zaczynasz kolejną udrękę dla oka. :D 

Za każdym razem jak odp to się cieszę jak dziecko, dzięki za numer na pewno nie skorzystam, ale widzę że znasz je na pamięć. Takie podpaski kupujesz pani psycholog? Powiem Ci tak, cieszę się,bo pogrążasz sam siebie. Za każdym razem. Odpisuje jak chce, obrażasz wszystkich którzy Tobie się sprzeciwią lub po prostu mają inne zadanie. Kiedyś wspominałem userow, nawet jeśli jaja se lizaliście to do czasu, aż król się nie obraził. Wziął grabki i się schował co tu wymyślić żeby z twarzą wyjść. A tu klops. Natura buraka wygrywa zawsze 👏

Wiesz ja tam zwykły groszek jestem co marnie zbiera, ale zajebany chodzę od nieplanowanego outa. I wiesz, chuj mnie interesuje g/w. Dla Ciebie to jest wyznacznik wszystkiego. Ale świat się zmienia królu. Chyba gdzieś w wiosce w Afryce Cię mianowali tym giermkiem bo cały czas myślisz w kategoriach czasów jak się gibało na pryczy... Wiem że dostęp do neta był ograniczony, ale czas na zmiany...

Jak będę chciał to będę pokazywał. Tak mnie tu wołasz że to aż niemożliwe. Masz w tym jakiś interes?? Hmm

Napiszę to głośno i wyraźnie. Do momentu kiedy nie będę się mógł zalogować przez tora to chuja zobaczysz ode mnie. Bo Ci nie wierzę i nie ufam. Bajo 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...