Skocz do zawartości
moonka

9 x rozne sezony. Box 90x90, led 480W

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

@Adi_ejol roslinka zostaje tak jak cala reszta. I tak jest przeznaczona do ciecia jako jedna z pierwszych wiec te pestki w niczym mi nie przeszkadzaja🙂 Bedzie jedynie troche dlubania przy kruszeniu tematu🙃

Co do szybkokwitnacych to te, ktore ja bede sadzil maja podane okolo 7tygodni flo czyli o okolo 3 tygodnie krocej niz "standardowe" rosliny. Do tego trzeba doliczyc weg ale to juz sprawa growera ile je przetrzyma. Ja chce sie zmiescic w 30dniach wega w nastepnyn rzucie i mysle, ze calosc moze sie zamknac w 100dniach

@vego1989 te f1 faktycznie maja dobre tempo na flo. Sezony zakwitly mi duzo duzo szybciej a powoli automaty zaczynaja je doganiac jesli chodzi o flo. Duzo im jeszcze brakuje ale z dnia na dzien roznica co raz bardziej sie zaciera

Edytowane przez moonka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I robota skonczona🙃 ilosc pestek jest nie do opisania🙈🙈🙈 jednak mam to gleboko w ...😂 co do zmian w boxie to zrobilem przemeblowanie. Chcialem zobaczyc czy pomieszcza sie w jednej czesci wraz z osuszaczem abym mogl wylaczyc jedna z lamp. Generuja one sporo ciepla a w ten sposob pozbede sie kilku stopni z boxa. Za tydzien w weekend biore sie za kielkowanie nastepnych pestek a wiec te rosliny maja max 2 tygodnie zycia🙂 automaty zapewne nie dojda ale tym tez sie nie przejmuje. Najwyzej postaja jeszcze chwile ale przy ograniczonej mocy swiatla🤷‍♂️

20240706_141801.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Co to za osuszacz masz konkretnie ? kondensacyjny czy adsorpcyjny ? Bo coś czuje że u mnie bez się nie obejdzie i muszę się za czymś zacząć rozglądać. 

EDIT: 

Ok już znalazłem kilka stron wcześniej model. Kurde trochę droga impreza. To kondensacyjny czy adsorpcyjny ? 

Edytowane przez Leniwiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, moonka napisał:

@Leniwiec nie mam pojecia😂 wiem, ze zajebiscie dziala i jest wart swojej ceny🙂

 

Podnosi temperaturę w boksie ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Leniwiec napisze tak. Gdy stoi boxa boxem gdzie jest temperatura wynosi okolo 21-23° to dmucha stosunkowo chlodnym powietrzem. Po wstawieniu do boxa dmucha cieplym podnoszac temperature w upalne dni do 32° (tyle max "zarejestrowalem"). Obecnie uzywam go tylko w nocy bo w dzien wilgotnosc jest jeszcze wzgledna bo okolice 50%. Temperatura w nocy z osuszaczem to 22° i wilgotnosc zbijana do 40%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny dzien podlewania i kolejne foto🙂 wszystkie oprocz candy dostaly po 1.5litra z pk booster. Srodkowa candy byla by w sumie gotowa ale jeszcze ja przetrzymam bo moze jeszcze cos spuchnie. Ogolnie nie wygladaja zle ale szalu z waga nie bedzie. Niskie rosliny to i topy nie zbyt duze. Mysle, ze z calosci bedzie ze 400-450gramow. Nastepne grow wyciagne troche bardziehlj rosliny a umiejscowieniem filtra bede martwil sie pozniej😂

20240708_214417.jpg

20240708_214455.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 08/07/2024 o 17:48, Boczelli napisał:

@moonka hehe nie to mi się kliknęło, sorry 😇

btw. Ten osuszacz nie ma żadnej diody/wyświetlacza? 

Osuszacz ma zarowno diode jak i wyswietlacz ale ma rowniez tryb sleep gdzie wszystko gasnie i na wyswietlaczu pokazuje sie tylko jedna ikonka, ktora nie daje praktycznie zadnego swiatla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem dzisiaj podlewac ale... udupila mnie pszczola🙈 i to drugi raz w taki sam sposob. Kiedys na rowerze a dzisiaj na skuterze. Podczas jazdy wbila mi sie pod zegarek😂🙈 ze 3 lata temu ujebala mnie w identyczny sposob pod tym samym pieprzonym zegarkiem🤣 

20240711_172028.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jednak zdecydowalem sie isc je podlac. Przygotowalem wode (jeszcze bez pk) otwieram boxa zeby wyjac osuszacz i pierwszy rzad roslin a tam mokro w doniczkach😄 osuszacz byl pelny i wilgoc teoche wzrosla. Co za tym idzie ziemia nie schla jak powinna i podlewanie przesunie sie o dzien lub dwa. Wode dostaly tylko automaty bo pija duzo szybciej niz gwiazy tej fr🙃 zdjecia roslin brak bo nic sie nie zmienia ale jest zdjecie tricho z candy. Foto ucietego liscia cukrowego ale cale topy wygladaja podobnie. Waham sie kiedy go ciac. Chcialem za tydzien ale pomyslalem, ze moze jednak wczesniej. Jednak patrzac na topy... nie wygladaja one zbyt okazale i ciagle zyje nadzieja, ze cos przybiora na wadze😅 Chees wysechl i zostal zwazony. Marne 50gramow + drobnica. Jesli tak dalej pojdzie to faktycznie ledwo przekrocze 400gramow z calosci😐 Dzisiaj policzylem w koncu, ktory to tydzien i wlasnie jestem w polowie 9 tygodnia flo. W teorii 2 tygodnie i wszystko powinno byc gotowe ale...

Screenshot_20240711_205753_File Manager +.jpg

Screenshot_20240711_205803_File Manager +.jpg

Screenshot_20240711_205810_File Manager +.jpg

Edytowane przez moonka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma reguły trzeba patrzeć obserwować czy coś się jeszcze dzieje. Moje po odstawieniu nawozów już nie zmieniały barwy trichomow i 2 tyg było właściwie to samo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Boczelli nosze na prawej bo jestem leworeczny i tak mo wygodniej🙃 jak widac zemscilo sie i to dwa razy. Malo tego poprzednim razem po okolo tygodniu kolejna pszczola uwalila mnie powyzej kolana🤣 takie skutki jazdy przy sadach gdzie w sezonie lata tego cala masa🤷‍♂️😅

@Mooshrom dzieje sie tyle, ze liscie na candy rain powoli powoli zmieniaja kolor fioletowy widoczny ma fotach. Tydzien musi jeszcze postac zebym wyplukal wiekszosc witaminek z gleby i moge ja ciac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...