Skocz do zawartości
przemiły

Dobór lampy - 0,5 m2 - 55 cm x 96 cm

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko! Szukam jak najlepszej lampy do świetlenia prostokąta o wymiarach 55 cm x 96 cm. Przede wszystkim zależy mi na jak najrówniejszym oświetleniem całej powierzchni. Planuję polecieć gęsto sogiem z klonów. Najchętniej brałbym bilberry, ale 360w mi się nie zmieści a 160w to chyba będzie trochę za mało. Mam na oku Migro Aray 2 125w a konkretnie kombo dwóch takich paneli. Będę wdzięczny za wszelkie propozycje. Z fartem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@przemiły nie dasz rady rozepchac do 100cm zeby Bilberry weszla?

Mars Hydro i Spider farmer ci nie wejda. Moze Migro Aray 4? 

Jak nie to zostaja ci chyba tylko lampy w kwadracie, przynajmniej jesli o tych popularnych producentow chodzi. Mozesz popatrzec za Kingbrite albo Sonlipo, ale to mniej popularne lampy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi 🥰

@Kibic chętnie bym wziął cokolwiek od Lumateka, ale 300w to kwadrat o boku niemal 56 cm. Mój dotychczasowy MH FC 3000 miał wymiary 58 cm x 52 cm i było całkiem ok. Z kolei kalkulator na stronie Lumateka twierdzi, że wystarczy mi 200w tylko jest jeden istotny problem. Jak spojrzeć na mapy PPFD to kwadratowe panele z reguły mają istotne różnice między środkiem a brzegiem i w przypadku Lumateków i 200 i 300w jest podobnie. Ja szukam rozwiązania, które możliwie jak najrówniej oświetli prostokąt. Choć może w końcu dojdę do wniosku, że odpierdalam i pójdę w kwadrat 🤡

@Boczelli niestety nie bo działam w szafie z ikei, dodatkowo odrobinę wyciszonej w środku, więc realnie mam ledwo 96 cm na szerokość. Migro Array 4 ma 98 cm, więc też dupa. Pod względem rozmieszczenia światła najsensowniej byłoby mieć 2x Migro Array 2. Moc wyjdzie ta sama co w przypadku MA3 250w skuteczność w doświetleniu boków wydaje się być warta pierdololo. 

@Boczelli już chwilę zerkam na produkty AC bo ślinię się na went z kontrolerem, aplikacją i w ogóle gejzerami wodotryskami 😉 ale na growtent.pl ten model jest niedostępny, czekam na info czy i kiedy będzie ponownie. Przede wszystkim jednak znów kłania się PPFD. Boki słabo doświetlone a cena znacznie wyższa niż dwie sztuki Migro Array 2. Fajnie byłoby mieć sterowanie z apki i imitację wschodu i zachodu słońca, ale priorytet jest jaki jest. 

Przy okazji, ogarniacie czy ta imitacja wschodu i zachodu cokolwiek zmienia na plus? Ja się jeszcze nie zdążyłem zagłębić w temat. 
Trochę poczytałem na temat tych ledów pulsacyjnych polskiej firmy i głównie spotykam się z komentarzami, że to pierdolenie za spore pieniądze. 

piona! 

 

Edytowane przez przemiły
.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@przemiły sa dostepne na innej stronie. Zawsze tez mozna napisać do growtent czy growbox czy innych czy ci ogarna ta lampe i myślę ze bez problemu bo przeciez maja na tym spora prowizje, a dla Ciebie to i tak taniej niz sciagac od producenta ze Stanow.

Ja bym zostal przy 1 duzym panelu niz 2 mniejszych, no chyba ze chcesz je polaczyc na sztywno z zachowaniem odpowiednich odleglosci.

Co do tych wschódow i zachodow, pulsacji itd to nie ma chyba jakis konkretnych badan, ale to imitacja zachowania natury wiec wydaje mi sie ze na plus dla roslin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...