Skocz do zawartości
lunatyk44

Fat Banana, Royal Creamatic, 60x60x140, spider farmer SF1000D 🤭

Rekomendowane odpowiedzi

@lunatyk44 moge czesciowo potwierdzic slowa dziurawego. Na poczatku mialem leda 100W ale zmienilem na "troche" mocniejszego. Od poczatku dalo sie zauwazyc, ze mocniejsze swiatlo bylo tylko na plus. W prawdzie nie mam wynikow w zbiorach jesli chodzi o 100W i obecne 480W ale juz podczas grow widac roznice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcial nie chcial pierwsza trojka leci na tej lampie z zestawu ✌️

@moonka dzieki za slowa wsparcia hehe, wezme je pod uwage. kiedys rider lecial mi na energooszczednych 😅 po przeliczelu lumenow. szalu w wadze nie bylo ale to byly poczatki. Nie mniej jednak po curringu smakowal niezle. pozniej byly przygody z hps itd. 

@moonka a wlasnie bo tak zastanawiam sie grubo czy zamiast wlotu pasywnego nie dorzucic radiatorow od pc. Naturalnie na poczatku zobacze jak bedzie z temperatura i wilgotnoscia  w boxie. jakies spostrzezenia ?

co do tych 480 a 100 to przy automatach na 100 procent roznica. pytanie tylko czy na tak maly boks to nie marnotrawstwo ✌️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lunatyk44 sa dwie fotorelacje, a zuzycie pradu jest smieszne na cale 150 dni poszlo ok 650 kwh ? ok 60-80 euro ? przy lampie 300 w przy tej mniejszej cos ponad 300 kwh smiesznie malo , ale i tez wynik byl taki sobie ,obie lampy byly od spidera nowe  teraz bym pewnie wzial lumateca jakiegos ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobaczmy na moim przykladzie co bedzie z setka. niestety uparty jestem, jedynie kto na tym straci to ja ✌️

@WymiataczMega ta hpsach szlo w chuj ladnie ale problem lezal w kwesti ciepla 

@dziurawy no i tu powstaje pytanie czy wina firmy czy wina innych czynnikow poza swiatlem 🤷‍♂️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie liczy sie ilosc krzakow pod lampa tylko powierzchnia jaka musi ogarnac. 

@lunatyk44 Te 100W na 0.36m2 to takie minimum, 150W by bylo idealnie, bo 300 to juz przesada I nawet by chyba sie nie zmiescila do tego boxa.

@dziurawy to po ile Ty masz prad? 10?15 centow? Ja mam cos kolo 0.4e/kWh  I to I tak dobra taryfa sprzed tych calych podwyzek, tyle dobrze ze mam fotowoltanike to mozna sie bawic :classic_ninja:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Boczelli jak wszedzie z "prondem". fajnie ze masz panele, pomyslisz potem jak bedziesz musial je zutylizowac. Temat nie jest kto ile placi 🤷‍♂️.. 

tak okazyjnie, lepiej miec jak nie miec 👍

 

 

17106222623682713361930224560259.jpg

@Boczelli jak juz wspominalem swiatlo swiatlowi ze tak powiem nie rowne. z tym minimalnym masz racje po przeliczeniu lumenow. no ale, ja, jak osiol uparty ✌️. Dzieki za przyznanie troszke racji. Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis troszke wymienilem zdan z kolezka ktorego bardzo lubie. Tez robi maly projekcik sobie. Czy tylko ja mysle, ze musi byc wyjscie pasywne. Ewntualnie wiatrak i jak syf z wnetrza to filtr. Wchodzi w gre worek z co² i tylko wyciagajacy wiatrak - reszta zatkane, taki niby mikroklimat. Myle sie, ze wzgledem automatow nadmierny dwutlenek wegla wymusza kwitnienie ? Pominmy juz cyrkulacje ktorej wedlug mnie tam nie bedzie. Ogarnial ktos ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lunatyk44 worki z co2 nic nie daja, sa testy na Youtube. co2 jak najbardziej jest na plus dla roslin, wtedy obieg zamkniety . Ale na takim malym metrazu to raczej przerost formy nad trescia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Boczelli ktorko zwiezle i na temat 👌. obieg zamkniety u niego ze wzgeldu na warunki panujace na zewnatrz. ale wedlug mnie, przy otwarciu boxa i zmiennej temperaturze +/- 10⁰C to stres dla pokrzyw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odswieze troche temat. Wlecial sam Fat Banana ze wzgledu na to, ze nie bede mial az tyle czasu na pierdologie. Plagron all mix plus w srodek biobizz light mix. pestki w wodzie 24 h plus reczniki 16 h . ruszyly bardzo ladnie i rownomiernie. Dzis wrzucilem w glebe. Na poczatku bez papu, ale troche wspomagnia dla korzeni power roots od plagrona. Na flo wleci plagron bloom plus green . Zobaczymy, byc moze tez calmag kilka razy, ale to juz wyjdzie w czasie.

 

wybaczcie ze zdjecia znowu w innej rozdzielczosci 🤣😈 i tu prozba do admina badz moda o przekonwertowanie zdjec ✌️

 

Wesolego jajca 😃 i mokrego dyngusa 😈

 20240329_174327.jpg

20240331_201616.jpg

 

20240331_201628.jpg

20240331_190156.jpg

20240331_185115.jpg

20240330_193357.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lunatyk44 z mojej strony to nie byl zaden hejt a jedynie troche ironii😉 admin raz juz napisal Ci co powinienes zrobic aby foty sie wyswietlaly i watpie aby kolejny raz chcialo mu sie konwertowac je za Ciebie🤷‍♂️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...