Skocz do zawartości
Zielu

Przygotowania do sezonu

Rekomendowane odpowiedzi

Siema hodowcy 😄

Z racji zbliżającego się sezonu mam kilka pytań odnośnie uprawy (druga w mojej karierze)

1.Czy mogę zamiast perlitu dać pokruszony styropian (obiło mi się o uszy , że niektórzy tak robią).

2.Czy zeszłoroczny nawóz mineralny mogę bezpiecznie stosować .

3.Czy już jest odpowiedni moment na przygotowanie miejscówki (sypnięcie nawozem N+mg oraz wsadzenie mikoryzy w glebę)

4.Jakie markowe nasiona automatów do 50 zł /szt polecacie (jakieś z domieszką ruderalis bo mieszkam w Polsce przy rzece i chłodno tu)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielu

1. można

2. sprawdz date ważności

3. Zależy od pogody, jeszcze wcześnie trochę, czytałem że ma być śnieg i mróz

4. Każde,  np. og kush auto 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielu

1.Perlit ma na powietrzać glebę, będzie lepszy niż styropian i mniej zabawy z tym będzie (drogi nie jest a weź teraz narób sobie tych kulek ze styro). 

3. Weź to już przekop. Po prostu tylko tyle chociaż. Możesz użyć azofoski ale musisz być zajebiscie ostrożny bo popalisz. Jak będziesz miał już sadzonki to kup porządna glebę i zmieszaj z tą spotową(fajnie by było jakby sprawdził jakie pH ma ta na spocie, jak lipna jakość to wykop dziury i daj kupną glebę biobizz light mix i na cały okres vega masz spokój z nawozami). 

5. Auto przy rzece to słaby pomysł, miałem tak raz na spocie to nic nie zebrałem (spot dosłownie w Lini prostej ok 50-60m od rzeki). Na auto musisz mieć pewną miejscówkę bo wieczorami z racji parowania wody występuje zwiększone parowanie i auto nie da rady. Możesz próbować to zabezpieczać przed plechą ale czy to się uda to wątpię. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...