Skocz do zawartości
WBB

400W HPS, 80x80x160, Zestaw Plagrona mineralny - it's not organic but don't panic

Rekomendowane odpowiedzi

@Prepers to nie jest tak, że mi nie idzie. Ja zawsze wysoko poprzeczkę ustawiam ale ostatnio to chyba przeleciałem pod nią:)

No LED cały czas w glowi siedzi. Na dłuższą metę to obowiązkowo musiałby jednak być. Zobaczymy.

Ja już kilka razy na bio jechałem i teraz muszę zobaczyć co to te mineralne. Mówią, że trudniej... no to będzie wyzwanie. Po 2-3 razach będę mógł coś czy lepiej bio czy mineral 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB palę teraz minerala zrobionego w hydro, smak, i zapach kupa z wczoraj, ale klepie cię pociesze 🤣🤣

Ja słyszałem że minerale łatwiejsze, bo jak czegoś brakuje to odrazu jakbyś w żyłę im dojebal 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Prepers napisał:

palę teraz minerala zrobionego w hydro, smak, i zapach kupa z wczoraj, ale klepie cię pociesze

To ja Ci mogę podesłać takiego bio 🙂 Chuj wie co mu się stało, ale smakuje i pachnie jak kupa.

Jeśli wyjdzie kupa to Wam to napiszę, sam jestem ciekaw co wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Musiałem wymyślić drugą podłogę żeby mój grzejnik gdzieś dać a zaraz między donicami nie będzie miejsca jak dojdą 3 sztuki 5 litrowe.

Upierdolilem paletę bo była pod ręką.

Siewki w docelowych. Z 4 nowych ziaren musi szybko 3 wyjść.

PXL_20240210_171225172.thumb.jpg.680bcd8504062e8955a22f5db0dfed92.jpg

PXL_20240210_173618536.thumb.jpg.08e8e75b82b53935a069bbcb8bd6447d.jpg

Ps1: nie dowieźli węgorzy... chuje jedne.

PS2: @Wladimirtakim małym walisz od razu pełna moc z hpsa? I wogole na wegu lepiej pełna moc 400W, czy może 250W, bo póki co tyle ustawiłem. Mogę 250/400W ustawiać.

Edytowane przez WBB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lady Green no mam nadzieję, że nie... nie stresuj 🙂

Obczajałem to tam pod tym kątem. Ten kabel tam nie dotyka do drewna a nawet gdyby to drewna raczej nie podpali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Daje zawsze 250w hps, staram się najpierw w kostkach/paletodoniczkach pod przykryciem trzymam żeby wkopać jak się wyciagną za bardzo, później doniczki pół litra daje na 2 tygodnie i docelowa lub 3l zależy jakie potem ma przeznaczenie.

Jak boks nie duży to lecę calą wegetację na 250, jak 120x120 to na koniec wegetacji świece 400. Zależy ile roślin i jaką rywalizacja do światła jest.  

Pierwsze moje podboje z hps to popalone szczyty i powyciągane rośliny, ale aktualnie uważam że to bardzo porządne światełko. Temperatura i barwa to plusy i minusy tego światła.  

Bardzo fajnie pokazane hpsy:

https://youtu.be/9PukqhfMxfc

Edytowane przez Wladimir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja dlatego na lato mam na podmianę panele 600w pod balast hps. Foxtailng przy wysokich temperaturach irytuje, bo kwiatki brzydkie się robią i nie przyjemne w trymowaniu. Dodatkowo lubi hermić przy takich temperaturach.

Kiedyś nawet leciałem verticale 2x hps, a później hps+cmh

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wladimir latem w południe to ja i tak mam noc bo inaczej to by z 50 stopni było 🙂 Ale ciiiicho.... bo tutaj nie lubią hpsów 😅

@Wladimir a miałes styczność z tymi odbłyśnikami adjustAwings? Tam linkami można sobie ustawić ich "rozwarcie"... small, medium i large. Ja kombinowałem już wszystkie ustawienia i nie jestem w stanie określić, które ustawienie jest najbardziej odpowiednie. Jest tam instrukcja i chyba pod 80x80 powinienem mieć medium...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Największą odkryta polska komercja leciała na hps + wełna mineralna + nawozy mineralne. Więc nie ma się co dziwić.  Wiem wiem, to już dawno było.

Dzień <-> noc, u mnie dzień się zaczynał o 20, a kończył o 8, później godzinę ucinalem i do 7 świeciłem. Także znam, korzystam, lubię.

Najlepsze gavity mają 155lm/w więc nie ma czego się wstydzić, niektórym lampkom led tego brakuje. Nie wspomnę o różowych ledach z chin o wydajności ponizej CFL. Dodatkowo nie trzeba osuszacza i grzejnika xD kolejne parę zł w kieszeni. Far Red i Deep Red też odpada...

Najlepiej mieszać źródła światła, widziałem połączenie migro aray z hps i living soil.... To było to! 

 

Nie lubią hps, t8 nie znają, a cfl to tylko z obrazka? 

Pokolenie "Z"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Wladimir napisał:

Nie lubią hps, t8 nie znają, a cfl to tylko z obrazka? 

Pokolenie "Z"?

Nie, to chyba nie Z-ki 😅

Ale mają mocny argument w ręce... pobór prądu np. 

Tylko mi się tu LEDziarze nie obrażać bo chyba widać, że żartuję 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Z" to wasza domena towarzyszu 😉

 

@WBB a za co się obrażać. To twój box.. to co mi do tego. Ja jedynie przedstawiłem rozwiązanie problemu który to Ciebie nurtuje i sprawia że mordę kwasisz.. 😛

Juz pisałem.. jak dla mnie możesz zapalniczką świecić dziewczynom w boxie 😛

P.S. ładny Awatar 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...