Skocz do zawartości
growwerrrrrrr

Światło odległość i czas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie co do światła

https://allegro.pl/oferta/halogen-bialy-zimny-36000-lm-400-w-13137620503?fromVariant=13360466112

czy może być takla lampa do growbox? 🔼🔼🔼

 

jak tak to co ile godzin w dniu ma ona świecić 24 czyli przez całą uprawę nie wyłączać czy ile czasu

też mam pytanie o odległość itp 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@growwerrrrrrr elo. Wybór lampy w dużej mierze zależy od wielkości boxa. Co do długości świecenia, zależy co chcesz uprawiać. Automatom możesz ładować światło 24h na dobę, natomiast sezony wprowadzasz sam w kwitnięcie zmianą czasu świecenia np z 18/6 na 12/12.

Proponował bym zapoznać się z podstawami uprawy. Wszystko znajdziesz na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@growwerrrrrrr lampę dobierasz do wymiarów boxa. Ma samym dolenjest kalkulator który powie Ci ile potrzebujesz lm. Automat 18h standardowo, a zwykle ustalasz sam czas wzrostu i to kiedy ma przejść na kwitnienie. Czyli na fazie wzrostu 18 na kwitnieniu 12h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, WymiataczMega napisał:

@growwerrrrrrr elo. Wybór lampy w dużej mierze zależy od wielkości boxa. Co do długości świecenia, zależy co chcesz uprawiać. Automatom możesz ładować światło 24h na dobę, natomiast sezony wprowadzasz sam w kwitnięcie zmianą czasu świecenia np z 18/6 na 12/12.

Proponował bym zapoznać się z podstawami uprawy. Wszystko znajdziesz na forum.

Dokładnie bo szkoda kasy i czasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też zależy ja na start stosuje tanie małe bo dużo nie potrzeba a szkoda prądu na główną mam już duża Lampe ważne barwy i spektrum 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...