Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 11/02/2024 o 21:54, moonka napisał:

@mateo ok znalazlem konkretny opis. Ciekawe czy do takich lamp musza byc dedykowane ledy czy to kwestia sterownika

Zastosowanie oprawy emitującej światło pulsacyjne zapewnia okresami zmniejszone natężenie zmiany natężenia mocy WAT, cyklicznie w okresie (6s mniejsza moc 8s większa moc). Metoda ta wywołuje efekt fotoinhibicji, które pozwala na regenerację aparatu fotosyntetycznego (odciążenie go) i zapewnia jego lepsze przygotowanie na przyjęcie i efektywne wykorzystanie światła o wyższym natężeniu. W ten sposób ‘gospodarka energią’ przez roślinę staje się bardziej efektywna.

 

To ja polecam SONLIPO SPC 350 kosztuje na amazonie z przesyłką 351€. Jest na diodach Samsunga, ma spektrum UV, imitację wschodu i zachodu słońca, przełącznik weg, weg&flo, flo, i pulsujące światło. Na piczątku myślałem, że jest zepsuta🤣😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Glut78 napisał:

To ja polecam SONLIPO SPC 350 kosztuje na amazonie z przesyłką 351€. Jest na diodach Samsunga, ma spektrum UV, imitację wschodu i zachodu słońca, przełącznik weg, weg&flo, flo, i pulsujące światło. Na piczątku myślałem, że jest zepsuta🤣😂

To jak Bilberry tylko 5 razy tansza 🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie fajny bajer to przygasanie ale to nie na teraz , na razie mam 2 słońca spider farmer i mars hydro zobaczymy pod którą będą rosły lepiej mały test🫣 spider jest o 100w słabszy, wersja g była by dobra do porównania no ale lamp za darmo nikt nie daje 3 już. Je potrzebuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

1 Tydzień grow

Mój błąd popiołem wtyczkę w listwę a nie w czasówkę!!! rośliny miały Lampe 24h na dobę przez 2 tygodnie🫣🫣🫣 u nie wiem czy to działa faktycznie przy automatach na sezonach nie bardzo przez co nie rosły za dobrE ,nie miały chwili odpoczynku.

Dostały 

0.5ml/l grow

1m/L power roots

pH 6.2

Światło mars hydro fc e 800w Wysokość ok 50cm i min światła rośliny w 10l donicach  źle policzyłem ziemię i tak jedna została w małej i jedna poszła do 5l musi wystarczyć🫣 przed przesadzeniem korzenie złapały z ziemi nawozy,  Oczywiście światło jest jak być powinno teraz świece 18/6 i ruszyły ładnie z dnia na dzień widać różnicę myślę że za 2 dni pierwsze cięcie 

Wilgotność 60

Wyciąg minimum 

17087740201951858793218391870408.jpg

Lampa i went na tel fajny bajer👍

Edytowane przez mateo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jeszcze muszą trochę podrosnać i do ścięcia 

Edytowane przez mateo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie czekam do 5 pięter później mam gorzej je naciągać robię jak za 1wszym razem młode pędy lampa wyżej nie tak nisko jak ostatnio i wydaje mi się że będzie lepiej

Jeżeli się potwierdzi to mam już swój schemat na razie próbuje pierwsza uprawa wyszła super aktualna goryle średnio zadowolony jestem ale robiłem inaczej i teraz na 3 będę wiedział jak lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@moonka Chyba dwa  ( albo zioło mam za mocne 😄 )  mordo 👽
@mateo Wspominałeś  że went i lampa z telefonu 😄 mordo marsik 💪   jak sie sprawuje ?  parowanie problematyczne czy luz ?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ogólnie zostawiłem 1 piętro 2 wywaliłem z 3 zrobiłem kolejne szczyty czyli tak jakby 4 główne łodygi aktualnie beda

Z telefonu super myślę że można nawet zaprogramować dzień czyli poranek delikatnie południe patelnia i wieczór, delikatne słońce . Można moc i jak długo ma świecić zmieniać ,ale nie chcę kombinować tradycyjnie od 10% można zacząć. Went fajna sprawa wgląd z poza domu bo ma czytanie czujnika  , warunki tj temp, przepływ powietrza, wilgotność  możemy zmieniać wszystko poza domem . Problem miałem mały z went ale jak w opisie 3x włączyć na max i wyłączyć i parowanie bez problemu

Nie wiem czemu apka ma poniżej 2 u mnie nie ma problemu lampa i went zmieniona nazwa na sprzęty domowe żeby po nazwie ktoś nie widział bo jak wyszuka bluetooth to wyskakuje tylko nazwa no Philips ale nie ma możliwości się sparować musiał by mieć appke i moje wifi

Edytowane przez mateo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana planów całą rodzina Bruce zostaje razem 9x sztuk nie wyrobie się przed urlopem żeby przedłuzyc im wega na moje 50 dni wtedy miało by być 6x do namiotu 5x5 i 4 do 4x4 może jak mi się spodoba to zostanę przy tym schemacie 50 dni Wega to jednak długo a te roślinki mają ok 25dni 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...