Skocz do zawartości
Tester

Kiedy ścinać rośliny outdoor? ile jeszcze czasu?- wasze pytania i odpowiedzi

Rekomendowane odpowiedzi

@mirecki  fotka z 2 tyg temu. Nie mam jak dogladnac jutro wysyłam kogoś żeby to zebrał. Powiedz mi tylko obrać z tych większych liści i cała łodyge do góry nogami powiesić gdzieś na 2 tyg?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie co do rośliny. Jest to automat outdoor, o ile dobrze pamiętam northern light. Moje pytanie to za ile będzie się mniej więcej nadawać do ścięcia i kiedy zacząć płukanie rośliny bo, nie jestem obeznany na ten temat. Jakie na tą chwilę stosować odżywki? Zdjęcia starałem się zrobić jak najdokładniejsze.

 

 

IMG_20220821_155937.jpg

IMG_20220821_155945.jpg

IMG_20220821_155957 (Kopiowanie).jpg

IMG_20220821_160051 (Kopiowanie).jpg

IMG_20220821_160144 (Kopiowanie).jpg

Edytowane przez Arni
zdjęcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Arni Jakie posiadasz nawozy? Jak chodzi o wygląd rośliny to jest w porządku, nie widać ani niedoborów ani popaleń, nie wykazuje oznak głodu, zdrowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy alga bloom,  pk 13/14,  Calmag Biobizz, ph minus, alga grow. Ile czasu jeszcze mniej więcej do płukania, bo jedną roślinę przez to straciłem, nie chcę powtórzyć tego błędu. Na razie pogoda będzie sprzyjać słonecznie i ciepło. Kiedy zacząć płkuanie czym się sugerować na co patrzeć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zajebiście wygląda bym powiedział, świetnie. Ja bym się sugerował tym że gdy trichomy, dokładnie 70% z nich będzie posiadała biało mleczne zabarwienie. Chyba że wolisz taki bardziej mózgowy efekt to wtedy gdy większość będzie brązowo brunatna, poza tym to chyba wiesz jak płukać, dobre przepłukanie z nawozów, kosa, suszenie i palenie. 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Arni  Delikatnie alga bloom i pk 13/14 możesz jej podawać, ale nie dużo, by nie popalić, np. z 3 ml alga bloom i 1,5 ml pk , co 2-3 podlanie , a tak to lej wodę samą z odpowiednim ph. Tydzień do dwóch przed kosą czyść roślinę, a kiedy to ma być to już kwestia spojrzenia pod powiększeniem na trichomy, jak będzie czyste mleko bez przeźroczystych, możesz lać samą wodę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Arni Płukanie rozpoczął bym około dwóch tygodni przed zbiorami. Chyba ze okres kwitnienia danej odmiany wynosi osiem tygodni, to wtedy płukanie należy rozpocząć około sześć tygodni po wejściu w ten okres.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy @Szwagrom Dzięki wielkie za odpowiedź teraz wiem co i jak. Mam jeszcze pytanie co do tej rośliny niżej na zdjęciach, nie wiem co się z nią stało. Moje pytania to czy podlewać ją jeszcze wodą, czy już nie warto, czy ona nadaje się do czegoś, czy ją wyrzucić, jeśli się nadaje to, czy ściąć i wysuszyć?

 

IMG_20220821_173519.jpg

IMG_20220821_173530.jpg

IMG_20220821_173536.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Arni A płukałeś ją? Czy może ostatni raz nawozami podlewałeś? Liście wyglądają na jakby przesuszone i martwe. Przepłukać zawsze warto z nawozów dla lepszego smaku.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Arni  Sporo martwych liści, sprawdź czy tam nie ma szarej pleśni, bo przy takich ilościach martwych elementów na topach, tam może siedzieć plecha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szwagrom Nie wiedziałem, kiedy płukać dlatego pytam teraz, żeby błędu nie popełnić. Do końca nawozami podlewałem. Nada się do czegoś czy wywalić. Plechy nie widać.

Edytowane przez Arni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Arni Nada nie wyrzucaj, trymuj liście jakby była jakaś pleśń to ją usuń. Palenie zawsze jakieś będziesz miał, tylko ja bym je przepłukał łodyga na bank jeszcze wchłonie wodę. A to da ci lepszy efekt palenia nie będziesz czuł tak nawozów, smak będzie dużo lepszy.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym poczekał ok 3 tyg ale lał ostatnie 2x wodę i później nic. Niech zjada liście i rośnie aromat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester @Szwagrom @Zielone krainy Witam. Tak jak wcześniej pisałem dwie rośliny automat. Podlewałem tymi preparatami alga bloom 30-35ml, pk 13/14 4ml, Calmag Biobizz 8-10ml, alga grow 5ml i to wszytko na 5-6 litrów wody. Podlewam od dołu. Pojawił się problem z żółknącymi liśćmi na niektórych pojawiają się uschnięcia przepalenia. Na dworze jest dosyć ciepło +32 stopnie i słońce, ale to od dwóch dni jeszcze jutro i w piątek temperatura spada + opady. Czy to zjawisko jest naturalne, czy czegoś brakuje roślinie co robić?

1829167490_T1(3).thumb.jpg.2da3bbb3d230602c585d6c2992223839.jpg

L1 (1) (Kopiowanie).jpg

L1 (2) (Kopiowanie).jpg

L1 (3) (Kopiowanie).jpg

T1 (1).jpg

T1 (2).jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...