Skocz do zawartości
Ciemny

Auto super skunk/auto afghan/ts1000

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Dzień 36 . I zaczynają się problemy.  

Od paru dni delikatnie się wyciągają i nic więcej.. 

Sprawdziłem wode która wyleciała spodem Doniczki przy podlewaniu.  

Na jednym zdjęciu jest ppm ph i na drugim tym samym zdjęciu zamiast ppm jest jakieś inny trym i ph . 😁 sorry czarna magia to.dla mnie jest . 

Tam gdzie ph jest poniżej 6 . To jedna roślina drugie zdjęcie tez ta sama roślina tylko na mierniku tym szarym jakieś drugi tryb . Tam gdzie ph powyżej 6 to sama sytuacja dwa zdjęcia i dwa tryby 😆

Ktos pomoze ?

20240228_160647.jpg

20240228_160643.jpg

20240228_155815.jpg

20240228_155806.jpg

20240228_155749.jpg

20240228_155738.jpg

Edytowane przez Ciemny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Udyr nie dałem jeszcze ani grama nawozów.  Sama woda przed 36 dni jak przybliżysz to widać popalone końcówki. 

Edytowane przez Ciemny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ciemny i bez końcówek widać ze dostają po dupie, ale Ci się mocna ziemia trafiła. Albo rośliny niejadki.

No nic muszą to jakoś przerobić, bo przelewać nie warto jak zaczynaja kwitnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Udyr ślepemu to i piach w oczy 🤣 

A tak na serio to ta jedna nie ma za niskiego ph ? Jak cofniesz stronę lrzed dodałem zdjęcia z 30 dnia . Dziś 36 nie ma zbyt wielkiej różnicy.. to mnie martwi 

Edytowane przez Ciemny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Udyr mam wode że sklepu z ph 7.1 

Nada się? 

Aż takie niskie nie są.  Około 40cm 

Edytowane przez Ciemny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr aa 😅 bo tak niskie też o to mi się rozchodziło. Ogarnę.  A jak nie to poleci woda z kranu odstana z ph 7. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz tam   µS/cm   czyli przedział pomiaru EC  (  przewodnictwo elektrolityczne ) 
A przedział pomiaru TDS  wyrażone jest w ppm  (  czyli całkowita ilość rozpuszczonych substancji w płynie )   czyli pomiar gęstości 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupuję oaza z biedronki nie chce mi się mierzyć pH ale następnym wyborem biorę z ADVANCE zestaw i po problemie będzie 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mam i za każdym poprzednim razem miałem problem z przesadzonym azotem 😅 teraz nie używam nic  I też jest problem 😆

@polecam 420

Edytowane przez Ciemny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr muszę podlać jejdna bo mnie nie bedzie dwa dni i tyle to chyba nie przetrwa. I pytanie mam podlać sama woda z ph tak jak mówiłeś czy zastosować już nawozy na flo "bez azotu " big bud , bud candy , overdrive.  I ph zbic do tych 6.7-6.8 ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 40. 

Lampa na 60% 38cm od najwyższego szczytu.  Większą dostała po 0.5 ml overdrive,  big bud , bud candy. Żaden z tych nawozów nie ma azotu a ciemne są jak diabli.  Zauważyłem że ta wieksza pije wode strasznie szybko a ta druga spokojnie wytzymuje tydzień . Ktoś mi powie dlaczego tak jest ? Może to nest problem ze za bardzo nie puchna . Powoli zaczyna wychodzi szronik.  Rady sugestie chętnie przyjmę 😄

Warunki stałe.  25/50rh .

20240303_165801.jpg

20240303_165756.jpg

20240303_165708.jpg

20240303_165703.jpg

20240303_165645.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@polecam 420 woda mineralna jest dla ludzi, a nie roślin, niekoniecznie jej skład może odpowadać roślinom. Najlepsza deszczówka, albo odstana woda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Glut78 cały czas leje z karnu odstana.  

Dzień 47 . 

Tak to się prezentuje bez szału... leje cały czas sama wode dwa razy z ph 6.8 i dwa razy z ph 6.6 żeby trochę podnieś ph w ziemi .. I pewnie dalej poleci sama woda . Nadal ciemne nic z nich nie schodzi . Może takie mają być uj go wie 😅

Nie chce to puchnąć doszło trochę szronu ale też bez szału.  

Podać im teraz nawóz na flo ? Big bud , bud cadny ? Mam jeszcze pk i overdrive ale to chyba za wcześnie ? 

Jakie ppm trzymać przy podlewaniu z nawozami ? I zastanawiam się nad baza bloom tylko że ona ma 1%azotu niby nie dużo ale jednak jest . 

Lampa na 62% 40cm od szczytów.  Temperatura 22 dzień troszke malo ale nic poradzic nie moge musi sie ocieplic . noc 20stp. Rh dzień noc 45% 

Za wszelkie rady sugestię będę wdzięczny.  Piona !  

20240310_161736.jpg

20240310_161729.jpg

20240310_161709.jpg

20240310_161706.jpg

20240310_161701.jpg

20240310_161649.jpg

20240310_161641.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...