Skocz do zawartości
Lady Green

Ayahuasca Purple i Acapulco Gold | box 100x100 | Oświetlenie Lumatek Attis Pro

Rekomendowane odpowiedzi

@WymiataczMega jeśli będziesz miał kiedyś nadmiar fasolki szparagowej to to jest dosyć ciekawa opcja, gdy nie ma się czasu robić normalnej surówki do obiadu to ta jest gotowa w 2 minuty. Ja dawałam do niej zieloną i żółtą fasolkę, papryki i cebulki tez dałam więcej, wiadomo, trzeba sobie podrasować po swojemu, co kto lubi. 😉 Robiłam to tylko dlatego bo szkoda mi było wywalać fasolkę na którą już patrzeć nie mogliśmy tyle jej urosło... no i też nie żałuję że się skusiłam. 

A przepisu tej szwedzkiej szukam i szukam... może kiedyś jakoś znajdę... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qrcze, dzisiaj mam mieć gości, jutro też.... A roślinki chyba gotowe... no może poza jedną... 🙄

Może zdąże je dziś ściąć i powiesze bez trymowania... Jak radzicie? A może podlac je lodowatą wodą, wyłączyc im światło i czekac do poniedziałku? 

Zdjęcia 5 szczytów z 5 roślin, niestety sprzed 2 dni bo dzis brak juz czasu. Ostatnie zdjęcie trichomy na ayahuasce zdjęcie z dzisiaj... średnio to widac ale sporo juz bursztynu jest. 

33.jpg

66.jpg

11.jpg

22.jpg

55.jpg

0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Boczelli no to w takim razie chyba będę czekać...

A co ze światłem? Nigdy jeszcze nie robiłam roślinkom ciemni... Spróbować czy lepiej im normalnie świecić? Tylko jak świeci to tmp mam 33°C... 🙄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem próbę trymu na sucho i fakt dużo liści cukrowych się przykleja i jednak wolę na mokro

Swoją drogą szczyty👌👌

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lady Green Ja wolę całe rośliny wieszać dłużej schną co powoduje to lepszy smak i zapach 

co do ciemni i dawania lodu to jest mit nic to roślinie nie daje robisz nic normalna i zamiast zapalenia lampy to tniesz 😊😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lady Green Jeżeli chodzi jeszcze o eksperymenty jak np. z lodem, czy ciemnią to podobno mit. 
Ostatnio widziałem gościu robił coś takiego, że  na ostatni tydzień przed ścinką wbijał 3 grubsze wykałaczki dosłownie przy samej ziemi w główną łodygę, aby przebić na pół miazgę, która się regeneruje i dzięki czemu powstaje podwójny tunel miazgi prowadzącej pod wpływem stresu ostatnie wartości odżywce do kwiatów. Wyglądały Mega, całe klejące i zalane żywicą. Czy to rzeczywiście działa? Sam jestem ciekaw. Na tę chwilę nie mam jaj żeby coś takiego spróbować przy moich dwóch roślinkach. Ale na pewno kiedyś spróbuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teorie odnośnie ciemni to znam... pomaga/nie pomaga... a w praktyce jak to faktycznie wygląda to tego jeszcze nie wiem. Tak czy inaczej siedzą już od wczoraj po ciemku. 🙂

42 minuty temu, MiraiiNikki napisał:

na ostatni tydzień przed ścinką wbijał 3 grubsze wykałaczki dosłownie przy samej ziemi w główną łodygę

Tez o tym kiedyś czytałam... Jednak mnie osobiście sumienie by nie pozwoliło aż tak ich krzywdzić... 🙄 ...jakby same o to poprosiły to co innego, no ale nie oszukujmy się, nie poproszą... 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lady Green @MiraiiNikki ktos tu kiedys wrzucil link do yt. Jakis doktorek specjalizujacy sie w uprawie weeda wypowiadal sie w tym temacie. Z tego co pamietam to ciemnia nic nie daje a nawet twierdzil, ze przez ostatnie dni nalezy swiecic im dluzej obnizajac przy tym znacznie temperature

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@moonka pamiętam właśnie coś... szukałam nawet wczoraj rano tego filmiku ale nie znalazłam... Będzie co ma być... 🤷🏻‍♀️

Lampa juz na strychu, urlop już ma do końca wakacji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB jeszcze sobie "rosną". Może dziś je zetnę... ale ważyć to jeszcze nie wiem czy w ogóle je będę... obraziłam sie na wszystkie wagi jakiś czas temu bo zmówiły sie chyba przeciwko mnie... 😎 chociaż ta kuchenna może nadal działa tak jak powinna... 🙄

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...