Skocz do zawartości
xOkoń

Stare liście usychają, gdzie tkwi problem?

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam, tak jak w temacie mam problem z liśćmi które usychają pierw robią się kropki brązowe/szare i przechodzi na całego liścia, na początku tylko stare liście wiatrakowe lecz zaczęło przechodzić również na młode najniższe liście. Pisze tego posta na forum, bo już przechodzi to na liście które mają dostęp do światła 😞

PH: około 6, sprawdzałem PPM w spływnie (miernik za 20zł) pokazuje około 300-500 w czterech plantach.

34 dnień od przełączenia 12/12, Nawozy: HESI, Ziemia lighmix z canny 

Karmie aktualnie co drugie podlanie: BloomComplex- 12,5ML/5L, PowerZyme - 5ML/5L     (Jest to połowa zalecanej dawki)

Według mnie problem tkwi w fosforze lub potasie (lub to i  to), czy ktoś miał podobnie i może coś na ten temat powiedzieć bądź potwierdzić? 😕

 

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

Edytowane przez xOkoń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@xOkoń pokaż całą roślinę jak to wygląda u góry, 34 dzień to już kończysz 5 tydzień to już półmetek powinien być i gęsto od topów. Na oko to może brakować wszystkiego i tak tu trza ładować pk 13/14 jeśli na mineralnych lecisz plus azot chodź na jednym zdjęciu wygląda ok to niewiadomo jak jest u góry. A dolne liście duże będą odpadać tak czy siak same.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@vego1989 Coś ewidentnie jej brakuje że za wiatraki się wzięła na zdjęciach tak tego nie widać, ale kilka plam widzę również na tych liściach co do leda mają dostęp, cały czas idzie w górę 😞

Zacznę lać PK w takim razie, dziękuję za informacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@xOkoń Też bym się zastanowił nad tym miernikiem  ( za 20 zł to się kebsa kupuje )  :)   a miernik ph jaki ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@xOkoń tragedii tu nie widzę, ale jak na ten czas kwitnienia słabo spuchnięte te topy, ładuj im pk. To automaty czy sezony?jak sezony to ostatni gwizdek zeby zrobic jakiegos fryzjera, odslonic inne szczyty, a te slabe wyciac calkiem zeby roslina glowne szczyty wieksze budowala.

jaka masz lampe i na jakiej wysokosci jest ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@vego1989Są to sezony, lampa hydromars TS1000, ustawiona na 100%, wysokość około 33cm od środka (krzaki po bokach są wyższe)  BOX 70x70

Na pewno bawić się teraz w tego fryzjera? Nie zaszkodzę w takim etapie kwitnienia?

Edytowane przez xOkoń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@xOkoń Dla mnie wyglądają ok   ...

Ciachaj na luzie  ale nie za dużo  stopniowo / etapami żeby nie stresować zbyt mocno  i tą zalecaną dawkę której lejesz połowę możesz zwiększać  ona chce wpierdalać 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te liście nie dostają światła i dlatego roślina je sama usuwa wyciągając z nich co przydatne.

@xOkoń Góra roślin wyglada super zdrowo wiec nie masz czym się przejmować. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Resio666 @Udyr Dzięki Panowie za rady, póki co ciachnąłem kilka liści i łodyg z topkami które się gdzieś plątały po środku. Teraz więcej szczytów ma dostęp do światła mam nadzieję że nie staną w miejscu na tydzień 😅

 

 

1705512513208.jpg

1705512513201.jpg

1705512513181.jpg

Edytowane przez xOkoń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...