Skocz do zawartości
Prepers

3x wedding cheescake 3x Gorilla cookies

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

@dziurawy Dlatego nie wracam do tych samych firm, cenię sobie nie zawodność, bo więcej dla mnie warty jest czas który teraz musiałbym poświęcić na reklamację, i dopilnowanie tego, jak poprostu iść i kupić inny lepszy 🤣 Byłem w tym grow shopie, i za namową ziomeczka, wziąłem sobie płyny do kalibracji, a jak nie wyreguluje na nowych, to zamówi mi sondę, jak coś nie będzie grało sam zwróci, ziomeczek spoko morda jest, próbował wytrzasnac mi coś przeterminowanego, bo każdy z tych lipnych pH metrow do 50e ma termin ważności, ale nawet wyregulować się tego ustrojstwa nie dało, i wydaje mi się że mi jakaś strona stary syf wcisnęła, dlatego ta Adwa nie działa już jak powinna. No nic już dzisiaj mi się nie chce z tym bawić

Ziemia od bio bizz co w 8 doniczkach jest, zarośla zielonym glonem, i w jednej doniczce mam jakby pleśń, i już sam niewiem czy tak działają te mikroby, ale rośliny mają się świetnie, a ten zielony nalot jakby wodę zatrzymywał w ziemi, nie muszę prawie podlewać, sam niewiem jak reagować, wczoraj dostały tych mikrobów, to rozgrzebana ziemia już jest zielona, i grzybek zaczął wychodzić 

12 dzień od wyskoczenia z ziemi 

Screenshot_2024-01-22-16-57-44-447_com.miui.gallery.jpg

Te dwie mniejsze mają może z 6/7 dni 

A to wyczytałem, to mikroby , a dokładnie trichodermia harzianum ma w składzie tego grzybka, i dokładnie tak działa jak pisałem czyli zatrzymuje wodę, i wspomaga proces wchłaniania skladnikow wygląda jak glon, i może mieć biały nalot jak przy pleśni, dokładnie jak u mnie 

 

Edytowane przez Prepers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Prepers czemu nie podlewasz po calej donicy ? az sie przeleje dolem ? i tez mi sie zrobila taka zielona ziemia z gory , i wszystko bylo ok , ale gdy u ziomka robila sie biala ziemia to juz bylo widac plesn 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dziurawy Testuje różne techniki sam, tym razem staram się rośliny nauczyć powolutku jak najwięcej wody pić, zacząłem od szklanki wody 250ml, i co podlanie chce zwiększać o 50 ml, najarany wymyśliłem sobie taką teorię że jak po trochu będę ją poić to jak z alkoholikiem 🤣🤣🤣 wiesz codziennie ciut więcej, aż pod sklepem litra z gwinta 🤣🤣🤣

@dziurawy To raczej nie jest pleśń 🙂 Popatrz jak ten grzybek wygląda w całej okazalosci, mikroby od biobizza mają zarodniki tego grzyba, a ten grzybek działa pozytywnie podobno 

Screenshot_2024-01-22-19-14-46-923_com.google.android.googlequicksearchbox.jpg

Screenshot_2024-01-22-19-14-24-091_com.google.android.googlequicksearchbox.jpg

Dobra Adwa skalibrowana, zepsuł mi się płyn do kalibracji prawdopodobnie od niskiej temperatury 

Jakość wody z kranu 0.2 ppt i 7.0 pH więcej chyba zajebiście co ?

Chuj wie u mnie jak pleśń wygląda, zostawię narazie ten nalot zobaczę co się będzie działo 

IMG_20240122_192222.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Napisano (edytowane)

@Prepers powiem ci , ze to slaba technika podlewania ?!! ale twoj ogrodek twoja sprawa , ale najlepiej podlewac po calej doniczce tak zeby korzenie szukaly wody , co za tym idzie bedzie lepiej ukorzeniona , aaa i na ost zdjeciu BANKOWO MASZ PLESN!!!! to samo co bylo o mego ziomka , za duza wilgotnosc , za maly ruch powietrza w srodku ? ile masz tam mieszakow ? 

 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Prepers zielony nalot jest ok ale ten bialy puszek to bankowo plesn , wez lyzke i zabierz pare lyzek tam gdzie jest plesn , no i zmien warunki bo nic ci to nie da , jezeli nie poprawisz warunkow 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwestii podlewania też z tym na początku miałem problem, przy tej uprawie robiłem to tak ze zaczynałem od 200ml i co podlewanie zwiększyłem o 200 aż doszło do 2l i teraz powoli znowu schodzę bo widzę po 3 dniach że jedna nie wypija już wszystkiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dziurawy jesli byla by to plesn to kilka osob prowadzacych tutaj fr mialo by juz po plantach🙂 ja mam obecnie to samo, w poprzednim grow to samo i pojawia sie to po mikoryzie. Bez niej nie mialem tego bialego nalotu a warunki byly takie same

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@moonka poczekamy zobaczymy za pare dnii , a bialy nalot a bialy puszek to jest ogromna roznica ?!!! 

@Cykacz 200 ml to ja leje do doniczki 0.3 a nie do 13 litrowej banii 😄 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@moonka mozliwe ze to moj blad ??, bo to bio fotorelacja? , ale poszukam zaraz zdjec od ziomka jak jemu puszek rosl ? 

i u ciebie na zdj jest nalot bialy ? nie wyglada to jak typowy puszek plesni 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, dziurawy napisał:

@Prepers powiem ci , ze to slaba technika podlewania ?!! ale twoj ogrodek twoja sprawa , ale najlepiej podlewac po calej doniczce tak zeby korzenie szukaly wody , co za tym idzie bedzie lepiej ukorzeniona , aaa i na ost zdjeciu BANKOWO MASZ PLESN!!!! to samo co bylo o mego ziomka , za duza wilgotnosc , za maly ruch powietrza w srodku ? ile masz tam mieszakow ? 

 

Byku to nie jest pleśń, tylko ten grzyb co ci mówiłem, łatwo to sprawdzić pod mikro. Jesteś w błędzie jestem pewien

A co do tego podlewania to profesjonalni growerze z FB, nie leja tak jak mówisz sprawdź YT, podlewają pierwsze dni tylko dookoła rośliny, i śladowe ilości, a nie tak jak ty mówisz. Ostatni grow podlewane tak jak mówisz, a w tym to jest celowy zabieg z mojej strony, jakbyś nie zauważył ciężko o jakiekolwiek info na temat grow, a więc postanowiłem sam eksperymentować, a ty jak nie wyjdziesz spoza schematu jakim uprawiasz, to nigdy nie będziesz dobrym growerm moim zadaniem. Bez urazy Byczku oczywiście 🙂 Dyskutujemy sobie tylko mistrzu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, dziurawy napisał:

@Prepers czemu nie podlewasz po calej donicy ? az sie przeleje dolem ? i tez mi sie zrobila taka zielona ziemia z gory , i wszystko bylo ok , ale gdy u ziomka robila sie biala ziemia to juz bylo widac plesn 

Wpisz wedding cheescake auto w YT wyskoczy ci relacja gościa z fastbuda popatrz jak często podlewa, i jak zatacza coraz większe kregi wokół rośliny, zebrał 220g z jednego auto jeździ na zawody, i pozwól że sam wypróbuję metody podlewania 🙂 A tak bez czytania, i żadnej wiedzy na mój łeb to korzenie zapierdalaja jak jest sucho w dół ziemi żeby znaleźć wodę która w naturze będzie trochę głębiej 🙂

Godzinę temu, dziurawy napisał:

@moonka mozliwe ze to moj blad ??, bo to bio fotorelacja? , ale poszukam zaraz zdjec od ziomka jak jemu puszek rosl ? 

i u ciebie na zdj jest nalot bialy ? nie wyglada to jak typowy puszek plesni 

To samo jest u mnie byku 🤣🤣

Kiedyś bym spanikował, a teraz jestem dumny że to olałem, i obserwowalem 👊 

Wysłałem ci nazwę, i zdjęcie tego grzybka najlepszy przyjaciel uprawy bio podobno, dużo piszą o rewolucji w uprawie przez ten grzybek, ale jak to przekłada się na wynik, i jakość, to dam znać dopiero, ale ten zielony nalot, i biały chronią przed pleśnią 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dziurawy Pisalem bez urazy 🙂 Nie chciałem cię w żaden sposób urazić, ani wogule się nie zdenerwowałem 🤣 A co myślisz że korzeń idzie w dół żeby szukać wody, a nie odwrotnie? To moja teoria

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...