Skocz do zawartości
dawidstr

Lampy a prąd

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie jak sądzicie, jak to w końcu jest z tym zwiększonym poborem prądu i wykrywalnością planty? Elektrownie może zainteresować większe zużycie prądu? Ewentualnie jaka jest procedura postępowania gdyby coś zaczęli podejrzewać ?  Czy jest to raczej mało prawdopodobne jeśli oczywiście wszystkie inne zasady bezpieczeństwa są zachowane i cicho się działa ze wszystkim ? Załóżmy takie 450w czy nawet 850w? Wielkość miasta, miejsce zamieszkania ma jakiś większy wpływ na wykrywalność ? 

Edytowane przez dawidstr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dawidstr ja miałem zasilacz od kompa 500W i nikt mnie nie ścigał.  Teraz takie gospodarstwa domowe ciągną tych watów jak ktoś ma dzieci jeszcze to nonstop pralka, termomixy i inne gówna że chyba to nie ma znaczenia chyba że ktoś by zajebał 10kW 

Edytowane przez Growerseed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Growerseed to że miałeś zasilacz od kompa 500w nic nie znaczy. Równie dobrze mogę napisać że czajnik elektryczny ma 2000w czy piekarnik..tylko jak krótko tych urządzeń się używa na co dzien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dawidstr no u mnie komp chodził 24h , sam siedzialem po 10h albo torrenty w nocy więc u mnie znaczył i był głównym pożeraczem prądu 😄 . Kup akwarium 2000L i będzie do tłumaczenia bo to w huj pobiera prądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź ale liczę na jakieś informacje od osób które bardziej siedzą w temacie i precyzyjniej potrafią coś napisać o ewentualnej wykrywalności, jakimś zainteresowaniu ze strony osób które są powiązane z elektrownia i wyłapują takie rzeczy.

Mogę kupić wiele urządzeń które teoretycznie pobierały by sporo prądu ale nikomu się nie muszę spowiadać dlaczego tyle zużywam energii. Bo gdyby mieli do mnie wpaść psiaki to by się nie ..ebali i wbili na chatę z nakazem i w dupie mieliby  że wspomnialem o akwarium. Bardziej mam na na myśli czy moglbym ze spokojną głowa zużywać te 450w czy nawet 850w. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dawidstr elektrownia jest od sprawdzania poboru prądu. Jak im coś nie pasi to jadą sprawdzać oni a nie wysyłają patrolu psów, żeby ogarnęli dlaczego ktoś więcej prądu pobiera. Jakbyś brał na lewo i oni by to ogarnęli to mogą zawiadomić policję itp. Jak dla mnie to najważniejsze, aby nikomu nie mówić i nic się nie chwalić. W tedy spokój pewny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@mirecki proste nikomu nic nie mówisz to jest spokój 😎 chyba ze Legalize to na wyjebce😎@dawidstr zachowaj dyskrecję nic nikomu i sobie działaj powodzenia 🙊🙉🙈

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadajcie sobie pytanie "ile to jest więcej?"

Ja co prawda nie mieszkam w PL ale mam 2 namioty na flo gdzie w jednym jest max 1200W a w drugim 1000W, do tego wiatraki. Dołożyłem sterowanie i nie zawsze są na max i w to miejsce mam mnieszy namio z migro 500W i do tego namiot na weg i inkubator. Dochodzi jeszcze normalne zużycie domowe: czajnik, piekarnik, suszarka itd. Moj dostawca podaje, że mam 120% średniego zużycia domowego w UK 🤣

Ludzie traz mają masę urządzeń, chiciażby ładowarki, klmatyzacje, akwaria, jakuzii itd. Domowa klima może spokojnie wciągać 3kW, jakuzii 5kW, miałem kiedyś akwarium i tam 500W to było minumim....

Zeby coś było nie tak dla elektrowni to byście musieli jakię spawarki mieć, albo ładować kilka tesli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz są nowe lampy pulsacyjne 

Ciekawie to wyglada

@mirecki teraz montują inteligentne liczniki nie muszą wysyłać,technologia niby dla człowieka prościej ale też prościej spr ludzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dawidstr sam podgrzewacz butelki jak byś chciał mieć wygodę kiedy masz dziecko zużywa ponad 600w i też co chwila się załącza bo podtrzymanie temp. Tak że nie lecą tam gdzie jest niewielki skok 1kwh jak byś miał skok o 5kwh a nie masz gospodarstwa to już zaczyna dziwnie wyglądać ale w tedy możesz mówić że np ogrzewanie podłogowe. Założyłeś😅 jak zadzwonia

@mirecki tak jak najbardziej mowie tylko że teraz z elektrowni nie jada nawet jest zwiększone to dzwonią, zależy pewnie od kraju bo tak to mają ile zużywasz. Jak nie ma dużych skoków nic nie robią . Chyba że dobry przyjaciel sąsiad itd..

@dawidstr spokojnie weź pod uwagę że jak masz Lampe 400 watów to na początku nie lecisz na 💯% mimo że godzin dużo później zmniejszasz czas ale więcej Wat znowu idzie jedyne stałe źródło to osprzęt prawie bo Wenty i fan też na początku nie idą na całego takie moje zdanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@doominik a mógłbyś napisać w jakich donicach miałeś pod tymi 1000w? I w jakich ogólnie Tobie robi się najlepiej? Jakieś średnie, czy raczej duże ponad 20 ? Mam na myśli ilu litrowe

Edytowane przez dawidstr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dawidstr Sezonowe nie pogardzą  😄 im większę tym lepiej  ( system korzeniowy dużo bardziej sie rozwija / rozrasta ) a to się przekłada na większe zbiory   ale tak myślę że te 20 L to taki minimum jak dla mnie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@dawidstr w namiocie 240/120 mam dwa panele po 600W i są to osobne zestawy. Uprawiam w systemach wilma w keramzycie w doniczkach 12l szmacianych. W takim namiocie mam dwa osobne zbioniki i na nich dwa zestawy roślin gdzie w zależności ile nasionek wyjdzie mam 7-10 roslin na strone czyli max 20 roślin

tak to wygląda, tylko teraz mam inne wiatraki, mocniejsze lampy i mocniejszy wyciąg

 

Edytowane przez doominik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@doominik @dawidstr

On 1/2/2024 at 1:19 AM, doominik said:

@dawidstr w namiocie 240/120 mam dwa panele po 600W i są to osobne zestawy. Uprawiam w systemach wilma w keramzycie w doniczkach 12l szmacianych. W takim namiocie mam dwa osobne zbioniki i na nich dwa zestawy roślin gdzie w zależności ile nasionek wyjdzie mam 7-10 roslin na strone czyli max 20 roślin

tak to wygląda, tylko teraz mam inne wiatraki, mocniejsze lampy i mocniejszy wyciąg

 

 

 

Stosujesz co2 przy tych lampach?

Rozwiej proszę moje największe wątpliwości..

Jeśli przykładowo nie używam co2 póki co to jest sens dostarczania większej ilości światła niż te  ok. 800-1100ppm na każdą część boxa (kwitnienie)? Pomierzylem to dokładnie i przy ledzie na 50% dostarczam tyle na całej powierzchni boxa. Więc nie ma sensu dawać większej mocy?

 

 

Edytowane przez dawidstr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dawidstr ja mam ok 800-900 więcej niea sensu bo będziesz musiał dać jej CO2 bo roślina będzie chciała więcej nawozów jek je podasz bez to do przyspieszenia fotosyntezy będzie jej brakowało właśnie CO2 dla tego do pewnej wartości jest ok później już decyzja fakt rośliny rozwijają się szybciej ale więcej za prąd i CO2 musisz kupić dla tego ja zastanawiam się czy gra warta świeczki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...