Skocz do zawartości
pako30

Co z tym dalej zrobić?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Mam pytanie a mianowicie mam w boxie 80x80x160 lampa jakąś tam 150 led kupiłem gotowy zestaw wsadziłem tam 5 roslin :) rozrosły się bardziej niż myślałem i teraz mam kilka pytań a mianowicie pozbyć się z tego growa jednej bądź dwóch?? Zostawić 5 ?? Przeczytałem kilka informacji jedni robią fryzjera drudzy nie jak myślicie przyciąć je bardziej ?? Wczoraj trochę przycięlem ale nie za dużo niechcem za dużo ich zestresować proszę o kilka rad co z tym dalej począć?? ;) pozdrawiam i dziekuje z góry;) 

20231202_200146.jpg

20231202_200141.jpg

20231202_200136.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@pako30 siema ja bym doły wykarczowal do spodu co zbędne to są automaty?? Jeszcze chyba nie kwitną roślina jak zaczyna kwitnąć jeszcze rosnie do 2 tygodni wyciąga się żeby później mogła śmiało budować kwiaty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Pablo 1988 napisał:

@pako30 siema ja bym doły wykarczowal do spodu co zbędne to są automaty?? Jeszcze chyba nie kwitną roślina jak zaczyna kwitnąć jeszcze rosnie do 2 tygodni wyciąga się żeby później mogła śmiało budować kwiaty

Dokładnie jak Pablo mówi wykarczuj od dołu   . .  jaki masz teraz cykl świetlny ?  i to sezony czy auto ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@pako30 Wyciągnięte mocno, co wskazuje na problem ze światłem, albo za wysoko panel trzymasz, albo ten panel nie jest odpowiedni na tą powierzchnie uprawną. jak to co widać to jest weg, to gdy przełączysz rośliny na kwitnienie to zawędrują ci na sufit, bo po przełączeniu dopiero zaczną sie wyciągać. Powinieneś zrobić fryzjera i pousuwać zbędne szczyty, wycinając te gorzej rokujące, a zostawiając te, jakie mają grubsze łodygi , to pozwoli ci zachować wszystkie rośliny, a jednocześnie uzyskać w tym namiocie przejrzystość, jako brak gąszczu, w jakim i światło ma problem w docieraniu wszędzie, a także przepływ powietrza w tym gąszczu jest utrudniony. .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem też 5  roślin w takim boxie i da radę,ale ciasno,4 byłoby OK.Zrobione było jak pisze  @Zielone krainy,doły wygolone z liści i popcornu dla przepływu powietrza,zostawiłem to co widać od góry,łodygi naciągane żeby jak najmniej się dotykały wzajemnie,odległość od lampy była 40 cm wtedy a wizualnie podobna chyba wysokość roślin,a było to auto.Twoje jak wystrzelą na kwitnienie to myślę że nie pomieszcząsie.Albo zwiększ moc lampy albo obniż,żeby zatrzymać wzrost,bo będziesz musiał łamać łodygi żeby nie wyszły sufitem.Dasz radę,ale zacznij już działać. 20230911_120510.thumb.jpg.0257b989c133dcb0e616edd259b79e70.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...