Skocz do zawartości
moonka

4x Purple Bud auto feminizowane 60x60 140W

Rekomendowane odpowiedzi

@mateo 60x60 = 0.36 x 2 = 0.72 😛

coś tu nie gra 😄

40 minut temu, Boczelli napisał:

@Mr.Green Screen of Green?

Rozwinięcie skrótu to ja znam 😄

pytanie bardziej.. co jest Scrogiem a co nie jestem.. ale to już niech każdy sam sobię definiuje. 

Ja po prostu uważam że z siatką czy bez to w tym przypadku bez różnicy. Jakby tam była jedna roślina rozjebana po całości to wtedy co innego  😛 i dla mnie takie coś jest Scrogiem.. gdzie siatka jest niezbędna.

Tam gdzie siatkę sobie nakładasz na rośliny to dla mnie nie scrog. 

To rzecz jasna tylko moja prywatna opinia 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Boczelli napisał:

Ogolnie przy scrogu daje sie siatke na wegu i przelacza na flo dopiero jak jest 80-90% zapelniona. 

Wiem o tym ale caly ten grow jest "inny" niz byc powinien🙈

@Mr.Green mam, lezala to uzylem🙂 jako totalny amator chwytam sie wszystkiego co moze mi w jakikolwiek sposob pomoc😂🙈 jeszcze przyjdzie czas, ze postawie m2 lub wiecej i wtedy siatka bedzie niezbedna😉😆

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@moonka nie miałem na myśli negować twojego postępowania. 

To nic złego mieć sobię siatkę. Ja tego w ogóle nie potępiam 😛 żebyś mnie źle nie odebrał. 

Uważam jedynie że to samo by wszystko było bez tej siatki 🙂 Ja np. Lubię wyciągać rośliny czasami i taka siatka by mi po prostu przeszkadzała. 

 

Inny kolega z forum.. wpierdala euro palety do Boxa 😄 to co ja będę sie udzielał 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głównym zadaniem siatki według mnie oprócz rozłożenia roślin jest wyrównanie wysokości dziewczyn. Dlatego jestem za używaniem dwóch siatek. Pierwsza służy do rozłożenia chwastów, natomiast druga do manipulowania wysokością 👊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green spoko spoko🙂 no z tym, ze przeszkadza to jest prawda. Cokolwiek chcialo by sie zrobic przy roslinach to siatka w tym nie pomaga😅 dzisiaj np dowiedzialem sie, ze mam bardzo gietka reke wycinajac rosliny w tylu boxa...🤣 a moje "drobne" dlonie wcale w tym nie pomagaja🙈 Ogolnie traktuje uprawe jako fun + bedzie cos swojego do pojarania stad te ciecia i teraz siatka. Co wyjdzie to wyjdzie a czas na "powazne" sadzenie nadejdzie wiosna🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 dzien flo. Wczoraj dostaly po 3x700ml i 1x800ml z okolo 0.5ml calmag na litr (zapobiegawczo). Dzisiaj rano zauwazylem drobny blad w podlaczeniu przewodow i went wtlaczajacy wylaczal sie razem z lampami i 24h dziala tylko wyciag. Skutkowalo to wysoka wilgotnoscia w nocy dochodzaca do 75%😅 Dobrze, ze zauwazylem to dzisiaj a nie za miesiac... 🙈 ogolnie warunki w miare stabilne (jesli chodzi o dzien) 26° i okolice 50-55% wilgotnosci. W nocy okolo 19° i musze zobaczyc jaka teraz bedzie wilgotnosc. Lampa caly czas 40% i 40cm od szczytow i raczej takich ustawien bede sie narazie trzymal

20240213_084716.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11/02/2024 o 20:36, Mr.Green napisał:

Inny kolega z forum.. wpierdala euro palety do Boxa

A przy cięciu tych palet pękł mu nóż od wyrzynarki i musiał iść poszukać piły twoja-moja żeby cięcie skończyć 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj se podśmiechujki z mojej palety robią... chujki jedne 🙂

Ale za to teraz mam podwójną, podgrzewaną podłogę 🙂

ps. jakby przywieźli wtedy węgorze (a czekałem) to rzeźbił bym z 5 godzin i z profili CD bym ze 3 piętra zrobił 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak rozwali krzaki to już masz na palecie spakowane  tylko widlak i możesz wywieźć 😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie oraz droga Pani mam pytanie, kolejne...😂 Czy do obecnych lamp warto dokladac dodatkowe ledy przeznaczone typowo pod flo? Mam 2 listwy secret jardin 20w kazda o spektrum dobranym pod kwitnienie ale nie wiem czy jest je sens odpalac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green "normalne" mozna powiedziec, ze sa uniwersalne bo posiadaja spektrum pozwalajace na zarowno wzrost jak i kwitnienie. Ciekaw jestem czy gdybym dolozyl swiatlo TYLKO na flo to czy cos by to pomoglo. Mial bym przez to wiecej swiatla pomagajacego kwitnac ale czy te 40w cos zmieni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lady Green na klonach prowadzonych identycznie zdalo by to pewnie egzamin. U mnie watpie zebym dalo to miarodajny wynik. Zadalem pytanie bo nie wiem czy jest sens je trzymac czy lepiej sprzedac dopoki sa nowe. Kupilem je do poprzedniej lampy 100W aby wspomoc sie na flo i wtedy mialo by to sens. W obecnym grow mam mozna powiedziec nieograniczone swiatlo (nie jestem w stanie wykorzystac 100% lampy) i nie wiem czy te 40W z innym spektum ma sens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@moonka to pełne spektrum ma to nie wiem czy jest sens. Przy braku większej mocy to tak.. tak jednak u Ciebie raczej mocy nie brakuję. Te lampy nie są jakimiś specjalnymi lampami ktore chyba daja coś więcej niż normalna lampa którą masz w boxie. 

Do tego u Ciebie jest dość sporo wolnego miejsca i prześwit też jest więc nie ma jakiegoś większego zapotrzebowania na dodatkową energię. 

Wydaje mi się że dając listwy to tak jakbyś dołożył 40watt mocy na swojej lampie 😄 jednak mogę się mylić i śmiało możesz sprobowac. Z pewnością nie zaszkodzi roślinom :roorrip:

Edytowane przez Mr.Green

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...