Skocz do zawartości
RO

Czy cos z tego jeszcze bedzie?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich, ktorzy czytaja ten wpis. 

Panowie i Panie, na wstepie chce zaznaczyc, ze nie jestem doswiadczonym growerem (bardziej obyty jestem z paleniem hehe). Dostalem pestke od znajomego, wrzucilem w doniczke, postawilem na parapet i z ciekawosci zostawilem zobaczyc co z tego bedzie. Za okolo 20 dni minie 12 tygodni i powiem szczerze, ze wg mnie roslina wyglada mizernie. Aktualnie wyglada ona jak jak na zdjeciu. Nie robilem zadnych treningow  itd. Czasem dodalem nawozy BIOBIZZ BIO BLOOM, BIO GROW oraz TOP MAX. Wode uzywam kranowa (Bez odstawiania na 48h itd. Prosto z kranu. Staram sie tylko zmniejszyc pH do jakiegos ~ 6,2 (uzywam Biobizz pH down). To cale moje dbanie. Nie bawilem sie w jakies cykle swiatla 12/12 albo lampy. Oswietlenie to po prostu swiatlo dzienne. 

Dobijajac do brzegu, ktos moze bardziej doswiadczony powie mi cokolwiek o moim krzaku? Da sie to jeszcze jakis uratowac? Bedzie z tego cos do skonsumowania i moze jakies rady na przyszlosc? Mam jeszcze kilka ziaren i nie planuje ich zmarnowac. 

Za kazda cenna wskazowke serdecznie dziękuję. 

Z gory dzieki za odpowiedz. 

IMG_9101.jpeg

IMG_9100.jpeg

IMG_9099.jpeg

Edytowane przez RO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@RO Ona ma za mało światła, by sie prawidłowo rozwijać potrzebuje odpowiedniej dawki energii świetlnej na parapecie ma go za mało, co widać po tym jak jest wyciągnięta do góry, a do tego budowa kwiatostanów, jakie powinny być po 12 tygodniach, czyli 85 dni mieć już w miarę zbudowane topy, a tutaj masz ledwo, co ukształtowane kwiatostany, a związku z tym niewiele z niej będzie, musiałbyś jej dostarczyć odpowiednią dawke światła. Oczywiście możesz jeszcze trzymać, ona coś tam klepała będzie minimalnie, i jakieś 3-4 g może wpadnie.

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy Czyli musze sie jeszcze wiele nauczyc, Bo z tego co mowisz wychodzi na to, ze na odzywki wydalem poki co wiecej niz ta roslina warta 😂 mozesz polecic jakas lampe? Zamiar mam hodowac wszystko w domu i nie biore jakis duzych upraw pod uwage. Max 2 krzaki w tym samym momencie. No i nastepnym razem zamoerzam tez robic trening LST. 

@WymiataczMega dzieki, popatrze. Budzet to sprawa drugorzedna. Wazniejszy jest rozmiar (Im mniejsze gabaryty tym lepiej) i odpowiednim moc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@RO  Jaki masz budżet, bo sama lampa nie wystarczy , potrzebne jest pomieszczenie uprawne, jakie nazywa się growboxem, czyli szafką uprawną, lub namiotem uprawnym z wentylacją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WymiataczMega przejrze. Jestem nowy na forum i wiele czytania przede mna. Zasiałem z ciekawosci no i myslalem, ze jak sam wyhoduje to przynajmniej wiem co pale. Glownie o to mi tylko chodzilo. Średnio wydaje około 1000 zł miesięcznie na jaranie to pewnie bym tez zaoszczędził, no ale jak wspomniałem pieniądze już sprawa drugorzędna. Niezależność przede wszystkim 🙂 Reasumując zastanowię się nad jakimś niedużym namiotem i oświetleniem tylko „boję” się, że za chwilę okaże się, że trzeba rośliny np. dogrzewać dodatkowo + wyjdą inne różne rzeczy, których teraz prawdopodobnie nie jestem świadomy. 

@Zielone krainy nie mam budżetu określonego. Wydam tyle, ile trzeba, ale muszę zrobić research nt. Jak duże to powinno być na max 2 krzaki itd. Im mniejsze tym lepsze oczywiście. Póki co znalazłem coś takiego 

Pierwszy wymiary: 90x90x180 cm 

drugi wymiary: 60x60x140 cm

PS: no i znalezienie odpowiednich lamp. Chyba zdecyduję się na ledy. Metr kwadratowy uprawy potrzebuje około 50k lumenów, muszę to sobie obliczyć jakoś ile będę potrzebował do moich potrzeb.  

IMG_9103.jpeg

IMG_9102.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://marshydro.eu/products/ts-600-led-grow-light-60x60x140cm-grow-tent/

Tu masz boxa razem z ledem w dobrej cenie bo za taką cenę to kupiłem u nich wentylatory z termostatem..ja bym się nawet nie zastanawiał tutaj..

Akurat jest w promocji ( jest też tam większy box też w dobrej cenie)

Edytowane przez Resi666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@RO  Wystarczy ci namiot o powierzchni 60x60 cm, jak planujesz do 4 roślin mieć w środku, a mniejsza powierzchnia wymaga mniejszego nakładu na oświetlenie, a także mniejszej wentylacji i mniejszego filtra węglowego, jak chcesz maskować zapach, co zmniejszy wydatki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...