Skocz do zawartości
szamayo

2x Quick One Auto 1x Afgan Auto 1x Bananna Kush | CFL 250W

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zielone krainy

@szamayo Dałeś podkreślenie. Niżej daj lampę CFL , bo się wyciągają za bardzo, co widać po łodydze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obniżyłem gdzieś na 50 cm od roślinek

IMG_5906[1].jpg

22 minuty temu, Zielone krainy napisał:

@szamayo Dałeś podkreślenie. Niżej daj lampę CFL , bo się wyciągają za bardzo, co widać po łodydze.

podkreślenie i hiperbole xD 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjebałem bo mi za bardzo zasyfiała przestrzeń, nieporęczna, niepraktyczna w moim wykonaniu.

Samo podwiązanie też jest chujowe bo te worki też niepraktyczne, ale też nie jest najgorzej w tym wykonaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampa jednak na 20 cm wysokości od szczytów roslin , wilgotność chyba 35 temperatura 35 na wysokości lampy 

20231104_171943.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może niepotrzebnie są tam dwa wiatraki? Myślisz,że wilgotność spadnie?

Też pisałem,że głodowały 5 dni przez co się klimat trochę wysuszył i zalałem je obficie dzisiaj dopiero, na ten moment wilgotność podskoczyła do 41 także rośnie, zobaczę ile wyniesie jutro, rano po nocy i wieczorem po dniu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Musisz zdecydowanie podnieść wilgotność u mnie optymalnie jest  65/75 jak miałem hpsa to wilgotność była 20 30 i temperatura 30 35 przez to spaliłem jedna roślinkę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Pablo 1988 napisał:

Musisz zdecydowanie podnieść wilgotność u mnie optymalnie jest  65/75 jak miałem hpsa to wilgotność była 20 30 i temperatura 30 35 przez to spaliłem jedna roślinkę 

Myślę że podniesie się do 50-55 a jak nie to będę coś kminił żeby nawilżyć 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@szamayo dobre i to powiem Ci szczerze nawilżacz jest zajebisty kupilem za 15 zl  2 litry w szmateksie na półce z klamotami wzielem w ciemno podłączam patrze działa tylko wodę trzeba dolewać około 3 dni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, WymiataczMega napisał:

Wyciągający chodzi?

Jak tak to na razie wyłącz go

Wtedy mam wilgotność 90% w ciągu dnia w nocy 100%, w jednej z donic gleba cały czas mokra była i roślinka wolno rosła 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@szamayo mozesz kupisz regulator predkosci do wentylatorow. Zmiejszasz moc wyciagu zeby nie wysysal az tyle. Ewentualnie mozesz podniesc wilgotnosc wieszajac w boxie wilgotny recznik. Ja tak robie i z 40% robi sie eleganckie 70% wilgotnosci. Przy dwoch tecznikach mialem ponad 80% ale to juz bylo dla mnie za duzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie chce demontować nic już, bardziej będę celował w nawilżenie w jakis sposób,  ręcznik może przetestuję wydaje sie być rozwiązaniem, wilgotność 42 raczej się nie wydaje ze podskoczy do 50

Odłączę jeden z wiatraków zobaczę rezultat 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@szamayo sprobuj z recznikiem. Nie masz nic do stracenia a zobaczysz roznic. Rozwies go na ktorejs ze scian ponizej poziomu lampy aby go ogrzewala. Na dluzsza mete polecam zraszac go jakims psik psik z nie moczyc w calosci. Na poczatku moczylem pod biezaca woda ale po kilku dniach zaczal smierdziec. Przy zraszaniu nie ma tego problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rade, skorzystam jeżeli okaże się to konieczne, a poniżej poziomu lampy to chyba niewykonalne, bo mam 20 cm lampy od szczytów 

2 godziny temu, Pablo 1988 napisał:

Musisz zdecydowanie podnieść wilgotność u mnie optymalnie jest  65/75 jak miałem hpsa to wilgotność była 20 30 i temperatura 30 35 przez to spaliłem jedna roślinkę 

Hps też podobno nagrzewnice się dużo mocniej z tego co było napisane w opisie mojej lampy także ryzyko spalenia moim zdaniem mam mniejsze, wilgotność 43 zdjąłem jeden wiatrak zobaczę ile podskoczy,ale dzięki za przestrogę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@szamayo teraz mam leda a na hpsa jest takie cos jak colt tube zmniejsza temp. I ponoć działa,niesty dowiedziałem się po fakcie jak rozpielem całe ostwietlenie  ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to najgorzej dowiadywać się po fakcie, ja myślę że nie będę miał problemu z tą wilgocią, gorzej było gdy rano otwierałem boxa i takie ciepłe wilgotne powietrze ukiszone wylatywało, wilgotność 100% to nawet te 43% co mi teraz pokazuje nie powinno zniszczyć nic ewentualnie mogłoby być tylko lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...