Skocz do zawartości
Hulk

Auto Ultimate Dutch Passion

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka..

Z racji zbliżającego się zakończenia uprawy, zaczynam zbierać informacje na temat suszenia..

Chciałbym wykorzystać growbox z racji wentylacji ale jak wyłączę żarówki będę tam miał około 18 st.

Podobno światło słoneczne niszczy THC, czy żarówki LED również mogą do tego doprowadzić?

Przy włączonym świetle mam stałą temperaturę 24-25 st.

Rozważam nawet czy mógłbym opuścić pokrywę z żarówkami do podłogi i zostawić włączone. Światło nie uderzałoby bezpośrednio ( gdzieś bokami by przebijało bo pokrywa ma mniejszy troszkę przekrój) ale miałbym utrzymaną temperaturę..

A sznurek i rośliny puściłbym pod sufitem growboxa..

Moglibyście pomóc i coś podpowiedzieć?

Z góry dziękuję 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro roślina rośnie pod tym światłem to masz tam ,,podobne,, warunki oświetleniowe do naturalnych i raczej nie powinieneś tego robić przy niższej będzie wolniej schło ,to nic złego im dłużej tym lepiej, masz osuszacz żeby regulować wilgotność może ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hulk słońce niszczy THC ale jak topy są wystawione bezpośrednio na działanie promieni słonecznych.

Jak wiszą w cieniu to nie ma się czym martwić. Ważne żeby słońce ☀️ nie wypalało topów. Tak samo możesz podejść do lampy.

Zioło nie musi schnąć w ciemni. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr @Mr.Green i elegancko 👌 takiej odpowiedzi oczekiwałem 🙃

Odciąć dopływ świeżego powietrza z dworu? Niech mieszający zamiata tym z piwnicy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green w takim razie będzie jak podczas uprawy tylko pokrywa do ziemi a ciepło z żarówek pójdzie do góry i będzie te 24 st.. a wilgotność będzie około 40-45 %

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WymiataczMega za szybko też niedobrze ale mam nadzieję że stworzę optymalne warunki...

Mam już niezbędne informacje więc czekam na zmianę koloru trichomów..

Przy suszeniu bardziej śmierdzi niż na kwitnieniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hulk

38 minut temu, Hulk napisał:

Przy suszeniu bardziej śmierdzi niż na kwitnieniu?

Bywa że tak właśnie jest. Najwiwcej zapachu z rośliny uchodzi podczas suszenia. Im więcej będziesz trzepal topami tym bardziej zapach będzie się roznosił 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Hulk wiadomo sortem będzie pachnieć lubię ten zapach kiedy robisz ścinke  a bedzie co  zbierać  kolego 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczęśliwego Nowego Roku Mordki 🎉🍾🥂🍾🥂

12 tydzień dzisiaj mija.. 😍

Nie widzę jeszcze brązowych trichomów ale mam nadzieję że tydzień bądź dwa i kosa 😁

Życzę Wam samym sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym..

Dużych i udanych upraw bez żadnych komplikacji 🙃

Udanej wieczornej zabawy 🍾🥂🍾🥂🍾🥂😁

IMG_20231231_165726.jpg

IMG_20231231_165808.jpg

2023-12-31-17-00-53-112.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...