Skocz do zawartości
Hulk

Auto Ultimate Dutch Passion

Rekomendowane odpowiedzi

@Prepers jak dla mnie auto najlepiej 20/4

To że automat może mieć full światło to zasługa genu ruderalis, gdzie roślina na Syberii kwitnie podczas calodobowego światła. 

Nie ma dowodów że 24/0 daje jakieś super efekty i zwiększa wydajność rośliny w porównaniu do 18/6

Co do światła to najprawdopodobniej będę próbował czegoś nowego i być może w następnym grow będę świecił 6/2 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Resi666 pizneło mrozem na dworzu a mam rurę bezpośrednio z okna z wentylatorem a w boxie zrobiłem taki daszek żeby kierowało w dół.. to wszystko w połączeniu zbiło mi do poniżej 21 st..

Ale daszek kierował wpadające powietrze na ten topek stąd mu było zimno 😅

Wyłączyłem przed chwilą na noc tłoczący i po kilkunastu minutach mam 22,5.. w piwnicy jest teraz 17 więc powinno być ok.

Rano o 6 wychodząc do pracy, sprawdzę co i jak.. jak będzie za wysoko to włączę ale z timerem.. po 15 min co 2 h ..

Chociaż wydaję mi się że i tak przez rurę te powietrze się bez nawiewu dostanie do środka..

Obserwuję 🧐🧐🧐🧐🧐🧐😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Hulk  Wystarczy na tym etapie, jak chodzi o regularne podawanie 0,8 ml calmagu na 1 l wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Hulk  Rdza nie zniknie, po prostu nie będzie się powiększał problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Hulk kurwa jak na pierwszą uprawę to grubo siedzi a ja zacząłem pierwszy od ciebie i moje dopiero zawiązują kwiaty czeski film normalnie ha han😅😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Hulk no niby ostatni będą pierwszymi zjebałem bo to automaty i trochę pomęczyłem ale nie ważne nie bede ci tu spamować ważne że twoje idą sytooo pozdro kiedy masz zamiar kosę robic będzie na święta Czad?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pablo 1988 moje też automaty ale lst tylko na wege robiłem..

31.12 minie 12 tydzień a podobno Dutch Passion potrzebuje 12-15 tyg..

Będę obserwował trichomy może za 3 tygodnie będzie kosa, czas pokaże 😈

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka..

Mam cholera problem.. mały, duży.. ale jest..

Pomimo wentylacji, przez pogodę za oknem mam wysoką wilgotność..

Już był moment że utrzymywała się troszkę nad 40%. 

Teraz niestety waha się w przedziale 50-60 %..

Mieszający i wyciągowy cały czas zasuwa a tłoczący chwilami bo ciągnie zimno z dworu i muszę wyłączać żeby liście nie siniały 🤭🙆

Planuję zrobić domowym sposobem pochłaniacz wilgoci, robił ktoś? Sprawdza się..

Jestem już na takim etapie że szkoda żeby się plecha wjebała.. 

Chyba że uważacie że powyższy przedział % jest jeszcze bezpieczny..

 

Burza mózgów, czas start. 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green a nie wiem.. podobno żwirek dla kota dobrze chłonie wilgoć więc biorę go pod uwagę..

Tak samo sól morska gruboziarnista..

Muszę coś wymyślić żeby chociaż kilka % zjechało.. może faktycznie @WymiataczMega ma rację i niepotrzebnie sieje panikę ale końcówka więc byłoby szkoda teraz z głupoty coś zjebać 😁

Macie jakieś pomysły? 😈

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiego materiału chłonącego wilgoć byś nie użył to musi być on użyty w dość dużej ilości by miał jakiejkolwiek skuteczne zastosowanie. 

Są kulki żelowe co chłoną wilgoć. Czy to jakieś piaski i kamienie.. chuje muje dzikie węże.. wszystko to musi być w dużej ilości by zadziałało i dało efekt zauważalny. 

A jaka masz wilgotność o temperatura w pomieszczeniu gdzie stoi box?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Hulk  Nie rób sobie jaj ze żwirkiem, ale kup na allegro pochłaniacze wilgoci, nie jeden, a kilka takich jednorazówek plastikowych z pochłaniaczami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green box jest w piwnicy w domu jednorodzinnym.

Temperatura w boxie ~24 st a wilgotność czasem bliżej 50 a czasem bliżej 60%..

Kombinuję z ustawieniami mieszającego żeby wypychał ale nie do końca się udaję..

@WymiataczMeganie miałem na myśli żwirku piasku, tylko taki specjalny granulat, często w kolorze niebieskim..

W necie piszą że ma bardzo dobrą chłonność..

Rozważam też takie pochłaniacze o których mówisz ale nie wiem czy dadzą radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fotka sprzed chwili.. na noc trochę podniosłem oświetlenie stąd temperatura 22..

Ale zaraz będzie 24 bo wróciła na dzienną pozycję.

I wilgotność 57%.. przewietrzyłem box to spadło do 52% ale wiem że w ciągu dnia podskoczy..

Wysyłałem keramzytem bo miało zblokować parowanie z ziemi ale nie widzę tego efektu 😅

Rozszczelniłem bardziej box żeby wpadało i wypadało więcej powietrza ale nie wiem czy nie uszczelnie na nowo..

W piwnicy mam 18 st i jest wilgotne powietrze więc może też zaciągać i zamiast wypychać to kotłuje..

Już sam nie wiem 😅

Dzisiaj mam podlewać to już w ogóle będą jaja 😁

IMG_20231213_054802.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...