Skocz do zawartości
Prepers

5x Gorilla cookies auto 1x purple banana punch auto Fastbuds

Rekomendowane odpowiedzi

@Pierr1947

To jest cytat z Canna Cure:

Poza tym warstwa ta jest lepka, co powoduje przyklejenie szkodników. Nie mogą one dostać się do liścia i umierają, ponieważ nie są w stanie dłużej funkcjonować.

Ziemiorki i inne chuje muje nie poprzyklejaja się w topach i tam nie zostaną?

Muchy już wyciągałem przy trymowaniu ale ziemiórka nie zauważę..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB Mi się tam nigdy nic nie przykleiło ja stosuję ten preparat z powodzeniem. I też nie zauważyłem żeby ten preparat się kleił. Stosuję go x czasu i został mi polecony przez ludzi którzy uprawiają ponad 10lat... Serio próbuje dla chłopa pomoc a Ty tam kopiesz i jakieś cytaty piszesz nawet ich nie przeklejasz ale ok mordo bez spiny. A jak paliles temat z outa to nie bałeś że coś obszczalo krzaka? Hehe Zresztą tak jak pisałem we wcześniejszym poście zaczynasz aplikować od dołu liści przecież jeśli się tak boisz to nie musisz lecieć po topach a ziemiórki chyba żerują częściej na liściach i zostawiaja tam swoje ślady takie białe kropki czy nie? Hehe a i tak z ciekawości wbilem teraz w opis tego produktu i takiego czegoś nie znalazłem 😁 no ale niech Ci tam będzie że tak jest chociaż nigdy go nie używałeś i nie widziałeś na oczy Mordeczko👊 luźna guma mordo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB Ziomuś ja bez spiny jest luz pisałem Ci 😉 napisałem Ci wcześniej dla mnie jest super i z tego co wyczytałem przed chwilą jest naturalny ale drogi... Ale może zrobię testy i kupię to co mi mr.green tylko muszę trochę o tym poczytać. Ogólnie zauważyłem że z tym robactwem i plecha lepiej działać zapobiegawczo i później się nie martwić i mieć spokojne grow👊

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Prepers jesli liczysz na to, ze canna cure pomoze w Twoim przypadku to sie niestety mylisz. Ona jest zapobiegawcza a nie lecznicza. Ja we wrzesniu ubzduralem sobie, ze moga nia podleczyc pleche... przeliczylem sie i to o kilka set gramow😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@moonkagliwicee jest szansa że cannna Cure pomoże, mówię ci, prawdopodobnie mam te zjebane muszki co przenoszą grzyba, bo lata mi jakieś gówno po boxie, ale na lep się nie chcą złapać.

@grolsch3 Już trochę książek, relacji, i artykułów na temat hodowli trochę przerobiłem, i ja nadal widzę szybko postępująca septorie, a ogolny stan roślin jest gitara, na dwóch mam poczatki niedoborów wapnia, ale nie to jest problem, z tym się uporam sam

Screenshot_2023-11-12-06-12-51-095_com.miui.gallery.jpg

Screenshot_2023-11-12-06-12-55-711_com.miui.gallery.jpg

Screenshot_2023-11-12-06-13-00-483_com.miui.gallery.jpg

Screenshot_2023-11-12-06-13-03-677_com.miui.gallery.jpg

Screenshot_2023-11-12-06-13-15-907_com.miui.gallery.jpg

@grolsch3 ostatnie zdjęcie ewidenta septoria moim zdaniem, stwierdzam to na podstawie spodu liścia, bo niedobór wapnia nie przebija liścia odrazu, tylko w mocno późnym stadium, tu masz tak zwana czarna aureolle, każda plamka która widzisz u na powierzchni, ma odzwierciedlenie pod spodem

Screenshot_2023-11-12-06-16-27-141_com.miui.gallery.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz czaje, dla mnie to były zwykłe oznaki niedoborów/bloków . W sumie nadal tak twierdzę, ale tylko dlatego że nigdy mnie temat nie dotknął tej choroby i nigdy go nie zagłębiałem. Ja mam bardzo prosty sposób na różne choroby i szkodniki. Mikoryza jako dobry grzyb dla korzeni, wspomagający. Oraz mączka bazaltowa wymieszana z medium. Zwykła za 20pln za worek 3kg. Żadne silicum flash czy inne silicumy. To mączka pod nazwą angielską z taką samą marża. No ale co kupujesz i używasz to mnie tam obojętne. Na pewno krzemionka /krzem zawarty w pyle wulkanicznym tylko pomoże. Wzrośnie i wyrówna Ci ph, będzie lepsza przyswajalnosc wapnia i magnezu, a może wtedy problemy z chorobą znikną.

Powodzenia i pozdro 🖐️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Prepers na tego grzyba powinienes kupic cos co go zwalczy. Canna cure tworzy jedynie na lisciach cieniutenka warstwe ochronna przed np robalami i plecha. Gdy infekcja jest juz na krzaku to canna cure nie ma najmniejszego sensu. Tania nie jest a bedziesz ja bezsensownie marnowal. Mam cala flache tego srodka. Lalem na maczniki, pleche, ziemiorki. Nie pomogla na nic😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@moonkagliwicee Wiec pozostaje mi wierzyć że jakimś cudem święta przyjdą prędzej, i grzyb zdechnie, czytałem o jakiś wywarach z czosnku ale o 2 w nocy i po pijaku, ciężko mi to znowu odszukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Prepers czornek rowniez dziala tylko zapobiegawczo na robale a nie leczy. Tak samo jak wywar z cebuli. Znasz nazwe grzyba, ktory zaatkowal Ci rosliny to szukaj jakiegos oprysku typowo tod ten syf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Prepers z przerażeniem obserwuje, też mi pasuje kilka rzeczy z Twojego opisu do moich pojedynczych liści ktore urywałam... aż boje się zacząc szukać info na temat tej choroby bo zaczne sobie wkręcać... no ale chyba musze sprawdzic... 🤦‍♀️ I tez zaczęło mi coś latac w namiocie, takie malutkie muszki, 3 wczoraj zabiłam.

Następnym razem będzie trzeba poczytac i przygotowac ziemie przed uprawą lepiej... 🙄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lady Green Jak się nie brzydzisz chemii to czytaj, i radzę szybko, a jak masz jeszcze wega to leć po olej neem wysmaruj rośliny, podlej, i zostaw muszki zdechną, 🍄 minie, z tego co piszą, podobno to ten olej to najlepsza walka z tym grzybem, ale podczas kwitnienia psuje plon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lady Green To też tylko wyczytane info, są chemiczne sposoby walki z tym, więc jak się nie brzydzisz potem jarać, i masz podejrzenie to polecam stronę fastbuds tam jest napisane jak z tym walczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...