Skocz do zawartości
Prepers

5x Gorilla cookies auto 1x purple banana punch auto Fastbuds

Rekomendowane odpowiedzi

@Prepers ciężko to zdefiniować jednoznacznie. 

A jest to na roslinach bardziej żarłocznych? Czy te które mają te plamy różnią się kolorem od tych które ich nie mają? I czy są obok siebie że mógłby się zarazić czy są losowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green teoretycznie mogłyby się zarazić, na roślinach bardziej żarłocznych chyba, ta co ma największy rozstaw liści zdrowa, na moje ujebac te liście z kropkami, podać cal-mag w oprysku, co myślisz?

@Mr.Green i utrzymać wilgoć 40% jeśli to cos da

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WymiataczMega to była hardcore defoliacja straciły dużo liści, idę się napic. Nie dziwię się że grzyba złapały, tam taki zaduch że łeb mnie boli. Wilgotność 42% ale jeszcze nie podlałem, czekam aż się woda zagrzeje.

Screenshot_2023-11-10-18-22-50-915_com.miui.gallery.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wilgotność poza boksem?

Może przez ten grzejnik masz tam za parno jak w parniku

Zamykasz namiot szczelnie? Bo to utrudnia wymiane świeżego powietrza. U mnie na przykład jest bon stop uchylony namiot 🙂

Ogólnie odradza się macania roslin rekami.. lepiej robić cokolwiek w rękawiczkach a najlepiej to nie dotykać bez potrzeby. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green @WymiataczMega skurwysyn tak zaatakował że teraz mogę ratować olejem tylko, a specjalnie budzik o 2 na podlanie ustawiłem. Warunki mają dobre 40% wilgotności, a niewiem czy się nie będę przydzil potem ją palić, no nic zapał odszedł, a rośliny chyba zostawiam. Mieliście może coś podobnego, i paliliscie to potem?

Biobizz microbes odrazu kupuje, oraz cały arsenał do walki z grzybem, i w następnej plancie kurwy już nie będzie. 

Szkoda, ale tak to jest jak ktoś boxa składa podczas planty xD Miałem kurewskie przeczucie od 3 dni jak widziałem załamanie warunków, w boxie, i ilość liści.

Mieszające za słabe, wyciągający ledwo daje radę, 24/25 stopnie a wilgotność 70% przez kilka godzin w nocy.

 

Edytowane przez Prepers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Prepers @Prepers @Mr.Green @PrepersSprawdz sobie cannacure. Fajny środek działa jak dodatkowa powłoka ochronna jest dobry na pleśń i inne robactwo. Możesz go używać całe grow do samego końca. Możesz pryskac po topach ziemi dosłownie po wszystkim jak się boisz o plechę lub jakieś grzyby. Jest trochę drogi ale sprawdź butelkę 5l wychodzi dużo taniej. Mr green sorry za oznaczenie wjebalo mi się i nie wiem jak usunąć pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WymiataczMega topy u roślin po defoliacji wyraźnie napuchly, myślałem że za późno na tą technikę, zapał odszedł bo w głowie mam jakby wstręt potem to palić, szukam artykułów czy jest to szkodliwe, a marudzę straciły wiele liści, i dziś znowu kilka listków, a i mieliśmy wczoraj rację wymiatacz, na przyszłość brak wapnia to ślady rdzy na liściu, a septoria odwracasz sobie liścia i masz takie wypalone kropki pod światło odrazu to zobaczysz, ale brak wapnia równie dobrze może być z powodu tego grzyba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WymiataczMega Też to czytam, ale chodzi o smak, i moc, a zdrowie chuj wie. Defoliacja wyszła im na plus, teraz zawsze będę próbował fryzjera automatom zrobic jak za bardzo zarosną, największa widać lekko klapla, ale myślę że to przejściowy stan, bo topy na niej na oko 25% spuchły, co by nie mówić straciła przynajmniej 10 listków, a tu stan z dzisiaj 13h po defoliacji, i 6.5 po podlaniuScreenshot_2023-11-11-09-27-29-935_com_miui.gallery.thumb.jpg.483b7ff915d7f9b8025005cad98e52cd.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pierr1947 ja zamiast oprysku stosuję Silicium Flash od BioTabsa który dodajesz w proszku do ziemi i też zapobiega chorobom i ogólnie jest taka apteczką dla panien. Nigdy nie miałem żadnego problemu z grzybami itd. A mój box do schludnych nie należy :D nie myłem go od roku jak nic xD wygląda już jak obrzygany na wysokości doniczek.. od wody, herbatki i innych nawozów :D keramzyt który scieli dno też od roku leży jak leży :D i dziwki tańczą xD odpukac w niemalowane :D 

@Prepers ziomuś.. bo myślę i myślę i myślę nie mogę przestać.. 

Jak możesz to weź ten higrometr i zawies/ustaw go tak by byl w tym gąszczu i by zobrazował wilgotność prawdziwą. Nie względna poza imprezą. Wtedy będziesz miał obraz jaka wilgotność panuje tak naprawdę tam skąd pochodzi problem. 

P.S. Masz tylko jeden higrometr w boxie? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...