Skocz do zawartości
Wojmax

|Royal Gorilla| |Green Gelato| |Royal Skywalker| Sundae Driver|

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po krotkiej przerwie, wracam z nowym projektem, a wlasciwie z 4. Plan jest taki aby tym razem, w przeciwienstwie do poprzedniego projektu dac roslinkom wiecej luzu. Jedyne formy treningu jakie przewiduje to: LST, delikatny loliloping, i ewentualny ScrOG. Zwazywszy na fakt, ze mam niewielki obszar (0,4m2), to bede staral sie sprawic aby roslinki poszly mi bardziej w gore, wyciagnely sie i tu pojawia sie moje pierwsze pytanie czy macie jakies sprawdzone metody? Zmiana wysokosci na jakiej jest zawieszona lampa, barwa, moc, dlugosci "dni i nocy"? jesli chodzi jeszcze o lampy to warto wspomniec ze mam aktualnie dwie i nie wiem ktora wybrac na wega, bo na flo zawiesze ledy: jedna to CFL SpeectroMaster 125W, GROW 6400K, a druga to ledy 60W? Na dniach wysle foty z kielkowania, nie moge sie doczekac 😄 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wojmax trzymaj pół metra od roślin światło i same się wyciągną w jego stronę. 

Sam tak teraz robiłem i wyrosły na jakieś 60 cm razem z wyciągnięciem się na początku kwitnienia. Wystarczyło później odrobinę podnieść i jest ok. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr I przez calego wega tak trzymales czy na kwitnienie tez? Pozatym ktora lampe bys wzial na moim miejscu?

Edytowane przez Wojmax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wojmax jak już się wyciągnęły to podniosłem lekko wyżej i tak zostaje do końca. 

Najlepiej byłoby Leda użyć, ale 60w na 0,4m2 to trochę mało.

Nie pamiętam jaki Ty tam masz namiot dokładnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr 0,4m*0,4m*1,4m. Na kwitnieniu trzymam ledy kolo 20cm nad roslinkami to fajnie puchna, ale masz racje 60W to nie za duzo dlatego mam ta druga lampe, ale chyba ledy jednak lepsze moim zdaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pole powierzchni czworoboku liczymy jego długość razy szerokość. Pisze to bo to już nie pierwszy raz widzę 😉

0.4m x 0.4m = 0.16m2

Ps. Jak zaczniemy coś mnożyć włączając wysokość to już liczymy objętość/kubaturę.... w m3

Edytowane przez WBB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak obiecałem wracam, ale już na starcie jestem mocno poirytowany. Z czterech nasionek, tylko dwie puściły kiełek... Na 99% nie jest to spowodowane z mojej winy, tak jak z każdym innym kiełkowaniem postąpiłem tak samo, to znaczy dwa waciki trochę wody, ciemnia i czas. Dwa nasionka (Green Gelato i Royal Skywalker) wypuściły kiełek a dwa udają. Poczekałem dodatkowa dwa dni z nadzieją że się otworzą. Myliłem się. Jedno z nich się leciutko otworzyło, więc wrzuciłem je do ziemi w nadziei że da sobie radę. Z czwartym dziś straciłem cierpliwość i próbując je lekko rozłupać zębami, niechcący je "otworzyłem nie tak jak chciałem" ( raczej nic z niego już nie będzie ale jak coś to będę informować). Dostałem w gratisie 6 nasionek w tym 5 automatów i tu się pojawia moje pierwsze pytanie czy jest sens je wykiełkować i wrzucić np cztery do jednej doniczki, czy to ma prawo zadziałac? (Za okolo dwa tyg będę przełączać światło 12/12). Jestem bardzo zawiedziony nasionkami, kupowałem je od sprawdzonego dostawcy (RQS) i nie wiem co teraz począć, bawić się z dwoma (może trzema) roślinami czy wykiełkować wszystkie gratisy jakie dostałem licząc na to że będą ze sobą współgrać?

Edytowane przez Wojmax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green też tak myślę, ale w sumie co się może stać? Bo jeśli niczym nie ryzykuje to póki nie będą przeszkadzać "głównym roślinką" mogę je w teorii wrzucić.

Ps. Znalazłem jeszcze trzy nasionka ale to może być wszystko albo fotoperiod albo automat albo 2 automaty i jeden fotoperiod itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wojmax ogólnie nic nie szkodzi. Po prostu nie wyrosną dobrze. Skracasz im słońce ☀️ o 6 godzin to i efekt będzie proporcjonalnie słabszy 🙂

Koniec końców to tylko zabawa i każdy robi na co ma ochotę. 

Tu nie ma że się nie da. Wyjdzie jak wyjdzie 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green wsensie wiesz, bardziej chodzi o to czy wlansie jest sens się bawić, bo jeśli mam się mocno zawieść albo będzie to miało wpływ na resztę roślinek to se chyba odpuszczę. A myślisz wogole że to dobry pomysł żebym wpakował parę takich do jednej doniczki czy lepiej jeśli już kombinować to po jedno nasionko do jednej doniczki?

Edytowane przez Wojmax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tylko tyle, że przy ostatniej uprawie miałem podobny dylemat i załadowałem 2 automaty do sezonów... dały ponad 30g ze sztuki te automaty

Ps. Później trochę żałowałem bo miejsca było mało ale drugi raz chyba też bym tak zrobił 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB no mi nadzieję zrobiłeś, ale to myślisz że dać teraz czy za dwa tyg po przełączeniu? Pozatym z ciekawości materiał dobry wyszedł czy takie se? Wsensie wiadomo lepsze coś niż nic 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym walił już.

A z tych automatów jeden był w budowie, smaku i mocy całkiem ok.

A drugi miał luźne trochę te topy ale za to prał mocniej od tych sezonów co grały główna rolę 😉

Edytowane przez WBB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...