Skocz do zawartości
Jaqubek000

Tripple G auto, gratisowy Orion 1, cfl 100W +2x 15W listwa led - Pierwsza uprawa

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko wszystkim! To moja pierwsza uprawa wiec proszę o wyrozumiałość 😉

Sadzonki- 24h

box-  zrobiony z grubego kartonu 60x60x80 

doniczka - 30l płaska na dwa krzaki

Ziemia- do pomidorów 🫣, do następnej uprawy obiecuje ze będzie coś bardziej pro

nawozy- Canna terra starterkit

lampa- cfl Prima Klima Starlight 2x 55w + dwie    
listwy ledowe Nelson Garden 2x 15W

Filtr- w planach

Stacja pogody 

wentylacja - wyciąg 100mm (100m3/h) ale planuje większy, a ten dam na wlot, powód- wysoka temp. Ok 30 stopni, póki co zostawiam box otwarty żeby nie przekraczać 29 stopni. 
 

wentylator mieszający - 5W USB 

ps. Wskazówki mile widziane 😊

 

 

DB34A437-21FE-46FF-9BA0-2931EF889BFE.jpeg

8342800A-0876-4A4A-9B5F-58B7A8FBF707.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr karton jest wyklejony od środka folja Alu, wiec troche go zabezpiecza a od zewnątrz jest pokój wiec wilgoci brak. No chyba ze gdzieś coś rozleje. W każdym bądź razie dzieki 😊 w planach jest namiot ale to zależy jak wyjdzie ta uprawa i czy znajdę odpowiednie miejsce na namiot. Nawet mam już lampe lumii hps 400w 😊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jaqubek000 Może coś z tego wyjdzie, sam kiedyś próbowałem w kartonie ale potem zrezygnowałem z obawy że się zapali u cb może to przejdzie, w kazdym bądz razie powodzenia ziomku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jaqubek000 2 miesiące kisiłem badyla w karton box na żyrandoledzie oklejonym mylarem , z małym wiatrakiem wtłaczającym i małym skierowanym na ledy strumien ciepła skierowany był na otwór wylotowy  obeszło się bez zapłonu 🙂  zapewnij odległości lampy od boków i góry powinno być git 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyciąg został apgrejdowany do 187m3/h, bez wentylatora wtlaczajacego, temp spadła do ok. 29 stopni. Zobaczymy jak będzie bo szczerze wolałbym zostawić pasywny wlot żeby nie hałasować dodatkowo. 
 

Co do bezpieczeństwa ppoż to lampa cfl nie nagrzewa się w ogóle, nawet odbłyśnik jest tylko lekko ciepły, same zerówki już troche bardziej. Ledy z koleji tez sa ciepłe wiec wszystko razem w boxie podnosi temperaturę ale nie na tyle żeby spalić karton. Wiec o to jestem spokojny. 

E12523CE-5C30-45AC-8951-7498A0E8F6A1.jpeg

F756F5F5-CBE3-47E8-816E-D8BDA8CADC6C.jpeg

8DBCE33B-B285-4494-A0EC-67D2C3FC26C6.jpeg

F42B2AF1-E930-4F95-B454-AD7EE784FFAC.jpeg

DC098743-0F43-436B-AB6F-AD2DDDB64B2F.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...