Skocz do zawartości
Łebołbeł

Początki :) - jakie wyposażenie do growboxa?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, mam boxa 100/40/40 mam zamiar kupić 3x Royal Gorilla Auto od royalqueenseeds posieję tylko 1. (Jestem nowy w temacie)

Potrzebuje wiedzieć:

1.Jaka lama do takiego boxa.?

2.Czy ten box nie jest za mały?

3.Jaki dobry tani nawilżacz?

4.Dobry tani filtr? 

Prosił bym o linki albo o nazwy. 

Przeglądając posty wybrałem tą ziemię biobizz light mix. Prosił bym o tanie rzeczy mam mały budżet.  

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Łebołbeł 100cm to trochę mało, ale wystarczy raczej.

Co do tanich wentylatorów itp. to nie warto iść tą drogą. Coś się zjebie i będziesz musiał dopłacać jeszcze 😕

 

Do twojego boxa jest potrzebne 8000 lumenów. Tak na szybko ci coś poszukałem, bo nie mam czasu (Lampa CFL Phytolite 125W DUAL) / (Lampa CFL SPECTROMASTER 200W BLOOM) Mają one ok. 8000 lumenów.

To jest to tańsze rozwiązanie. Jeżeli natomiast chcesz iść w jakość, to polecam ci jakiegoś ledzika kupić. Np.  (LEDam CIA60 2x Citizen) on ci starczy na twoje 40x40

 

Ziemia jest git. Jeżeli chodzi o nawozy, to moja lista nawozów wygląda tak.

image.png.42ffc3312e8fc7c3c55dba82a502564b.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Łebołbeł Jak się decydujesz już na 40x40x100 to bym wybrał coś wyższego, a bardziej proponowałbym 60x60 jak u mnie. Doniczka z ziemią to już jakieś 30 cm, więc pozostaje Ci może z 70 cm, a potem będzie płacz, że trzeba łamać szczyt, bo do lampy sięga. 
Ja mam boxa 60x60x160 i zobrazuje Ci to jak to wyglądało u mnie i wyobraź sobie to na powierzchni 40x40x100 😛
Zestaw nawozów zaproponowany przez @Proy_18 jak najbardziej polecam. Są organiczne, trudno z nimi przedobrzyć, a w przypadku nawozów mineralnych łatwo coś spieprzyć, zdecydowanie nie polecam dla początkującego. Jak to mówią: Don't Panic, it's organic.
Jako alternatywa proponuje zestaw od Biotabs + Compost tea od nich tak samo, z którego aktualnie sam korzystam przy tych dwóch fotoperiodach, które wstawiłem niżej. Polega to na tym, że na starcie wkładasz do ziemi tabletki i inne proszki z tego zestawu, a następnie lejesz samą wodę z kranu od początku do końca, nie przejmując się Ec,Ph itd Nie bawisz się w żadne dawkowanie ^^ 

Tutaj masz 3 automaty robione na Zestawie biobizz wspomnianym przez Proy'a:
Przechwytywanie.thumb.PNG.50f32865823f2b608c96eec662499005.PNG

A tutaj 2 Fotoperiody na zestawie biotabs:
Przechwytywanie1.thumb.PNG.e9209d99611b16477e6beaf3186dca96.PNG

Edytowane przez MiraiiNikki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra dzięki za pomoc ❤️ 

@vego1989 Około 500zł na asortyment do boxa nie licząc nasion i nawozów 

@MiraiiNikki Pięknie to wygląda, powodzenia.

Mogę prosić o linka do "zestaw od Biotabs + Compost tea".

Są jakieś tanie dobre nie firmowe namioty ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Łebołbeł stara szafa i folia aluminiowa+ przezroczysta taśma klejąca. Żarówka i starter jest w latarni na ulicy, kupisz tylko oprawkę i kawałek kable + wtyczka i jest prawie bez kosztów

Każda latarnia to HPS 400W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Łebołbeł napisał:

Są jakieś tanie dobre nie firmowe namioty ?

na OLX był i pewnie jeszcze jest gość to robi takie namioty pod wymiar jaki się chce.

Mój pierwszy namiot taki właśnie był.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Glut78 ja wiem tyle co Ty.... tylko więcej postów najebałem 🙂

Dobre pytanie.... sam chętnie poznam odpowiedź. Pod liśćmi to jakieś robaki lubią chodzić... ale to na pewno już sprawdziłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rdzawe kropki ale liście są ciemne i końcówki rdzawe się robią. Tak jakby coś z calcium i magnezem było nie tak, ale tylko na dolnych wiatrakowych

@WBB robactwa to nie ma😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB nie paliłem, nie piłem. O 17 mam egzamin teoretyczny C+E po niemiecku, w Austrii nie można po polsku zdawać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB zdałem C, za dwa tygodnie poprawka E. Zabrakło mi 2%jedno jebane pytanie i nawet wiem które, bo za szybko kliknąłem, a u nich nie da się cofnąć

@vego1989 ja też, żeby było widać jak się coś dzieje, poza tym nie wkórwiają oka😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...