Skocz do zawartości
Gibexnator

2 x / Fast Bruce Banner od AKSEEDS / Lumatek Attis 200W / biotabs

Rekomendowane odpowiedzi

@Gibexnator ten silicum flash jest polecany na kwitnienie? Bo nazwa sugeruje, że jest tam krzem i to nie mało, jeżeli poświęcili mu nazwę nawozu :classic_biggrin: Krzemu w nawożeniu trzeba się pozbyć w 3/4 tygodniu kwitnienia nie pamiętam którym, bo podobno w cholerę psuje smak palenia i strukturę topów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzem dopiero niedawno został przyjęty do grona 'niezbędnych' nawozów a firmy zaczęły się chwalić i edukować -wiadomo większy zysk. Wychodzi na to że lepiej go mieć niż nie mieć. W bio to zamiast mieszać dolomit z medium mieszać mączke czy popiół wulkaniczny, będzie i krzem i calmag. A co do podawania na flo to chyba to nie jest tak zbadany specyfik przez growerow żeby można było zarzucać Si takie działanie. Tylko jak dla mnie, pewnie im jaranie nie wychodzi przez coś i na coś trzeba zwalić, w końcu dopiero się poznaje 😁

Screenshot_20230726_172215_com.instagram.android.jpg

gleba_pierwiastki.001.webp

Edytowane przez grolsch3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grolsch3 u mnie to jedna roślinka ma bardzo czerwone łodygi i klapnięte liście. Jutro z rana czeka je podlanie z atami bio bloombastic . A w dołkach już siedzi silicum flash. Podejrzewam że to brak magnezu , i moze te 2 lampy im daly w kość 

Edytowane przez Gibexnator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak z dupy zdjęcie na ciemni i tak myślę że też może jej brakować PK , widać że jest większa i chyba brakuje jej papu. Idę napowietrzać wodę i rano atakuje je. Temperaturę w nocy postaram się trzymać nie za niską. 

IMG_20230811_203351.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam sie delikatnie wkurwiać , ostatnim razem była sucha na wiór , teraz wyglada jak by byla przelana a dostały tylko po 1,5 litra na głowę w sobotę. Mimo że doniczka nie była lekka , palcem głębiej pogrzebałem bliżej łodygi i było wilgotno to musiałem je dzisiaj podlać po 0,5 litra bo straciłbym w mgnieniu oka wszystkie wiatraki. To jest skandal , jutro jeżeli nic się nie zmieni to albo robiu flusha albo przesadzam do nowej doniczki. Wkurwia mnie że w tak szybkim tempie zolkna liscie. Boje sie ze to moze byc poczatek gnicia korzeni , a ja zamiast ja zasuszyc to dalej ja podlalem no ale coz , bez lisci nie bedzie masy.  Albo ja mam jakieś schizy i ona po prostu bardzo szybko się wyjada z PK i czerpie energie z dolnych wiatrakow. Cholera go wie już .Kilka fotek jak ten burdel wyglada.  

IMG_20230816_133758.jpg

IMG_20230816_133722.jpg

IMG_20230816_133739.jpg

IMG_20230816_133850.jpg

Edytowane przez Gibexnator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gibexnator napisz jaki dzień kwitnienia, też ile podlewasz (masz materiałowe doniczki, prawie nie da się ich przelać jeżeli nie masz podlewania kropelkowego). Sprawdź też  szczytowe liście, one dają największe objawy, bo najwięcej mielą składników

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny umierają 🙂 , w sobotę je podlałem po 1,5 litra a w poniedziałek bez potrzeby dolałem po 0,5 bo bałem się że szlak trafi liście. Teraz nie mogę się ich dosuszyć. W środku pewnie jest zbita jak kamień. A 25 dzień flo. Rano jeszcze porobię im dziury do samego dna , niech powietrze dojdzie  , jak rozdupce korzenie to trudno. Za często ją podlewałem. Ale to dziwne , bo nie tak dawno była sucha jak wiór 

IMG_20230817_202744.jpg

IMG_20230817_202750.jpg

IMG_20230817_202838.jpg

Edytowane przez Gibexnator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gibexnator zauważ że była sucha jak wiór, kiedy nie było takich upałów jak teraz. Teraz przyszły upały, Ty nie zwiększyłeś podlewania, a teraz od soboty mają się coraz gorzej z każdym dniem. Więc to nie jest przelanie, a przesuszenie. 

Ogonki tak nie opadają przy przelaniu, liście są wtedy grube jak świnie posmutniałe, ale nie opada cały liść.

Mr green przy takich samych donicach jak Ty jak były upały podlewał 4-4.5 litra na kwitnieniu co 3 dni, Ty podlałeś 2 litry na 5 dni, nie ma najmniejszej opcji żebyś przelał roślinę dając ponad 3 razy mniej wody niż doświadczony grower.

Zobacz czy liście są grube i ociężale, czy może jednak szorstkie i jak papier wyglądają?

A no i co ważne, dolne liście żółknące to często objaw zbyt małej ilości wody przez zbyt długi czas, wtedy roślina próbuje usunąć doły, żeby góra dała radę przetrwać i żeby była zapylona. Tak samo jest jak roślina głoduje, stara się za wszelką cenę doprowadzić do zapylenia szczytów. Przy gnijących korzeniach miałbyś objawy na całej roślinie, bo korzenie by nie zasysały.

Sprawdź strukturę liści wszystkich i dopiero podejmij jakieś działanie, ale według mnie to jest zbyt mało wody. Na chama możesz jedną podlać 2.5 litra, a drugą w ogóle. Poczekaj z 3 godziny i jak ta podlana będzie się miała lepiej, a ta niepodlana gorzej, to już wiemy co jest nie tak

Edytowane przez Bob drzewny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bob , korzenie umierają bo jest tam za mokro a ziemia zbita jak pies !!!  Pogrzebalem i czuć wilgoć. Niestety ale jedyny ratunek to przesadzenie do nowych doniczek 😌 ona już nie wyschnie sama bo zrobiła się bryła i gnije. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...