Skocz do zawartości
Gibexnator

2 x / Fast Bruce Banner od AKSEEDS / Lumatek Attis 200W / biotabs

Rekomendowane odpowiedzi

@vego1989 wiem i rozumie Cię  Vego  , ale nie miałem serca czekać do rana 😌.  Zrobię im tak że utrzymam wilgotność na poziomie 50-60% ale temperature nie zbiję poniżej 22 żeby nie zmarzły korzenie.  Ogólnie to zajebałem jak w książce stoi. Jak je szlag nie trafi to poświęcę im więcej uwagi. 

Edytowane przez Gibexnator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gibexnator  na spokojnie, nic im się nie stanie. Teraz w nocy nie piją prawie w ogóle z donicy (taki już urok naszych roślin :classic_biggrin:) ale przed wyłączeniem lamp zdążyły pewnie zassać wodę + z rana odbiją w godzinę jak masz dobre korzenie, a w takich doniczkach raczej masz.

Staraj się podlewać co 3 dni kiedy nie ma takich upałów teraz, lej powoli z 2 litry. Powoli dlatego, bo przy tym typie doniczek wystarczy że będziesz miał jakąś wyczuwalną "poduszkę powietrzną" między materiałem a ziemią gdzieś na ściankach i ucieknie tamtędy woda i może Cię fałszywie zmylić "o już przelałem donice".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny bob , oby tak było ☺️ jedno jest pewne , indica to indica ona by nawet bombe atomową przetrwała a ta sativa delikatna jak pupa nirmowlaka 😁. Wrócę z pracy po 18 , to zrobię zdjécie. Tutaj pyknalem szybko  na ciemni przed chwilką

IMG_20230804_071342.jpg

IMG_20230804_071338.jpg

Edytowane przez Gibexnator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gibexnator też miałem ten problem kiedyś, to znaczy że o dużo za mało podlewasz i Twoja roślina pewnie od połowy donicy w dół nie ma korzeni, bo nigdy tam woda nie penetruje. A roślina zauważyła, że woda często jest u góry i dlatego korzenie wychodzą z donicy od góry.

Daj im tam jakieś podstawki i podlewaj co drugie podlanie od dołu, czyli że wlewasz wodę do podstawki i doniczka sama sobie ją zasysa. Wtedy będziesz miał korzenie rzeczywiście w całej donicy, co Ci się opłaci no bo jednak więcej korzeni = większą roślina

Edytowane przez Bob drzewny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gibexnator powinno się podlewać ok 20% pojemności donicy bądź do delikatnego wypływu na podstawek 

u mnie w plastikach 11 l podlewam 1/1.2 l co dwa trzy dni w zależności jak mi się tez chce 

roslina przesuszona regeneruje się ok 4 godz roślina przelana regeneruje się ok tyg czasu 

Edytowane przez Monako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@vego1989 ja już się nauczyłem  na wagę ze jak jedna ręka je podnoszę to podlewam jak mam jaki opór to zostawiam a znów tez jak się podlewa to słuchać gdzie woda jest mniej więcej 😂😂

Edytowane przez Monako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 03/08/2023 o 20:31, Bob drzewny napisał:

tutaj masz doniczki materiałowe, więc one w cholerę Ci parują jak taki ruch powietrza tam jest.

A czy wtedy nawożenie jest takie samo jak przy doniczkach plastikowych?

Bo jak tam woda szybko wyparowuje zamiast zostać wypita to nawozy odkładają się w glebie?

Po chmurze jestem i mnie na rozkminianie wzięło... 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@vego1989 właśnie wsadziłem tego ts600 do namiotu. Ale temp skaczą zajebiście , klima ratuje dupę. Ogólnie to muszę kupić filtr jakiś minimum 400 m3 , bo ten jest za słaby do wentylatora. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

33 dni weg / 18 dzień  kwitnienia 

Zdjęcie zrobione dzisiaj , chwilkę przed zapaleniem światła i po. Widać że roślina po prawej bardziej ciemna , a może to przez swiatlo 😁 Jutro czeka je kolejne podlanie , tym razem dostaną atami bio bloombastic  i prawdopodobnie zrobię dołek pod łodygą i podsypię silicum flash , tak asekuracyjnie bo nie dostały tego w ogóle a nie chcę im dawać mojego calmaga od plagronu. 

IMG_20230810_075340.jpg

IMG_20230810_075354.jpg

IMG_20230810_075359.jpg

IMG_20230810_084210.jpg

IMG_20230810_084219.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...