Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie jaka lampa do growbox 100x100x200

jak macie jakieś lampy to dajcie linka ja chcę wersję budżetową jak można

czyli tanie xd tak od 200zł do 1300zł

jak ciężko coś znaleźć w takim przedziale to możecie wyjść na przeciw i możecie dać linka do takiej lampy jakiej uważacie za odpowiednią 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

Hps jedynie, bo za taką cenę sensownego palnelu led nie da się kupić na 1m2.

Potrzebowałbyś Lumateka attis 300 W , a jego cena to ponad 2 tys. zł .

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SONLIPO spc 3500 na amazonie 331€@Zielone krainy @growwerrrrrrr

  • 【3 rodzaje regulowanego pełnego spektrum światła】Zaprojektowano 3 rodzaje produktów Sunlike w pełnym spektrum zgodnie z 3 stadiami wzrostu roślin (siew, wegetatywny, kwitnący i płodny). Zapobiega wzrostowi próżno na wzrost, sprawia, że łodygi stają się grubsze, zwiększa rozmiar i liczbę kwiatów. Zwiększa zbiory roślin do maksimum, maksymalnie 2,9 g/W. 3 pełne spektrum jest sterowane przez 3 przełączniki (VEG, V&B, BLOOM), łatwe w obsłudze i ustawianiu.
  • 🌱【Sunshine, ściemniacz i timer】Światło do uprawy roślin składa się z czerwonego światła 660 nm, IR 740 nm, fioletowego UV 390 nm i 6000 K, 5000 K, 4000 K, 3000 K białego światła, nieskończenie blisko naturalnego światła słonecznego. Obrotowy ściemniacz umożliwia ustawienie intensywności światła. Rośliny rosnące obsługują ustawienia timera i funkcję rezerwacji czasu dla Twojej wygody. Funkcja Sunshine, 30 minut powolnego rozjaśniania lub przyciemniania, aby roślina rosła zdrowiej. (Perfekcyjny ok. 1,5 x 7,5 m, maks. pokrycie: 1,5 x 1,
  • 🌱【Wysoka wydajność oszczędzania energii】High PPFD, tylko 350 W. 3 tryby świecenia, rzeczywista moc nie spadnie. Światło do uprawy roślin z diodami LED 1464 SAMSUNG LM281+, zaawansowana technologia diod LED SMD LED, aby zapewnić wysokie wyjście PAR, zwiększenie przenikania światła i dłuższą żywotność. Porównywalne z tradycyjnym światłem HPS lub CMH 800 W. Zaoszczędź do 60% rachunków za energię elektryczną.
  • Łańcuch stokrotkowy i wodoszczelność IP65 - ta lampa LED do roślin o pełnym spektrum można zsynchronizować, aby sterować wszystkimi funkcjami serii SPC. Np. 3 tryby świecenia, Sunshine, ustawienia timera, rezerwacja czasu, ściemniacz i zasilanie. Brak ograniczeń liczby podłączonych lamp. Wodoszczelność IP65, bezproblemowe użytkowanie w wilgotnym otoczeniu. Wskazówka: nadaje się tylko do użytku w pomieszczeniach. Jest to idealne rozwiązanie dla dużych hodowców komercyjnych.
  • 🌱【Gwarancja, obrotowa belka świetlna, doskonałe odprowadzanie ciepła】Obrotowa listwa świetlna, można dowolnie regulować zakres światła, oświetlenie bez ciemnych narożników. Odblaskowy klosz lampy, skutecznie zbiera światło i zmniejsza utratę światła, zwiększa intensywność światła o 30%. Światła woskowe wykorzystują wysokiej jakości aluminium lotniczego, radiator Quantum design, bez hałasu. (Plug and Play. Oferujemy 30-dniowy pełny zwrot pieniędzy lub wymianę, 12-miesięczna bezpłatna gwarancja).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@doominik pokazuje ze do namiotu 90 ma byc wiec i do 100 tez by byl ? ja mam namiot 90x90x200 a lece na 100 W od spidera , choc nie oszukujac troche zmniejszylem kwadrat na dole , ale gora i tak sie rozeszla jak chciala na boki , i tez 20 osob twierdzilo ze bedzie lipa no niestety byli ostro w bledzie 😉 ale ?? kolega kupil taki sam namiot  z orginalna lampa i tam juz ma 300 W , niedlugo u niego ruszamy , moze z tymi samymi nasionami co ja mam ? i bedzie porownanie dobre  100 W a 300 W 😄 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dziurawy  każdy mówił, że 100W to będzie za mało, ale nie chodziło o to że NIC nie wyrośnie, tylko że nie wyciągniesz pełnego potencjału z roślin. Czyli chodziło o to, że jak teraz wyciągnąłbyś np 200g, to przy mocniejszej lampie byłoby 300g (z tymi gramami to przykład). Nie da się "oszukać schematu" pod względem światła, nie pojawi się nagle grower, który z 50W wyciągnie więcej niż tak samo dobry grower, ale z lampą 150W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dziurawy jasne, że będziesz miał plon, ale ja z własnego doświadczenia wiem, że odpowiednia ilość światła=większy plon i wyższa jakość tego plonu. Nie bez podowu sporo growerów przeloicza plon na zasadzie ile gram z 1W mają. 
Ja teraz na powieżchnię 120/120 mam panele 600W (zastąpiły 465W) i na max lece od 3go tygodnia do płukania. Samo to, że panel jest większy daje mi lepszą jakość roślin na brzegach namiotu i generalnie zbieram więcej, nie jakoś spektakularnie więcej. 

W pierwszym większym namiocie, 200/100 miałem na początku dwa marsy 300W, ale po dołożeniu cmf 315W na kilka tygodni flo robiło wyraźną różnicę. 

Światło robi ogromną różnoicę. 

@Glut78 nie komentowałem tych lamp konkretnie. Właśnie sprawdzam i wyglądaja ciekawie i cena jest dobra. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@doominik przeprowadze szeroko zakrojona obserwacje u ziomka jak bedzie na jego lampie , damy nawet te same ziarna ciekawe w hujjj !!!?? a ile plonu bedzie z mojego juz niedlugo sie okaze , ale jedno jest pewne ani mocy ani zapachu nie zabraknie w tym temacie , cudowna cytrynka wpierdala tak na leb ,ze moge od razu ruszac do pracy choc jest 19 godzina 😄 co do energii 123dni 349kwh w huj malo czajnik ciagnie wiecej do kawy , wiec jak by u niego mialo wyjsc 50g wiecej a 3x tyle pradu pojdzie to raczej sie nie oplaca ? ale chwile trzeba zaczekac jak u ziomka ruszymy za pare dni 🙂 

@Bob drzewny tylko czy koncowy rachunek sie oplaci ?? 300 W przez 130 dni a 100 W a plon ma byc wiekszy o te 50-100 g ? to szczerze huj do dupy 🙂 z takim interesem ?? ale ale nie mowie hop ,za chwile ruszamy u ziomka z lampa 3x wieksza niz moja taki sam box , wszystko ma takie same jak ja , wiec grow bedzie podobny , za jakis czas sie wypowiem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dziurawy @IridiumXan miałem lampę 275W w boksie 100x100 jak się doczytałem że ta lampa jest na 120x120 weg, a flo 90x90. To kupiłem lampę 350W. Ja się nie znam, ale przecież chodzi o stworzenie idealnych warunków, to się staram😅

Na parapecie, albo pod żarówką w kiblu też coś urośnie🤣😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dziurawy specjalnie napisałem "z tymi gramami to przykład", żeby nikt nie brał tych liczb jako wyznacznik :classic_biggrin: Bo może to być różnica 200 a 250g, ale może też wyjść różnica 200 a 400g, wszystko zależy od powierzchni i różnicy w watach.

Ale nawet jakby była różnica 100g, to u Ciebie lampa zjadła 0.1kW×16h×123= czyli mniej więcej 200kWh, to 50 euro sama lampa Ci zjadła. Jakby była lampa 0.3kW, to lampa by Ci spaliła 150 euro. Czyli różnica 100 euro, a różnica w gramach 100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny to wszystko bedzie zweryfikowane , tak samo jak plukanie zrobimy jedna rosline bez plukania zeby zobaczyc efekty co z czym sie je , nasiona juz w drodze identyczne , nawozy ,woda wszystko bedzie to samo nawet i moja reka 🙂 

@doominik jutro u mnie kosa , bede wiedzial ile jest mokrego , do ziomka juz leca nasiona od royala ,te same co u mnie,  jak tylko sie ogarne to on juz ruszy , tak tak zaloze mu relacje cos tam bede wrzucal z obu boxow , wszystko to samo lacznie z ogrzewaniem nawilzaczem , wiec test bedzie dobry i do tego damy jedna roslinke bez plukania na koniec woda zobaczymy co wyjdzie z tego 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...