Skocz do zawartości
begginergrw

Szybko pomocy żółkną liście

Rekomendowane odpowiedzi

Siema prosze o szybką pomoc, mam problem z jedną rošliną i nie chce eksperymentować bo ktoś może wie co sie z nią dzieje. Jest yo mój pierwszy sezon także nie mam pojęcia co to moze byc ale pewnie jakis niedobór 

Żółkną górne liście na końcówkach, wykluczam przenawożenie/ przelanie i inne 

Poniżej foto

I jeszcze jedno pytanie: czy jeśli to niedobór i nie zostanie on uzupełniony to roślina ma szansę przeżyć czy nie ?

IMG_20230718_232222.jpg

IMG_20230718_232204.jpg

IMG_20230718_232148.jpg

Automat ok. 50 dzień santa marta haze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@begginergrw  Za dużo azotu w stosunku do P i K, roślina za ciemna, jak na kwitnienie, jaka azotem jest poblokowana i nie ma odpowiednich proporcji pierwiastków, jakie na kwitnieniu są ważniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@begginergrw nie stosowałem dolomitu, niech ktoś inny się wypowie, stosuje calmag od biobizz 2ml/l i co każde podlanie do nasycenia, później zmniejszasz dawkę do max 1.4ml/l. Pozdrawiam 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@begginergrw Najpierw musisz zejść z azotu, jakby to chodziło o wapń lub magnez to inaczej wyglądałby liście. Tutaj azot blokuje pozostałe pierwiastki , najpierw trzeba zejść z azotu , a potem wyrównać proporcje pierwiastów, by były adekwatne dla fazy kwitnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@begginergrw Lać nawozy bez azotu, z samym p i k we właściwych proporcjach , calmag też dorzuć, bo na kwitnieniu jest potrzebny, ale głównie chodzi o zredukowanie azotu na korzyść p i k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...