Skocz do zawartości
Glut78

Wysoka temperatura wody

Rekomendowane odpowiedzi

Czy po zgaszeniu światła, w systemie głębinowym, jak temperatura wody dochodzi do 30 stopni można ją zbić wkładem do lodówki turystycznej ? Czy lepiej wymienić żeby roślinka szoku termicznego nie dostała?

IMG_4726.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojemnik ma 32l. A namiot jest na strychu, pod eternitem. W weekend u mnie ma być 32 stopnie w cieniu. Dlatego kombinuję hłodzenie

Teraz mam temperaturę  wody 22 - 26 stopni. Ale przy poprzedniej fali upałów jak postawiłem baniak 50 l z wodą do dostania to nagrzała się do 32 stopni

W namiocie miałem 29

Zbudować ze styropianu izolację?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie jest git, ale od jutra 28-29 w cieniu, w niedzielę i poniedziałek 30-32 stopnie. Planuję przed zgaszeniem światła schłodzić wodę tymi wkładami. Narazie i tak eksperymentuję i się uczę. Przełożyłem do hydro przenawożoną w glebie roślinkę, super odżyła i zaczyna kwitnąć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie (choć nie jestem pewny, bo o hydro nie wiem nic), to takie wrzucenie wkładu gdzie masz z pół litra wody -15⁰C do wielkiej bani, gdzie jest dobre 60 razy więcej wody o temp 30⁰C, to w zasadzie temp nie spadnie nawet o 1⁰C, więc powinieneś bez problemu móc starać się chłodzić takimi pojemnikami, ale jeden na pewno Ci nie wystarczy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatura na dworze 29, temperatura w namiocie 29, temperatura wody 27,5. Pojemnik 32 l, wrzuciłem 2 wkłady - po godzinie temperatura wody 24 stopnie. Myślę, że jak rano powtórzę to zbiję do 20 -22 stopnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doominik a co ile to jest często?😅 co dwa tygodnie? Co tydzień? Czy co drugi dzień?

I trzymać temperaturę 21-23 stopnie?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Glut78  hodując w glebie, to temperatura powietrza jest dość pomijalna, bo najważniejsza jest ta na korzeniach i wewnątrzkomórkowa (coś jak badanie temperatury człowieka sprawdzając czy nie ma gorączki), to na pewno w hydro dostosowanie temp jest kluczowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...