Skocz do zawartości
Franek420

Żółte "blizny" i białe plamki

Rekomendowane odpowiedzi


Pierwsza roślinka ma już dwa tygodnie - druga jest pare dni młodsza. Zahamowała swój rozwój. Dziewczyny trzymane outdoor - podlewane małą ilością stymulatora korzeni hesi 2.5 ml na 500 ml. Większa podlewana raz biobizz też w małej dawce raz. Białe plamki są już na roślince pare dni - dzisiaj zobaczyłem żółte blizny. Wiem, że doświadczonych tu nie brak a ja doświadczenia mam właśnie brak dlatego proszę o pomoc

liscie 1.jpg

liście 2.jpg

liście 3.jpg

Chciałbym dodać, że to automaty quick one

Edytowane przez Franek420

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta mucha nie bez powodu tam jest, to jakieś "leaf miners" czyli robale co kopią tunele w liściach. Żeby się ich pozbyć ucinasz liście najbardziej zaatakowane, a jeżeli jest możliwość to po prostu je "wyciskasz" z liścia. te larwy są dość duże i je widać, nawet na zdjęciu co wysłałeś.

Potrzebujesz też olejek neem kupić, w wielu sklepach jest i użyć go na liście wszystkie.

Podobno lubią niebieskie lepy jak czytam

Edytowane przez Bob drzewny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny  Dziękuje za pomoc doktorze... uciąłem liście i powyciskałem niektóre dziadostwa.  Teraz zastanawia mnie jedno - czy ucięcie liści w tak wczesnej fazie rozwoju konopi -, zniszczy mi "plantacje" i przyszłe zbiory, czy roślina dojdzie do siebie? Zabezpiecze się olejkiem neem - mam jeszcze dwa noworodki więc tak źle nie jest ale rośliny dostały sporą dawkę stresu - jakie rokowania dla nich?

chuje.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Bob drzewny Troszkę w plecy będzie w takim razie - ale na błędach się człowiek uczy. Może ktoś nauczy się na moich - dzięki jeszcze raz doktorku

Edytowane przez Franek420

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

na tym etapie mozna topping/fim zrobic na auto i wstanie jak dbasz o nia. takze jak nie usuniesz wszystkich lisci to jest szansa

Edytowane przez Hawudepiasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...