Skocz do zawartości
DrKrieger

Złamana łodyżka kiełku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dziś rano gdy wstałem zastałem taki widok. Nie wiem co robić, czy próbować to jakoś odratować czy w śmietnik i spróbować z kolejnym nasionkiem. Wspomnę tylko że mam jeszcze dwa inne kiełki na tym samym etapie rozwoju i z nimi na razie jest wszystko ok. Ma ktoś jakiś pomysł co dalej? Pacjentka to 60 Days Grapefruit Auto. 

20230624_103429.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe.... pisałem gdzies kilka dni temu, że taka siewka potrafi wywalić z 10cm przez noc jak nie ma światła 🙂

Musisz ją teraz umiejętnie wkopać tak głęboko żeby wystawało tylko kilka cm nad ziemię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja dawałem podpórkę i się ogarniała po jakimś czasie coś szcztywnegi co wbijasz w ziemię a potem mocujesz do tego planta  najlepiej babus albo coś obitego plastikiem . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja kiedyś tak wywaliła, a że była przykryta takim "kloszem" to przywaliła w sufit i pod kątem 90 stopni szła bokiem pod sufitem 🙂

Wkopalem głębiej i wystarczyło żeby się wyprostowała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wsadz to do docelowej donicy czy tam na spota (nie wiem co będziesz z tym robił) i nadsyp glebą aż praktycznie do główki i na początku możesz dobrze zrosić opryskiwaczem. I daj temu światła więcej. Ten automat będzie miał już z 3 dni, prawda? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...