Jump to content

DrKrieger

Members
 • Content Count

  25
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutral

About DrKrieger

 • Rank
  Początkujący

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. @vego1989 Niezbyt wiem jak mam tymi wentylatorami mieszać powietrze, myślałem że taki sposób jest najobtymajniejszy. A co do zrobienia boxa to odpada ze względu na brak możliwości ogarnięcia na tą chwilę potrzebnych rzeczy typu filtr węglowy i miejsce na chacie, to pomieszczenie jest jedyną możliwością.
 2. Wczoraj udało się ściąć pierwszą roślinkę, konkretnie to automacika. Suszarnie zorganizowałem w następujący sposób: pomieszczenie gospodarcze w 100% bezpieczne, gałązki porozwieszałem na stalowym drucie na klamerki, z dodatkowym nadmuchem dzięki wentylatorom zasilanym przez powerbanlk, na ile on starczy jeszcze nie wiem. Wilgotność jest mi nie znana, zakładam że na poziomie 50%. Podpytać się chciałem o wentylatorki, czy nie są za blisko.
 3. Witam, mam problem że roślinki od dołu zaczynają zółknąć i tracić powoli kolor zauważyłem też popalone końcówki liści. Stawiam na przedawkowanie gnojówki z pokrzyw której im nie żałowałem, tym bardziej że kwitnienie się zaczęło i z nawozami azotowymi im nie po drodze. Jednak pewny nie jestem. Zdjęcia poniżej są z przed kilku dni, podczas dzisiejszej wizyty było gorzej, roślinki straciły swój pierwotny, ciemnozielony kolor który miały do tej pory. Niby nie ma się czym przejmować bo podczas kwitnięcia i tak liście by zżółkły, ale łodyżki też to dotyka, i obawiam się że kwiaty nie będą miały wokół czego rosnąć. Za wszelkie rady z góry dzięki, to mój pierwszy sezon i chcę mieć z niego jak najwięcej.
 4. @Lysy007 U mnie jest nieco inny problem, roślinki od dołu zaczynają zółknąć i tracić powoli kolor zauważyłem też popalone końcówki liści. Stawia na przedawkowanie gnojówki z pokrzyw której im nie żałowałem, tym bardziej że kwitnienie się zbliża i z nawozami azotowymi im nie po drodze. Jednak pewny nie jestem. Sprawą z innej beczki jest to że wokół małego automata który kończy już kwitnienie kręcą się całe chmary much, przez to na trzech głównych pannach jest bardzo dużo pająków, ale takich dużych, niegroźnych. Podejrzewam że przez zapach, ale nigdy wcześniej się z tym nie spotkałem.
 5. @Lysy007 Pojawiły się niedawno preflowery, zapowiada się na rozkwit w najbliższej przyszłości.
 6. @mirecki Suszarnia już prawie przygotowana, mam jedynie nadzieję że będzie co suszyć.
 7. @Pablo 1988 @Glut78 Roślinki trochę urosły co widać na zdjęciach, ale poza pokazaną płcią nie ma żadnych wskazań że zamierzają zakwitnąć w najbliższym czasie. Martwie się by nie okazało się że do zbiorów będą dopiero w pażdzierniku.
 8. Mam problem z małym kwitnącym automatem. Nie wiem czy roślinka od jakiegoś stresu się zhermiła, czy to dodatkowe kwiaty. To mój pierwszy sezon. Nasionko było z pewnego źródła, dodaję zdjęcie.
 9. @Glut78 Od wstawienia posta minęło trochę czasu, a rośliny dalej nie kwitną, pokazały płeć, ale poza tym nie ma żadnych oznak by kwitnienie miało się zacząć niedługo. Mam zacząć się martwić?
 10. A kiedy zacząć nawozić Top Maxem i Bio Bloomem od Biobizza? Przy pokazaniu się kłaczków czy dopiero kiedy rozpocznie się formowanie topów?@Tester @Glut78 Nie zadbałem o dobrą glebę dlatego cały czas siedziały w glinie z niewielką domieszką ziemii kwiatowej, z nawozami też było cienko, od niedawna stosuje coś innego niż gnojówkę z pokrzyw. Jakbym był na tym forum przed wysiewem na pewno nie popełnił bym tych błędów.
 11. Witam, mam problem z kwitnięciem trzech Easy Sativ. Roślinki mają około 85 dni, sadziłem je na spocie pod koniec maja. Powinny zacząć kwitnąć ponoć w połowie lipca, ale nic na to nie wskazuje. W czym może być problem? I czy w ogóle jak na Easy Sative te roślinki nie są za małe? Mają po około 120 cm a ponoć powinny rosnąć po dwa metry. Daje zdjęcia dwóch roślinek, trzecia wygląda bardzo podobnie.
 12. @Wiesiu Przez ostatnie kilka dni były deszcze, ale jest szansa przez wcześniejszą suszę woda w glinę nie chciała się wchłaniać prawidłowo.
 13. @Wiesiu Mała szansa że to nornice ponieważ spot jest na górce pośrodku pola. Czy przy następnej wizycie lać więcej wody? Bo już teraz na jedną roślinę raz na trzy dni wlewam ponad litr wody.
 14. Witam, mam problem z dwiema roślinkami. Są nim dziwnie oklapłe liście, nie jest to wina jakiegoś pasożyta, niedawno robiłem oprysk, przenawożenie też nie wchodzi w grę ponieważ jedynie stosuję gnojówkę z pokrzyw w małych ilościach. Co może być przyczyną? Pacjentki to Easy Sativy, obie mają po 69 dni od wypuszczenia kiełka posadzone w glebie którą jest mieszanka ziemii kwiatowej o PH 5,5-6,5 z gliną ze spota i dolomitem z perlitem. Inną kwestią jest czy roślinki mają odpowiednie rozmiary jak na ilość dni jaką mają. Dla porównania trzecie zdjęcie to roślina z którą wszystko jest ok.
×
×
 • Create New...