Skocz do zawartości
WeeDoo

Przepis na sukces

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, pierwsza roślinka - i przyznam bez bicia, że trochę zaniedbałem podlewanie. Czy coś z tego wyjdzie? Czy jest jakiś sposób, dzięki któremu mogę "podrasować" rośnięcie roślinki? Odmiana to Auto Strawberry Banana

Tutaj roślinka miała: 8 dni
spacer.png


A tutaj: 16 dni
spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12/06/2023 o 15:06, WeeDoo napisał:

@Tester @Kolbertus Z wielką chęcia... Pytanie co mogę zrobić aby było jej jak najlepiej? Przyjmując raczej niewielki wkład pienięzny.

Podbijam, bo temat dosyć istotny - a czasu na reakcje niewiele 😛

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WeeDoo roślina musi mieć słońce i dobrą glebę, wilgotne podłoże, zabezpieczenie przed ślimakami itp., nie przyłożyłeś się chyba dobrze do tego. Najlepiej na out wysadzać większą roślinę wtedy większa szansa na przeżycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dodam tak, ona potrzebuje w chuj słońca. Jak jest trochę zacieniony teren to raz dwa goń i zrób tam światło. Ta gleba to jaka jest? Dolomit koniecznie bo automat tego potrzebuje, azofoski możesz dać ale tak dosłownie kilka ziarenek bo to silne jest ale kopa jej da. Kurcze nie chce cie martwić ale dużego palenia to z tego nie będzie. Na dzień dobry światło ogarnij. 

Ona za jakieś 2 tygodnie wejdzie w fazę flo, pospiesz się 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mirecki jest to ta ziemia, tyle że 20l - ta roślinka miała być moją "testową", także nie jest bardzo mi jej szkoda - poprostu chciałem zobaczyć z czym to się je - mimo wszystko spróbuję ją ratować.

ZIEMIA-UNIWERSALNA-DO-KWIATOW-WARZYW-60L-Z-NAWOZEM.jpg.8bb18d7d79952301c39302fb9947a1f9.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WeeDoo Ziomeczku podobnie miałem że roślina mi wolno rosła (w sumie to 7 roślinek) bo je wychłodziło a miały 2 tygodnie jak dałem je na dwór i troche lipa wyszła bo krzaczki maja teraz poniżej 20 cm a kwitną. Jeżeli ona ma 2 tygodnie i jest taka mala to z doświadczenia radzę ci kupic nasionka i wyhodować od nowa , najlepiej w domu aż będzie większa.Sam zamawiam pestki w przyszłym tygodniu i lecę sadzić jeszcze raz, mam nadzieję że pogoda dopisze 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...