Skocz do zawartości
WBB

Klimatyzator/klimator.... używacie?

Rekomendowane odpowiedzi

Kto z Was używa jakiegoś klimatyzatora do zbijania temperatury?

Jakiego? Jak go podłączacie?

U mnie by stał w pomieszczeniu w temp powyżej 30 stopni i ma mi w boxie chłodzić. Biorę tylko pod uwagę jakieś używki za 200-300pln ale nie wiem czy wogóle jest sens jakiś się tym pierdzielić....

I klimatyzator czy może klimator wystarczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB szczerze to czarno to widzę. Klima to siedlisko wszelkiej maści grzybów i innego dziadostwa. Przeglądałem nieco fotorelek, ale nie spotkałem sie z klimatyzatorem. 😅Aczkolwiek pomimo 30st. nie zdecydowałbym się na taki krok. Indyjki poradzą sobie z taką temperaturą. Gorzej z sativami. Wiem to, ponieważ moja pierwsza uprawa miała takie warunki i rośliny dały radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kolbertuswłaśnie ktoś z naszych wydaje mi się, że używa.... ale mogę się mylić 🙂

No są tam indyjki bo tych dwóch dodatkowych automatów, które dopakowałem to nie liczę. Ale widząc 30-35 stopni po włączeniu lampy kurwicy dostaję.

Już jeden pomysł się nie sprawdził, nakombinowałem się + 200zł wentyl i nie spełniło moich oczekiwań.... obawiam się, że z tą klimą może być podobnie.

Zostaje mi jeszcze ostatnia najbardziej przypałowa opcja.... przenieść boxa ze strychu na niższe piętra....

Screenshot_2023-06-06-10-06-12-72_d448303990bb92d03c4d800220c6084a.thumb.jpg.826dae90dcca488754403e6e847d7e98.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB

13 minut temu, WBB napisał:

@Kolbertuswłaśnie ktoś z naszych wydaje mi się, że używa.... ale mogę się mylić 🙂

No są tam indyjki bo tych dwóch dodatkowych automatów, które dopakowałem to nie liczę. Ale widząc 30-35 stopni po włączeniu lampy kurwicy dostaję.

Już jeden pomysł się nie sprawdził, nakombinowałem się + 200zł wentyl i nie spełniło moich oczekiwań.... obawiam się, że z tą klimą może być podobnie.

Zostaje mi jeszcze ostatnia najbardziej przypałowa opcja.... przenieść boxa ze strychu na niższe piętra....

Screenshot_2023-06-06-10-06-12-72_d448303990bb92d03c4d800220c6084a.thumb.jpg.826dae90dcca488754403e6e847d7e98.jpg

Kurczę, panie 35st. to już sporo... No tylko chyba klima Cię ratuje. Ale nie zastanawiałeś się, aby poprowadzić rurę wlotu powietrza w taki sposób, aby zaciągała go z zewnątrz z podwórka na tym strychu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Kolbertus napisał:

Ale nie zastanawiałeś się, aby poprowadzić rurę wlotu powietrza w taki sposób, aby zaciągała go z zewnątrz z podwórka na tym strychu?

No to jest właśnie ten pomysł, który nie spełnił moich oczekiwań

PXL_20230604_194914885.thumb.jpg.d868551593213243e692556aff45f34d.jpg

 

Te 35 jest przez 2-3 godzinki ale jak na dworze będzie +35 to w boxie będzie +45 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Kolbertus napisał:

@WBB nie, nie. Spokojnie. Nie sugeruję zamiany oświetlenia. Cooltube obowiązkowo przy takich żarówkach. No chyba, że posiadasz.

 

Już chyba u siebie w temacie o tym pisałem.... musiałbym wtedy wywalić mój hiper super odbłyśnik za miliony monet.

Ale oglądałem i są od 150 do 800pln chyba... nawet nie wiem, który by się nadał.

image.thumb.png.317616c70d0346aced41abe50400ccc8.png

Edytowane przez WBB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, WBB napisał:

Już chyba u siebie w temacie o tym pisałem.... musiałbym wtedy wywalić mój hiper super odbłyśnik za miliony monet.

Ale oglądałem i są od 150 do 800pln chyba... nawet nie wiem, który by się nadał.

image.thumb.png.317616c70d0346aced41abe50400ccc8.png

Wybacz, nie śledzę Twojej fotorelki. Nie wiedziałem. No to teraz postaw sobie pytanie, co lepiej? Ryrykować zdrowie dziewczyn przy upałach, czy jednak olać odbłyśnik i zainwestować w rurkę chłodzącą. Poza tym są przecież takie z odłyśnikami. Nawet ten, któey podałeś jest spoczko. Jeszcze tylko rurka i byle jaki wentyl i będzie git. Pomierz tylko metrówką, czy zgadzają sie wymiary i nie zastanawiaj się. Działaj. 🙂

Edytowane przez Kolbertus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kolbertusno może i bym to wziął ale na ile/jak długo mi to wystarczy. Żebym się za 2 tygodnie znowu wkurwiać nie musiał, że gorąco 🙂

 

A tak wogóle to jak to się podłącza. Pod wyciąg? Razem z filtrem? Czy tam jakiś wentyl jeszcze trzeba przymocować do tej cool tuby? Może wiesz to pytam od razu... 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB

ScreenShot_20230606110006.jpeg

Możesz podłączyć to jak chcesz, w zalezności jak bedzie pozwalał Ci logistycznie boks, ale schemat działania ten sam.

A jesli chodzi o nerwy, że konstrukcja nieskuteczna. Zwróć uwage na wykresie jak skacze Ci temperatura po zapaleniu lampy. z 28 do 35. Bo jak mniemam światło masz w cyklu od 18-6. Na strychu z reguły bedzie gorąco przy upałach. Ale myslę że przy dobrej wentylacju nie będzie Ci przekraczać 28-29 st. Zawsze to lepiej niz mieć 45. 😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kolbertuspotrzebowałem takiego poklepania po ramieniu i powiedzenia "weź se cooltube".... Te 150pln to nie jest znowu jakis kosmiczny koszt..... kompiluję dane i ja jestem za 🙂

12/12 już świeci. Od godziny 19 jest dzień żebym po nocach nie musiał tam latać z podlewaniem. Może zmienię żeby wykres na czerwono mi pokazywał dopiero przy 40 stopniach to tak wkurwiająco nie będzie działać 🙂

 

PXL_20230604_194923380.thumb.jpg.e97a4dd93f532fdd6e1c77ff488f7a60.jpg

A ten wentyl może wisieć "po skosie"? W instrukcji było, że może być poziomo i pionowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB Luz. jesteśmy tu po to, by sobie pomagać. 🙂 Aczkolwiek kolor temeratury nie zmieni warunków w boksie. 😄

Śmigło wentylatora jest lekkie, więc nie sądzę, aby grawitacja mu przeszkadzała. Może być w takiej pozycji jakiej jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak tam siedzę na wkurwieniu przez temperaturę to nie myślę jak trzeba. Przedwczoraj myślałem, że padł nowy wentyl mieszający. Odpiąłem zasilanie ale jak się okazało od drugiego i za chwilę byłem przekonany, że padły oba. Wczoraj się ogarnąłem, że zasilacze pomyliłem, a ten nowy nie padł tylko coś z zasilaniem jest nie tak i wystarczy podmienić  🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB Znam to. Pod wpływem emocji nie działasz racjonalnie. Mam podobną sytuację. Pada mi roślina. Zerknij na moją fotorelkę to zrozumiesz, że nie jesteś jedyny. 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Kolbertus napisał:

Zerknij na moją fotorelkę to zrozumiesz, że nie jesteś jedyny. 😁

To, że nie pisze nie znaczy, że nie czytuję 🙂

No najbardziej wkurwia jak nie idzie znaleźć wyjścia z sytuacji... robisz co możesz a efektów brak 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, WBB napisał:

A jeszcze takie przemyślenia... taka cooltuba jest dużo bardziej efektywna niżby tam dmuchać wentylatorem w tego hps'a?

Wiesz. Chodzi o wywiew gorąca z tuby. Jak będziesz dmuchać na niego to część tego gorąca poleci w namiot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Kolbertus napisał:

Wiesz. Chodzi o wywiew gorąca z tuby. Jak będziesz dmuchać na niego to część tego gorąca poleci w namiot.

No fakt.... racja.

Tuba zakupiona.... z możliwością zwrotu jakby nie zdała egzaminu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...