Skocz do zawartości
czanczanek

Zaraz scinka, do kiedy nawoz ?

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, WBB napisał:

Kurde podobają mi się te Wasze wyciągi...

Jakie to koszta?

Wentyl + filtr węglowy 350m3/h + kołnierz kanałowy wyniósł mnie około 1200 zł.

26 minut temu, czanczanek napisał:

@Kolbertus wentyl kozak widzę, tez ustawie na 25 zobaczę co będzie, bo wydaje mi się że nawet nie zbije bo ciepło jest a okna otwarte, a masz tak cały czas ?

I jeszcze pytanie, na ile wierzyć temu termostatowi, a jaka masz wilgoc ? Ja mam dwa pokrętła tylko od temp i obrotow jak wyżej widać 

Mam monitoring temp i wilgotności i w miarę się sprawdza. Temp. cały czas około 25 st. Wilgotność na poziomie mniej więcej 50%. To uniwersalny wyciąg przystosowany do trzech maksymalnych prędkości wyciągu. 150, 250 i 350m3/h. Do każdej efektywności wyciągu jest dostępny odpowiedni filtr. Ja wybrałem ten największy, bo nigdy nie wiadomo ile trezba będzie zbić temp. a jak widomo zapach nie wskazany. Stąd trzecie pokrętło.

Edytowane przez Kolbertus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB mój wyciag  z filtrem jakies 700 zł, kolberus widać ma bardziej zaawansowany sprzęt ale inne tańsze na początek też dają radę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Kolbertus napisał:

Wentyl + filtr węglowy 350m3/h + kołnierz kanałowy wyniósł mnie około 1200 zł.

To za dużo... u mojego "księgowego" brata to nie przejdzie 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB ale możesz taniej na początek jak miałem, zwykły łazienkowy wyciag za 80 zł plus tylko spiro, bo dopóki zapachu nie było to ok ale później trzeba mieć filtr bo czuć strasznie 🙂 ale są też małe filtry w granicach 150 zł więcej na początek na jedną dwie rośliny więcej nie trzeba 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, czanczanek napisał:

@WBB mój wyciag  z filtrem jakies 700 zł, kolberus widać ma bardziej zaawansowany sprzęt ale inne tańsze na początek też dają radę:)

Czy ja wiem..? 😅Chodziło mi bardziej o to, że to inwestycja na lata, więc wolałem wydać więcej. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, czanczanek napisał:

@WBB ale możesz taniej na początek jak miałem, zwykły łazienkowy wyciag za 80 zł plus tylko spiro, bo dopóki zapachu nie było to ok ale później trzeba mieć filtr bo czuć strasznie 🙂 ale są też małe filtry w granicach 150 zł więcej na początek na jedną dwie rośliny więcej nie trzeba 

Ja wyciąg mam zorganizowany... ale Wasze mi się bardziej podobają 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kolbertus rozumiem,  mi narazie musi to starczyc i faktycznie teraz ustawielm na 25 st i jest git sam się dostosował:)

@WBB to sa juz bardziej efektywne ana więcej roślin ale jak masz coś już to kombinuj, na pewno będzie dobrze 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, dziurawy napisał:

@Kolbertus @czanczaneka nie lepiej miec te pokretelka na wierzchu na wyswietlaczu jak na moim spiderze?  to samo ale wszystko jest na zewnatrz jak masz noc mozesz sobie regulowac a raczej u ciebie nie bedzie takiej mozliwosci 

20230325_173553.jpg

Ja nie grzebie przy tym wcale. Ustawiłem raz i wentyl dba o klimat za mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, dziurawy napisał:

@Kolbertus 1200 zeta za sam wyciag bez opcji do sterowania ?? moj caly box spider kosztowal 400 euro 

Wiesz... za firmę trzeba zapłacić. Wilgoć reguluje mi mieszający, który jest podłączony regulatora wilgotności, a przy wyciągu jak raz ustawisz zadaną wartość to później nie ma potrzeby przy nim majtrować. Jedynie na początku miałem jazdy, ponieważprzy sadzonkach podbijało mi mocno temperaturę. nie miogłem osiągnąć optimum ( 26st, 70% wilgoć ), ponieważ minimalne obroty okazały się za duże, aby utrzymać pożądaną wilgotność. Więc miałem nieco wyższą temp kosztem dobrej wilgotności. Ale teraz kiedy rosliny są dorosłe to nie mam potrzeby zmieniać parametrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam też wszystko na wierzchu... nawet pod ręką w telefonie.

Smart boxa rozbudowuje. Tylko nie mogę zdalnie sterować obrotami wentylatorów...

Screenshot_2023-06-11-12-06-06-63_d448303990bb92d03c4d800220c6084a.thumb.jpg.fac8158e2f9b48040c22ccca49ee742c.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kolbertus jak w kazdym biznesie !! jezeli nie wlozysz to nie wyciagniesz ? wiadomo ?:) zdziwilem sie myslalem ze kazdy producent tak robi ze jest polaczone ze soba wszystko jak u mnie i cyk pyk na ekraniku sobie regulujesz no ale 1200 zeta za wyciag wyjebal mnie z klapek 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, WBB napisał:

A ja mam też wszystko na wierzchu... nawet pod ręką w telefonie.

Smart boxa rozbudowuje. Tylko nie mogę zdalnie sterować obrotami wentylatorów...

Screenshot_2023-06-11-12-06-06-63_d448303990bb92d03c4d800220c6084a.thumb.jpg.fac8158e2f9b48040c22ccca49ee742c.jpg

Niestety. Coś kosztem czegoś. Zawsz możesz pobawić się w majsterkowanie. Ja tak zrobiłem swój pierwszy wyciąg. 🙂 Zwykły wiatrak i do tego podłączyłem regulator obrotów. Śmigał aż miło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...