Skocz do zawartości
czanczanek

Zaraz scinka, do kiedy nawoz ?

Rekomendowane odpowiedzi

@Kolbertus ok, bo zawsze po podlaniu jest parowa w srodku co prawda grzejnik chodzi i pochlaniacz ale tak na jedna noc po podlaniu będę otwierał w takim razie dzięki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, czanczanek napisał:

@Kolbertus ok, bo zawsze po podlaniu jest parowa w srodku co prawda grzejnik chodzi i pochlaniacz ale tak na jedna noc po podlaniu będę otwierał w takim razie dzięki 

To nie zdrowo dla roślin. W nocy powinien byc przewiew w boksie. Transpiracja polega na otwieraniu się w nocy aparatów szparkowych roślin i odparowania nadmiaru wodu z nich. Woda ze składnikami odżywczymi transportowana jest w górę do całej rośliny. Nadmiar jej jest usuwany właśnie przez aparaty szparkowe. Im większa wilgotność w nocy tym więcej wody zostanie w dziewczynkach, ponieważ szparki nie za bardzo bedą chciały sie otwierać. A to z kolei może prowadzić do zastoju składników odżywczych w roślinach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kolbertus to jak radzisz najlepiej ? Jak to obnizyc po podlaniu ? Bo pochlaniacz ciężko daje rade a jest nie mały tak to okna otwieram ale dzisiaj zimno i deszcz pada i wilgoc na zewnątrz to już w ogóle 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, czanczanek napisał:

@Kolbertus to jak radzisz najlepiej ? Jak to obnizyc po podlaniu ? Bo pochlaniacz ciężko daje rade a jest nie mały tak to okna otwieram ale dzisiaj zimno i deszcz pada i wilgoc na zewnątrz to już w ogóle 

Mieszający niech chodzi cały czas i wywiew niech działa. Nie jesteś w stanie zbić wywiewm do 50%?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to cielawe... U mnie jest na odwrót... niezwykle łatwo wywabić wilgoć z boksa. Na najnizszym biegu pochodzi 2-3 minuty i mam 50%.

Niech wywiew chodzi więc całą noc, do tego pozostaw boks nieco otwarty i powinno być git.

Edytowane przez Kolbertus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kolbertus to masz bajkę, ja co prawda boxa mam w pomieszczeniu co jest 65%wilgoci w całym pokoju to nie tak strasznie i mam problem właśnie , a wyciąg to 

Wentylator kanałowy dwubiegowy BVN BMFX-ST 125mm 

Otwarty mam tylko wlot siateczkowy na dole wiadomo dla powietrza i gora na przeciwko z włożonym wyciągiem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@czanczanek ale przecież on ma efektywność 284m3/h. To sporo. Problem w takim razie leży w wilgotności pomieszczenia w którym trzymasz boks. Może jakiś przewiew tego pokoju od czasu do czasu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KolbertusK wiem właśnie, musiałem właśnie okna otworzyć bo było 64%  a to za dużo na kwitnienie teraz spada powoli , w pokoju jest ponad 60 cały czas dziwię się dlaczego on tego nie wyciąga, a mam drugi mniejszy box i 2 roślinki tam są to na jednej są takie topy ze się kleją jak nie wiem, dopiero zaczyna kwitnąć biale włoski się wszędzie pokazały ale strasznie się lepi 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kolbertus ale po 2 miesiacach ? Jak zywotnosc 15 miesiecy jest, wiadomo ze dziele to przez pol ale bez jaj chociaz 6 miechow niech wytrzyma, ok sprawdze na necie dzieki, pisalem wyżej w sprawie klejących się topów to normalne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, czanczanek napisał:

@KolbertusK wiem właśnie, musiałem właśnie okna otworzyć bo było 64%  a to za dużo na kwitnienie teraz spada powoli , w pokoju jest ponad 60 cały czas dziwię się dlaczego on tego nie wyciąga, a mam drugi mniejszy box i 2 roślinki tam są to na jednej są takie topy ze się kleją jak nie wiem, dopiero zaczyna kwitnąć biale włoski się wszędzie pokazały ale strasznie się lepi 

I bardzo dobrze. Im więcej żywicy tym lepiej. To normalne. Żywica pełni funkcję przeciwbakteryjną, jest swego rodzaju ochroną przed jakimś dziadostwem.

3 minuty temu, czanczanek napisał:

@Kolbertus ale po 2 miesiacach ? Jak zywotnosc 15 miesiecy jest, wiadomo ze dziele to przez pol ale bez jaj chociaz 6 miechow niech wytrzyma, ok sprawdze na necie dzieki, pisalem wyżej w sprawie klejących się topów to normalne ?

Zależy jaki masz nawilżacz. Zapchanie filtra może byc przez nawilżacz ultradźwiękowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nawilżacza bo nie potrzebny, i tak walczę z wilgocią na stronie producenta pisze ze nie czyści się tych filtrów, to ja już nie wiem może że pokój ma za dużo 

@Kolbertus mam pochlaniacz, ale on wali wywiewem z gory ktory ma fabrycznie zamontowany i bije mi temp w gore 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kolbertus a mam jeszcze takie pytanie, bo na samym poczatku mialem zwykly lazienkowy wentylator wypychajacy 180/h boxa mam 80x80x170 i mial 2600 obrotow kosztował 80 zł w markecie. Teraz niedawno kupiłem ten dwubiegowy z 2450 obrotow na high co prawda ma to 310/h ale tamten też na takiego boxa nie był słaby to czym to się różni w zasadzie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Efektywność przewiewu powietrza u Ciebie powinna wynosić 261 m3/h. Więc ten, co posiadasz w zupełności Ci wystarczy. U mnie przewiew jest podobny, a ustawiam na około 70m3. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kolbertus jeszcze cie głowę , jak będziesz miał chwilę to luknij jak możesz oczywiście:) na te dwa wentyle bo jeden jest tańszy o połowę a drugi 2 razy droższy, ten tańszy wydaje mi się lepszy od tego droższego, będę chciał zaraz drugiego boxa kupić i muszę mieć drugi kanałowy

BESTFAN BHF-125 ten niby ma 310/h

2 Wentylator kanałowy EBERG EMAX GROW 125 EC 125 mm

 

Z góry dziękuję 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...