Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Witam!

Tak jak w tytule, jest to moja pierwsza uprawa indoor. 

Dodaję te fotorelację, aby doświadczeni growerzy pomogli mi w dalszej uprawię, gdyż jestem totalnym nowicjuszem. 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  • Wymiar i specyfikacja boxa

35 x 35 x 90 [0.36m2]

Oświetlenie - 18W LED 18x3W Epistar [specjalistyczna uniwersalna] + Panel 24w LED Full Spectrum [niewiadomego pochodzenia] 

Wiatrak: Średnica, 15cm, napięcie 220V, 240V, 50Hz, pobór mocy 5w

  • Pestka Royal Critical RQS (automat) 
  • Podłoże Plargon Cocos Premium + Keramzyt
  • Nawozy

HESI Starter Box -  NPK, BOOST na flo, PK 13/14 coco, RootComplex, Power Zyme, TNT complex, SuperVit, ATAMI CalMag.

  • Fotoperiod 

Weg 18/6    Flo 12/12

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że nigdy wcześniej nie uprawiałem konopi indoor. Drugą ważną rzeczą jest to iż, nie miałem pojęcia żadnego o uprawie w kokosie, jedyne co sie nasuwa to wielkie "XD". Nie tlumacząc się, wysłałem babe po ziemie, a ona przyniosła kostkę torfu kokosowego grubosiekanego, wrzuciłem do wiadra, zalałem ciepła wodą, odcisnałem, jakos po 30 minutach  przesadziłem malca ze zwyklej ziemi, od razu po wyjsciu ponad nia, jeszcze w skorupie, dodam, ze doniczka miała niecały litr, a dolana była obfice, pierwsze te listki półokrągłę bardzo oklapniete. Zacząłem więc czytać o tym całym kokosie i nagle dowiaduje się, że to mnóstwo nawozić trzeba, ze bez nawozów ani rusz, ze kazdy ma torf wyglądający jak ziemia, a mój jak jakieś wielkie źdła. Wszedłem od razu na internet i zamówilem nawozów za 300 zł, doniczke 10l materiałową jakąś coco premium i bio tabletki, od razu jak przyjechał kurier, rozpakowałem paczkę i zacząłem mieszać coco z keramzytem, na dno doniczki wsypalem moze jakies 1,5/2cm, przykrylem warstwą koko, dosypałem keramzytu i tak pare razy, az do 7l , od razu przesadzilem mała z tamtego medium, do nowego, lekko przygniotłem, podsypałem kokosem i obsypalem donice z wierzchu keramzytem. Na 3 dzień (od spadniecia skorupy i pokazania 1 lekko szczerbatych listkiów, wtedy właśnie zacząłem zauważać, że coś jest nie tak, panel i zarowka jakos 40/45cm od planta, a mój KrytycznyŚwir bardzo malutki jes, mikrus normalnie, karzeł, wiec odbezpieczyłem STARTER BOX OD HESI (NA ZDJECIACH WAM WSZYSTKO POKAŻĘ) - Tutaj mam taki mindf00ck, mianowicie - no, ok, mam nawozy, ale czytam tabele, a tu napisane przykładowo [20ml/10l] i myśle sobie tak, no przecież nie będe mieszał 10l wody, tymbardziej sklepowej, wiec obliczyłem, że na 0,5l potrzebuje 1,25ml. Na tabeli jest napisane, "SADZONKA" a pod nią wykres z obrazkiem danego nawozu. Właśnie w tym momencie mnie rozjebało całkowicie, bo pod sadzonką były, aż 3 różne nawozy [RootComplex,PowerZyme,SuperVit] myśle sobie ja pierdole, mieszac tyle butelek różnych, no, co za pojebana uprawa na kokosie, chodzę po chacie i się wkurwiam, nagle stwerdziłem - jebać wlałem po 1,25ml Root'a/i NPK, bo nie wiedzialem jak obliczyc (1 krople SuperVit na 0,5l, a Power Zyme juz nie chciałęm dodawac, bo nie wiedzialem czy mozna. Teraz  kwestia podlewania, bo nowy coco od plargonu byl dosc wilgotny i nie wiedziałem ile tego roztworu z tych 0,5l, no to wlałem tak moze 150/200ml i zostawiłem, w miedzyczasie czytam o uprawie w coco i nagle dowiaduje sie o jakims PH,Ec juz mi korki wyjebało, ale chuj kupiłem ten Ph metr cały, który cały czas pokazuje 7ph nie wiem czy to dobrze czy źle. Dzien później tj. 4 nie zmienia się nic, dosłownie... Wilgotność w nocy, nawet do 90%, temperatura 19.1/21, Ph nadal 7, ale nic sie nie zmieniło, dosłownie, nie widać żadnego rozwoju... w tym momencie pomysłałem, o roztworze z NPK/AB, włałem 300/350ml wiekszosc pod planta a reszte wokół i po bokach rośliny. Dzisiaj zaczął się dzień 5 I NIC SIE NIE DZIEJE, tak jakby stałą w miejscu, nie rozwijała sie... Byłbym niezmiernie wdzięczny, gdybym uzyskał radę od kogos doświadczonego, nie chce stracić tej KrytycznejPięści2.0.

Zachęcam was do obserwacji tej fotorelki, ode mnie to tyle.

Pozdrawiam Twitch. 

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
 DODAJE ZDJĘCIA TJ. BOX, PLANT, LAMPY, ZDJECIA Z DNIA 4

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

WEG - 4 DZIEN

IMG_20230602_005045.jpg

IMG_20230602_004909.jpg

IMG_20230531_164903.jpg

IMG_20230531_164451.jpg

POMÓGŁBY MI KTOŚ Z TYM DAWKOWANIEM, ALBO WYPOWIEDZIAŁ SIĘ  CO DALEJ, CZY JEST SENS JĄ TRZYMAĆ, CZY WYJEBAĆ NA OUT, MAM PARE PESTEK JESZCZE INNYCH.

WEG - DZIEŃ 5

STANDARDOWO, NIC SIE NIE ZMIENIA, TAK JAK BYŁO JUŻ OPISYWANE

IMG_20230601_064149.jpg

IMG_20230531_164414.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@TwitchThaSnitch namieszałeś trochę ja bym proponował Ci przesadzić ją do zwykłej ziemi np. uniwersalna może być i jak ogarniesz w glebie uprawę to potem można by było przejść na kokos. 

i ten pH-metr to lipa jest jak coś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kibic 

No, właśnie nie wiem co to mi odjebauo, że kupiłem ten kokos, bez jakiejkolwiek wiedzy na ten temat. MYślałem, nad przesadzeniem do normalnej ziemii, ale przesadzać 3 raz mi sie nie chce, tymbardziej, iż ona ma dopiero 5 dni. Wolałbym uzyskać jakieś porady, tak, by mój KrytycznyStrzał dotrwał do końca. 

Co do pH-metru - dopiero po kupnie zauważyłem jaki to syf, musze kupic coś elektrycznego, na dniach na pewno będę miał.

Czekam na wasze instrukcje i porady.

Pozdrawiam, TTS! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierze się jakąś ziemię dedykowaną.... np BioBizz LightMix, Allmix i się patrzy jak roślina rośnie.... w tym czasie zamiast lać nawozy możesz czytać etykiety i uczyć się dawkowania 🙂

A te pestki to masz świeże czy może jakieś kilkuletnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, TwitchThaSnitch napisał:

@WBB 

Ziom, ja mam deydkowana ziemie Plargon Cocos Premium..

 

Faktycznie.... zaczytałem się jak tu wysłałeś babę po ziemię i tak sobie zapamiętałem 🙂

Edytowane przez WBB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będziesz stał z doniczka i podlewał cały czas kokos nie trzyma wody praktycznie 😅

ja polecam Bio tabsy na start do tego pk 5-8 i calmag ziemia Bio bizz light mix a ten kokos zostaw sobie na kolejne grow 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Katastrofedens

BioTabsy właśnie do mnie dotarły, ale nie chce zmarnować nawozów za prawie 300 zł, one są do hydro/aero/kokos....

Jeśli chodzi o podlewanie, to tez nie wiem co ile  I ile podlewać taka mała roślinke.... Nie wiem dlaczego tak stanęła.... Światła nie ma mało, bo przykryłem panel i żarówke odbłyśnikiem, który zmniejszył pojemność boxa do 35x35, do którego potrzeba 6000lm, a mam 78wLED, wiec wychodzi 7,8k LM. Wilgotność staram sie utrzymywać w granicach 60 - 92%... Nie chce porzucać tego projektu. Bardzo prosze o pomoc w dalszej uprawie! 

@Przedzior

Hydro, nie hydro. Ja się ziomek nie znam, jestem totalnym nowicjuszem, ale z tego co widzialem, u innych, to normalnie sadzili w kokosie pod lampami i nawadniali ręcznie (poprzez wage donicy / L wody. 

6 godzin temu, WBB napisał:

Bierze się jakąś ziemię dedykowaną.... np BioBizz LightMix, Allmix i się patrzy jak roślina rośnie.... w tym czasie zamiast lać nawozy możesz czytać etykiety i uczyć się dawkowania 🙂

A te pestki to masz świeże czy może jakieś kilkuletnie?

Pestki są na 100% świeże, zakupione dosłownie 3 tyg temu. Co dziwne, krytyczny wypuścił kła po 12h w wodzie, po 1 dniu wylazł z gleby, ale w skorupie, 1,5 dnia zrzucał skorupe, a rośnie jakby był opóźniony o conajmniej 2 dni ( przynajmniej tak mi sie wydaje ).

Mam jeszcze kilka pestek af'ow od RQS, mianowicie:

6x SweetZZ

6x Royal Gorilla 

1x Royal Critical - promka 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@TwitchThaSnitch 4,5l wody w duże donicy w kokosie to nie tak dużo. Moje do 2 tygodnia flo były podlewane co 2 dni przez 15minut-system wilma. Jak woda ma gdzie wylecieć, a masz kokos z keramzytem, to nie przelejesz. 
masz automaty, to z tym dawkowaniem uważaj, bo producenci nawozów lubią podać zawyżone dawki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 DZIEN WEG

No, więc tak:

Krytyczny dostał pakiet nawozów, dawkowane wg zaleceń producenta.

pH 6,5

dalej mam wrażenie, że jakoś wolno rośnie jak na swój wiek, może to wina światla? Zamówiłem nową lampe MS HYDRO 100W, moze będzie lepiej.

Czekam na dalsze info i wskazowki.

w filiżance, w krążku siedzi 1x Auto SweetZZ

 

IMG_20230603_174535.jpg

IMG_20230603_174647.jpg

Dzisiaj dostał 1,5L wody wymieszanej z nawozami. 

IMG_20230603_204630.jpg

IMG_20230603_204738.jpg

NIE WIEM CO ILE PODLEWAC TEN KOKOS, WRRRR, JAKBY KTOS SIE WYPOWIEDZIAL BYLOBY SUPER.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@TwitchThaSnitch  Wybrałeś sobie trudną uprawę, jak na początek. Potrzebujesz tutaj mierników, by to poprowadzić z głową, jak nie masz sprawdzonych mierników ph i ec, to lepiej zostaw to i zasadź sobie w ziemi, a nie w coco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@TwitchThaSnitch cześć nie możesz ma za mały korzeń ogarnij sobie miernik Bluelab pH i ec 

Ja robię w coco wiec możesz zaobserwować 

Zaczynam klasycznie w ziemi 1l doniczka później przesiadka do coco 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...