Skocz do zawartości
Zycienamaxa

40x Gorilla cookies auto 20x mix automatów

Rekomendowane odpowiedzi

Moim dziś wypada 51 dzień jedna nie kwitnie, druga miala mini włoski (chyba)tydz temu w piątek ciekawe co to jest a miały być automaty 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@jeruki Więc raczej nie są to automaty... Mi na 40 nasion trafiły sie 3 sezony. Mają ponad 70 dni i ok 2metry wysokości również nie kwitną bo Mają zbyt długo dzień.

Mi automaty po ok 30dniach wszystkie zakwitły😉 więc 100% masz sezony 

@jeruki teraz tak zerknąłem na twoją fotorelacja to myślę że przedobrzyłeś z tymi nawozami. Ja przez pierwsze 50 dni na spocie bywałem co 2-3 tygodnie i tylko wtedy dawałem im nawozy. Przez pierwsze 2 tyg nic nie dawałem tylko woda bo w glebie miały co jeść dobiero teraz od 2tyg zacząłem dawaćim jeść co tydzień. Ja na twoim miejscu szybko bym nowe nasiona kielkowal bo raczej się zatrzymały i nic z tego nie będzie a jak będzie to tyle co nic czyli parę gieta jedynie.

Edytowane przez Zycienamaxa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Zycienamaxa tak szczerze to nie chce mi się już bawić w nowe nasiona a te 3 russianki wyglądają jak gówno to trudno z tego banana strawberry coś chyba wyjdzie, też nie liczę na nie wiadomo co i możliwe że masz rację ale nw czy tylko jeden to sezon a drugi nie bo nie byłem tam trochę i druga sprawa że te nowe "niby" auto byly nawet starsze a zostaly tak samo potraktowane jak te co mają 50 dni a wtedy miały po 11 dni maks. Teraz chodzę rzadziej bo raz na 1-2 tyg i na dniach jakoś tam będę zrobię zdjęcia i zobacyzmy co z tego będzie . Z tymi nawozami to w minimalnych dawkach i to nawozy samorobne pokrzywa,banan,jajko a w glebie tak jak patrzales to gnój króliczy więc nw czy to by je spaliło ale tak naprawdę jestem żółtodziobem dlatego prowadzę ten grow z tym forum. Nasiona miałem z taniesianie a ty?

Ps Jak są to sezony a wyszły na świat 15 mają to myślisz że dojdą czy lipa?

Edytowane przez jeruki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jeruki Proponuję trochę poczytać na temat uprawy a dopiero potem się za nią brać 😉 nie jest ważne czy nawozy sam zrobiłeś czy kupiłeś  jedne i drugie z powodzeniem mogą spalic roślinę. Przez pierwsze 2 tygodnie życia ja leję samą wodę czystą kranowe odstaną minimum 24h dopiero po 2 tyg zaczynam dodawać nawozy w minimalnych dawkach z kolei po po ok 4-5 tygodniach raz na tydzień lub dwa leję już maksymalne dawki😊 tak to u mnie wygląda ja też jestem początkujący gdyż to mój drugi sezon dopiero ale nie uważam żeby szło mi źle😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zycienamaxa Przejrzałem kilka forum od a do z i poczytałem trochę z innych źródeł więc to ci mogę radzić abyś się doinformowal. Nawozy organiczne tym bardziej samorobne są kilkakrotnie słabsze niż mineralne i oczywiście że mogą spalić roślinę ale w dużej dawce, po drugie nikt ci nie pisał że były one nawożone jak miały wcześniej niż 2 tyg, tylko że były w ziemi  gdzie już miały nawóz czyli króliczy gnój a nie każdy krzak zareaguje tak samo na to samo gdzie te młodsze z mojej fotorelki( russiany sadzone w 19 dniu) były jeszcze później sadzane i dostały gnojówki z pokrzywy minimalna dawke czyli 50 na 500 ml wody i czyli 12.5 ml na krzak. O wodzie nie wspomne bo proste że odstania kranowa lub z jakiegoś naturalnego źródła. Oczywiste że mogłem popełnić jakiś błąd bo to mój pierwszy raz ale nie widzę sensu w pisaniu rzeczy oczywistych które powinien wiedzieć każdy biorący się za ogrodnictwo, jutro idę na spota i pokaże ci krzak który był tak samo potraktowany jak russianki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jeruki Nic nie wspomniałem o żadnym mineralnym nawozie gdyż takich nigdy nie stosowałem i nie będę stosowałem😉 Organiczne nawozy z powodzeniem mogą z powodzeniem dać w kość roslinie  co widać u ciebie na fotorelce. Zacznijmy od początku dałeś dwutygodniowe sadzonki do ziemi mega bogatej w skladniki odżywcze po czym lałeś gnojowice naprzemian z biohumusem i myślisz że to nie jest przenawożenie?  Powinieneś lać samą wodę do czasu aż zaczną kwitnąć lub zaczną pokazywać braki składników odżywczych. Mówisz że nie widzisz sensu w pisaniu żeczy oczywistych... skoro o nich wiedziałeś to dlaczego do nich się nie zastosowałeś? Jeżeli był to twój pierwszy raz to trzeba było się zastosować do podstaw. Ja na twoim miejscu nic bym przy nich nie robił nic im nie dawał żadnych nawozów sama woda i tyle to może coś z nich będzie jeszcze😉 Jeżeli coś robisz pierwszy raz zastosuj się do podstaw a wszystko pójdzie dobrze. Chcesz dawać świeże gówno? Nie ma problemu tylko zrób to co najmniej 1-2 miesiące wcześniej lub jesienią najlepiej. A i jak kiedyś jeszcze będziesz się bawił w to to kiełkuj w ziemi " Do wysiewu i pikowania" bez żadnego gnoju po 2tyg możesz dać ją dopiero do ziemi bogatej w skladniki odżywcze😉

Edytowane przez Zycienamaxa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zycienamaxa Masz rację teraz stop ze wszystkim w związku z nimi ale były nawet lżej potraktowane niż roślinki które są zdrowe, pisze to chyba 3 raz z kolei. Oczywiście że mogę się mylić i zrobić coś źle ale nie wspomniałem o żadnym biohumusie jeśli rozmawiamy o tych maluchach. Dzis idę na spota to ci pokażę i też masz rację że powinienem to przekopać z gównem wcześniej ale ten grow to była taka nagła decyzja a z kolei gnój królika jest dobry ponieważ wolno się uwolnia( tak wyczytałem) i jest lżejszy niż np Ptasi do którego też mam dostęp. Dziś będę na spocie i zobaczymy co z nich będzie ale w dalszym ciągu jestem żółtodziobem a  skoro coś co robiłem nie uszkodziło wcześniejszych roślin w takim samym stadium wzrostu to wydaje mi się że wina nie jest całkowicie po mojej stronie aczkolwiek każdy popełnia błędy. Pozdro mordeczko.

Edytowane przez jeruki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Pany 

Około 3 tygodnie do żniw jako że tak średnio jestem na obecną chwilę zadowolony postanowiłem spróbować czegoś co nigdy miałem nie stosować😉 a mianowicie canna pk13/14 dodałem do każdego dołka wraz z standardowymi nawozami🫠 zobaczymy czy bardziej będą puchły🫠  

Poniżej kilka fot jak na obecną chwilę to wygląda mile widziane opinie i jakieś sugestie co mogę zrobić więcej🫡

20230713_150638.jpg

20230713_150632.jpg

20230713_150615.jpg

20230713_150428.jpg

20230713_150417.jpg

20230713_150221.jpg

20230713_143056.jpg

20230713_143113.jpg

20230713_150140.jpg

20230713_150155.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładne. Widać, że masz rękę do roślin. 

Te żółte liście co oznaczają? Bo jestem początkującym "ogrodnikiem" i też mi się pojawiły takie w dolnych partiach. Jak znajdziesz chwilę, to rzuć okiem na moją FR, może coś podpowiesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zycienamaxa  ostatnio spotykam się często z teorią, że jak ludzie starają się osiągać największe plony, to nie przestajemy karmić dosłownie do paru dni przed ścinką, ale 10 dni przed smaa ścinką już przestajesz nawozić pełnymi dawkami i zmniejszasz stopniowo dawkę nawozów do ~3 dnia przed ścinka zależnie jak wygląda roślina. Podobno ma to nie mieć żadnego wpływu na smak, a plon 20% większy w porównaniu do głodowania, żeby roślina "wyjadla się". Roślina przed ścinka i tak jest wtedy praktycznej limonkowo żółta, a dajemy jej powiększać topy do samego końca

To moja sugestia, może spróbujesz u paru roślin takiej techniki? Chyba że nie planujesz "wyjadania się rośliny". Bo co do samych roślin to bardzo ciężko mi się wypowiedzieć, na oucie się nie znam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zycienamaxa możesz spróbować na 2-3 roślinach i będzie wiedza na przyszłość, sam też będę to robił, ale na indoorze na jednej roślinie. 20% większe wyniki w porównaniu do 2 tygodniowej głodówki na koniec to całkiem kusząca oferta, aż za dobrze brzmi :classic_biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny tylko tak teraz myślę że raczej dam spokój z tą metodą bo nie jestem w stanie być na spocie cov2-3 dni gdyż spot jest prawie 50km od miejsce zamieszkania🫠  po za tym nie chce tam jeździć tak często bo to smierdzi przypałem 

Edytowane przez Zycienamaxa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@begginergrw @begginergrw Co tydzień im ładuje po 3 litcy wody na dołenaz nawozami i musi im starczyć. Nie sa w donicy tylko w gruncie więc sobe radzą 

@jeruki celuje w kilogram. Ale mam jeszcze 40 dodatkowych ale tam nie liczecna wiele bo posadzilem je i nic przy nich niecrobie pojade jedynie na zbiory 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...