Skocz do zawartości
divi0000

SpeedAuto - 40x40x120, Mars Hydro ts600 Debiut.

Rekomendowane odpowiedzi

40 minut temu, hubert2020 napisał:

Po co sadzić skoro nie masz sprzętu odpowiedniego do uprawy tak samo mierzysz ta kranówkę czy lejesz 8 ph ?

Mierze, raz źle zmierzyłem jak pisałem okazało się że nie był skalibrowany, jak zapewniał producent. Więc przekłamał, wynik. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Q@divi0000 były tu 3 błędy i 2 krytyczne według mnie.

Krytyczne:

-woda mineralna ma w cholerę minerałów, szczególnie sodu, który jest toksyczny dla rośliny, tak młodą roślinę w cholerę łatwo zablokować

-5.2 pH to dużo za mało, prawie żaden pierwiastek w takiej wodzie nie jest przyswajalny i o ile roślina na starcie sobie ciągnie z nasiona prawie wszystko, to korzeń niestety zassie tą wodę i się zablokuje

Mniej krytyczne:

-niska wilgotność, przez co roślina jedyne źródło swojej wody miała z gleby, a woda w glebie miała za dużo minerałów i o dużo za niskie pH

Przy starszej roślinie takie jednorazowe błędy by przeszły, bo gleba by sobie wybuforowała to ph i minerały z wody mineralnej i koniec końców może i byś podlał 5.2, ale to nie znaczy że gleba miałaby pH 5.2, jedynie nieznacznie by spadło.

Widać też po liściach że coś ją "poraziło", tym cosiem jest niestety woda. Jeżeli zależy Ci na tej konkretnej roślinie, to ja bym przede wszystkim podlał ją dość blisko korzeni wodą przegotowaną w garnku i odstaną conajmniej 12h. Po gotowaniu łyżką zbierz osad z powierzchni, odstaw gdzieś bez pokrywki i po tych 12h zbierz jeszcze raz osad z powierzchni i podlej z 200ml blisko korzeni, postaraj się nie zalać łodygi, więc rób to powoli. Postaraj się też spryskać roślinę taką wodą, nie pryskaj na łodygę, bo lubi wtedy przyciągnąć grzyba i paść. Możesz pryskać przy włączonym świetle. Jak nie będziesz miał psikadla to się wstrzymaj z moczeniem liści do poniedziałku.

Podlanie taką wodą szybko zmniejszy pH wcześniejszego błędu i rozcieńczy trochę stężenie minerałów przy korzeniach. Po takiej akcji włącz ten wentylator na 1 bieg, bo będziesz się prosił o grzyba i padnięcie rośliny. No ale niestety bez tego też raczej padnie albo nic z niej nie będzie, bo to automat więc każdy dzień na wagę złota.

Obniż lampę też na 60cm, przyda się dodatkowe światło dla rośliny i staraj się nie wietrzyć za dużo pomieszczenia w którym stoi roślina. Miejmy nadzieję że więcej światła pomoże jej szybciej wygrać z przyblokowaniem :classic_biggrin:

Edytowane przez Bob drzewny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Bob drzewny @Bob drzewny

12 godzin temu, hubert2020 napisał:

 

Dzięki, śliczne, podejmę próbę, ratowania, wiem gdzie popełniłem błędy na początku, które wyeliminuje przy następnej dziewczynie. 

Mam pytanie, jeśli z tej nic nie będzie, i wezmę nowa dziewczynę, wymienić ziemię na nową? Czy mogę użyć tej? Po tej roślinie? 

 

Czy woda w nawilżaczy ma też znaczenie jakiej używam? 

Edytowane przez divi0000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@divi0000  zależy, bo może się okazać że coś się rozwinęło jakiś grzyb złośliwy czy inne w glebie, przez co roślina została porażona

Woda w nawilzaczu raczej małe znaczenie, ewaporacyjny niby wrzuci do powietrza trochę chloru jak wlejesz prosto z kranu, ale jak masz wentyl włączony, to raczej jest to bez znaczenia. Ważne żebyś nie wlewał jakiejś super długo stojącej wody, bo moze być dużo grzybów i bakterii, jak woda straci chlor i będzie długo stała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hawudepiasz ja nawilzacz wyrzucilem po zmianie na wieksze donice 6 L , nie byl juz w ogóle potrzebny 

@divi0000 ja tez raz dalem wode 8 ph bo zapomnialem zbic , nic a nic sie nie stalo u mnie 

@divi0000 ja bym nie zalowal 5 zl na ziemie , i nie wiem co lejesz do nawilzacza ja lalem wode odstana 24-48h do nawilzacza a kielkowalem w wodzie z ukorzeniaczem zadzialalo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@divi0000 nigdy nie wyczytalem ze ktos podlewal przegototowana woda? zawsze woda jest odstana 24 48 h ? moze byc filtrowana przez filter ? osmoze? ale nigdy nie slyszalem o przegotowanej wodzie ?? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, divi0000 napisał:

@Bob drzewny powiedz mi proszę, tą wodę przegotowaną, zbijać pH? Czy zostawić ją tak jak jest po przegotowaniu i odstaniu?

Nie ma potrzeby przegotowywać. Zrób to tylko jednorazowo, aby pomóc dziewczynce. Później jak nieco odżyje to odstawiaj zwykłą kranówę na dobę i będzie git. Pamiętaj, że odstana kranówa ma wyższe pH niż woda bezpośrednio z kranu. Musisz kontrolowoać jej odczyn, bo inaczej nic z tego nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@divi0000  możesz sprawdzić jakie będzie miała pH ta woda, niech ma z 7.5 najlepiej, wtedy szybciej powinna odblokować korzenie

@dziurawy  to działa podobnie do tych filtrów itd, bo z soli tworzy się wtedy osad który zbierasz i przez to jest baaardzo czysta woda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 21/05/2023 o 20:30, Bob drzewny napisał:

@divi0000  możesz sprawdzić jakie będzie miała pH ta woda, niech ma z 7.5 najlepiej, wtedy szybciej powinna odblokować korzenie

@dziurawy  to działa podobnie do tych filtrów itd, bo z soli tworzy się wtedy osad który zbierasz i przez to jest baaardzo czysta wod

Mam takie pytanie, wykiełkowała mi malutka nowa dziewczyna, bo niewiem co z tą będzie, czy jak ciężko mi utrzymać w całym boksie, wilgoć na poziomie 60% mogę ją trzymać pod kubkiem plastikowym? Nic jej nie będzie? Robić jakieś dziurki w nim? 

Edit 

Jest już posadzona, w przejściowej doniczce, wyszła nad ziemię, jeszcze bez dwóch tych listków, 

Edytowane przez divi0000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, dziurawy napisał:

@divi0000 jak juz jest na wierzchu to od razu pod lampe moc 30? i wilg 70 i jazdaa 

Nie mogę ustawić mocy lampy, jest nad pierwszą na wysokości 60cm a nad maleństwem, około 63-64cm, nie wyciągnę 70%, dlatego pytałem czy przykrywać ja? A jeśli tak to jak? 🙂

 

dzięki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@divi0000 @divi0000 na jaką moc wentyl odpalony? Regulator obrotów wentylatora to koszt 30 zł, a bez problemu z nim utrzymasz wilgotność na dobrym poziomie. Ogólnie można dawać te kubki nad rośliną, ale możesz ją ugotować i nie zobaczysz objawów że jest jej za gorąco, bo mało doświadczony ( ja też bym pewnie nie zauważył).

Jaką masz temp na wysokości roślin aktualnie? Można pobawić się w podlewanie powierzchni doniczki, wtedy wilgoć jest większa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 dni temu w czwartek podlana woda (odstana kranowa) z biobizz grow 1ml na 0,5l o pH 6,5

Dziś dzień 17 podlana woda (odstana kranowa 48h) z biobizz grow + biobizz bloom po 1,1mln każdy, na 0,6l o pH 6,1

Wykonane LST? Jeśli tak można to nazwać, pierwszy raz w życiu. Jest ok?

I pojawia się tutaj moje pytanie, jak widać, na samym środku jest taki malutki listek, który "podzielił" roślinkę na dwie części, on już od dłuższego czasu nie rośnie, stanął na takim etapie jak widać, i nic, zostawić go czy zrobić mu Toping? I go przy samej górze uciąć?

DziękiIMG20230529182333.thumb.jpg.2a776d59767642f457efa5684afb377a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@divi0000 toping zrobił się samodzielnie przez to, że środkowy szczyt padł (z jakiegoś tam powodu). Zauważ że teraz masz 2 szczyty główne po przeciwległych stronach. Ja osobiście dałbym jej teraz rosnąć przez ~2-3 dni i potem znów położył lekko, żeby odsłonić szczyty pojawiające się nad liśćmi.

Swoją drogą biobizz bloom to nawóz przeznaczony na kwitnienie, nie dodawaj go teraz, bo zablokujesz roślinę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny spoko, dzięki, źle zinterpretowałem stosować przez cały okres kwitnienia. Mój błąd, mam nadzieję że jedno razowa, jej nie zaszkodzi, ani nie zachamuje, 

Lampa jak coś, wisi na wysokości 50cm od szczytu. 

Czyli zostawiam ten malutki, listek 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Bob drzewny napisał:

@divi0000

Swoją drogą biobizz bloom to nawóz przeznaczony na kwitnienie, nie dodawaj go teraz, bo zablokujesz roślinę

@Bob drzewny głupoty gadasz, można podawać jako uzupełnienie nawożenia śmiało. W bloom nie tylko jest npk ale też wiele innych pożytecznych składników. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...