Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

[Dzień 62/8/35]

32⁰C | 60% RH | 100% 20cm | 600 ppm CO2

Z tymi temperaturami to czasami mam wrażenie, że nie dotrzymam do końca kwitnienia, 32⁰C przez praktycznie cały tydzień bujało się na szczytach, 60% RH, no warunki to idealne dla plechy. Mam nadzieję że wentyl z oscylacją lekko ponad szczytami + mały wiatrak od dołu mnie uratują, za niedługo ma się skończyć upał :classic_biggrin: Od 2 dni spadło do 50% RH, podlewam też nieco za mało mam wrażenie, ale nie mogę sobie pozwolić na większe parowanie.

W tym tygodniu do gleby poszło 8.5L wody 6.4pH + 36ml activera + 36ml bioheaven + 27ml topmax + 27ml algamic + 17ml biogrow + 36ml bloom + 1.4g mikrobów

Stresowałem się trochę tym brązowieniem włosków, ale doczytałem że to cecha charakterystyczna tej odmiany i jej dzieci, stąd też w nazwie "gold". Powoli sobie puchnie, nie mam pojęcia kiedy dojdzie jak mam być szczery, coś tam brązowe trichomy się pojawiają, ale nadal przeważają przezroczyste nad mętnymi. Chyba że się mylę, podpowiedzcie, bo cholera nie znam się na tych trichomach:classic_biggrin: Strzelam że 2-3 tygodnie do ścinki, ale mogę się mylić.

1 trichomy to bodajże szczytowy, a drugie to takie w środku rośliny, trzecie to sympatyczny liść z dołu :classic_biggrin:

P_20230824_191741.jpg

P_20230824_191811.jpg

P_20230824_191942.jpg

P_20230824_192302.jpg

P_20230824_192433.jpg

P_20230824_192939.jpg

P_20230824_192710.jpg

Edytowane przez Bob drzewny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny ja tam nie mam za wielkiego stażu 😁 bo sam potrzebuję jeszcze pomocy, ale w huj dobrze to wygląda LST dobrze zrobione widać, a co do triohomow to napisze ci tak jak ty mi kiedyś xd zależy jaka Bania cie interesuje:D ale roślinka moim zdaniem 1 klasa 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie zdjęcie z tricho to z liścia, więc się nie liczy. Nie sugeruj się tym nigdy. Najlepiej ustrzelić zdjęcie z topa. No i wiadom, im wyżej tym szybciej dojrzeje. Ale na moje oko to bardziej 2 tyg niż 3, pytanie czy pierwsze 2 foty tricho to foty szczytowych topów. Pewnie tak. Ja tam widzę większość dojrzałych. Lampę dałbym niżej i w nosie miał czy liście będą sterczały czy nie. Bardziej napuchnie. Ja tak to widzę. Pozdro

Edytowane przez grolsch3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@czanczanek właśnie nie wiedziałem że tak trudno tanią lupą ogarnąć wygląd tych trichomów:classic_biggrin:

@Monako właśnie już nie ma nic ze stajni biobizza, ale gleba i roślina to powinny być nabite jak działo Gustaw, bo tygodniowo tam idzie 180ml nawozów, a w następnym walę nieco większą i potem schodzę do 0:classic_biggrin:

@grolsch3 właśnie się pogubiłem teraz, bo zrobiłem z 20 zdjęć i zostawiłem 3, ale wydaje mi się że 1 to szczyt, a drugie to środkowy. Zrobię tak jak mówisz, zejdę do ~15 cm i będę obserwował czy coś się dzieje, a na ostatni tydzień ~10cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[Dzień 62/8/42]

29⁰C | 50% RH | 100% 15cm | 600 ppm CO2

Cholera dalej pojawiają się nowe trichomy, dalej są przezroczyste i dalej sobie powoli puchną. Chyba jednak jeszcze ten tydzień polecę na pełnych dawkach, a na ostatni tydzień brak nawozów, bo jednak organika trochę wolniej się wchłania, zanim żyjątka wysrają przerobiene nawozy :classic_biggrin:

Roślina w tym tygodniu wypiła 9L i niestety w jednym dniu jak zajrzałem do rośliny, to była opadnięta od przesuszenia, trochę dostało się przez to liściom, bo nie wróciły do swojego koloru na tym etapie kwitnienia. Do wody poszło 45ml bioheaven 45ml activera 27ml biogrow 45ml bloom 27ml algamic 36ml topmax + 1.6g mikrobów

Jutro obniżę światło o 5cm i będę obserwował.

 

P_20230831_201059.jpg

P_20230831_201118.jpg

P_20230831_201231.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie mogę pomacać żeby porównać 🙂

Strasznie jestem ciekaw ile wyjdzie. Moje na fotkach wyglądały ładnie ale w realu jakoś takie mniejsze były... 🙂

Jest już jakiś termin ścinki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB powiem Ci że sam jestem ciekawy, bo trochę żałuję teraz w czasie, że zostawiłem aż tak doły. Bo mam 11 głównych topów, gdzie na każdym 1-2 piętra dolne odchodzą od łodygi i nie ma tych "kolb" zbitych i przez to mam jakoś 30 szczytów popcornowych. I nie mam pojęcia jaki to może mieć potencjał w wadze przez to :classic_biggrin: 200 nie będzie to już na początku kwitnienia było wiadomo, ale mniej niż 100 też nie, to strzelam że może będzie to co kiedyś pisałem u Ciebie w temacie czyli ze 130-140

A ścinkę machnę za 10-14 dni jakoś, bo chciałbym żeby te przeźroczyste w pełni zniknęły na głównych szczytach, a popcorny przeboleje jak nie będą pełne mleko

@Mr.Green już mnie zaczyna denerwować, bo bujają się te szczyty na boki jak nie powiem jaka rasa na drzewie i musiałem się bawić w wiązanie, jednak siatka przydatna na długie wegi. Myślałem że krzem mnie uratuje :classic_biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny czyli jak u mnie za dużo tych popcornowych. Do tego takie malutkie piździuszki, które jak trymowałem to odkładałem na bok, że do wyrzucenia. Ale zebrała się tego większa kupka i po wysuszeniu z 15g było. Już to jest palone 🙂

Ja podejrzewam tez u siebie, że za późno dałem te podpórki co trzymały łodygi i roślina się bała pompować w szczyty żeby jej się nie wyjebały. Jak do ścinki te podpórki wyjąłem to roślina się rozjechała na wszystkie strony.

ps. Kurde, nie wiem czy znowu nie płaczę 🙂

Edytowane przez WBB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny no ale to jest normalne 😄 czego Ty oczekujesz.. kantówki? 😄 8 na 8 cm 😄 jak się buja to dobrze bo to znaczy że ciężkie topy 😉

A popcorn prawie zawsze jakiś powstaję bo zdrowe rośliny to na dole co chwilę coś wypuszczają jakieś nowe pędy.. 

Żeby nie było popcornu to widzę 3 warianty

1 musisz być jak zielone krainy 😄

2 robisz dobrego scroga gdzie są same szyszki

3 trening mainline i rozłożenie rośliny jak pająka

Im bardziej roślina jest w pozycji wertykalnej tym lepszy potencjał można z niej wycisnąć w mojej opinii rzecz jasna. 

ewentualnie jakieś inne podobne treningi..

U Ciebie to elegancko wygląda i nie ma na co narzekać 😉 jak na Boba to jest w pyte xD 

 

:rollit:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB te małe smyki chyba przewale z liśćmi na jakieś kulinaria, ale jeszcze nie jestem pewien co tam zrobię. U mnie też akurat przewaliły się z 3 szczyty, ale tylko tak do ściany się przytuliły lekko to zdążyłem zareagować, bo zaglądam z 3 razy dziennie

@Mr.Green znaczy wiem wiem z tymi topami, że jednak nie będą kolby zbite jak kwadraty, tylko właśnie myślę że mógłbym sobie odpuścić to najniższe piętro już w 2 tygodniu kwitnienia, bo już wtedy było widać że bardzo uciekają od głównej łodygi szczytów. Teraz jak mierzyłem to między szczytem głównym a szczytem popcornu jest aż 40 cm różnicy, to popcorn jak dobrze pójdzie łapie lekko licząc z 10 razy mniej światła. I tu właśnie myślę, że te paski LED na kwitnienie mogłyby zrobić fajną robotę, kusiiiii jak nie wiem :classic_biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green  chińczyki, bo firmy typu lumatek,  mh, sf nic takiego nie mają, ale szukałabym na diodach Samsungowych czegoś, co by waliło z 60W pod kwitnienie. Zasilacz siedziałby poza namiotem, paski na mini stelażu jakimś, który podwiesiłbym na rurkach u góry i wydaje mi się że zrobiłoby to robotę. Bo o ile ts 1000 fajnie świeci na 60×60, to ten panel jest po prostu mały i chciałbym żeby na krawędziach też mogły smażyć się topy porównywalnie do centrum boxa.

I do tego właśnie wydaje mi się że fajnie by paski przypasowały, bo mogłyby stworzyć niezły rozkład światła po namiocie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...